Balandžio 25 d. Olandijoje 68-ąjį kartą vyko pavasarinių gėlių paradas. Šių metų tema – “200 karalystės metų”. Gėlių auginimo kompanijos, išpuošusios savo važiuojančias platformas, automobilius įspūdingomis kompozicijomis keliauja per gėlių svogūnėlių auginimo kaimelius 42 km nuo Nordvijk’o iki Haarlemo. Gėlių eiseną lydi muzikantai, šokėjai, gausu įdomių ir linksmų atrakcijų. Kasmet grožėtis šiuo paradu atvyksta svečiai iš visų pasaulio kontinentų. Šią galimybę šiemet turėjo ir mūsų mokyklos mokytojos L. Lasienė ir M. Skebienė.

Kelionės metu grožėtasi gražiai sutvarkytais kanalais išraižytais laukais, žydinčiomis gėlių plantacijomis, stebėtas Alsmeeryje vykstantis didžiausias gėlių aukcionas, kuris užima 715.000 kv. metų plotą. Kasdien čia nuperkama 14 mln. gėlių, atvežtų iš viso pasaulio. Aukcionas vyksta iš ryto: nuo 6 iki ~ 10 val., kurio eigą įdomu stebėti nuo specialiai įrengtų stebėjimo vietų. Tai labai gerai organizuotas darbas, kur kiekvienas darbuotojas dirba greitai, tiksliai, nes nupirktos gėlės turi per 24 val. pasiekti pirkėją, nors šis bus iš Amerikos ar Saudo Arabijos.

Vykstant į gėlių paradą apžiūrėta garsi Vokietijos imperatorių poilsio rezidencija Potsdame San Siusi parkas (Sansscousi) – barokinis parkas su tvenkiniais, gėlynais, daugybe paviljonų ir keturiais barokinio stiliaus rūmais – XVIII a. architektūros ir sodininkystės meno perlas, kuriame susijungia ir senovės Romos, ir prancūziškojo rokoko stiliaus bruožai. Sode yra įspūdingas terasinis vynuogynas, kuriame po daline priedanga auginami vynmedžiai ir figmedžiai, leidžiasi šlaitu žemyn iki meniškomis skulptūromis papuoštų aikščių ir fontanų. Sodo plotas yra net 290 ha. 1990-aisiais San Susi rūmai ir parkas paskelbti UNESCO saugomu pasaulio paveldo objektu.

Olandijoje didelį įspūdį paliko Keukenhof’o parkas. Jis yra pavasarinis Europos sodas, 28-se hektaruose žydi 6.000.000 pavasario gėlių. Šiame sode yra 10 uždarų paviljonų, 7 teminiai sodai, malūnas, 4 restoranai. 100 Olandijos firmų kasmet dalyvauja apsodinant Kaukenhof’ą pagal naujus projektus. 1999 m. Keukenhof’o plotas prasiplėtė naujai įrengtais sodais.

Kelionės objektai daugiausia buvo apie Amsterdamą, vadinamą “Šiaurės Venecija”, todėl teko plaukti vandens kanalais senaisiais jūreivių keliais ir pėsčiomis po miestą apžiūrint miesto įžymybes, centrinę Dam aikštę. Apsilankyti dailininko Van Gogo muziejuje, gėlių turguje.

Grįžtant į Lietuvą, apžiūrėtas Lenkijoje Kornikos miestelyje esantis šimtamečių medžių ir kitų augalų arboretumas -parkas.


Category: Kelionės, išvykos , Parodos