Gruodžio 16 dieną mokykla skambėjo balsais, dainomis, prekeivių siūlymais ir pirkėjų juoku. Mokykloje vyko tradicinė kalėdinė mugė. Į mugę dalyviai rinkosi iš įvairiausių kraštų: pradedant Alantos krašto amatininkais, ūkininkais ir menininkais, baigiant svečiais iš Panevėžio, Alytaus ar Jurbarko. Netrūko nei dalyvių, nei prekių: kiekvienas stengėsi atsivežti kažką naujo, įdomaus ir nematyto.

Mugėje dalyvavo ne tik pavieniai prekeiviai, bet ir ilgamečiai mokyklos ir mugės draugai: Alantos gimnazija, Utenos kolegija, Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga, Molėtų neįgaliųjų integracijos ir užimtumo centras pristatė savo darbelius. Šiemet sulaukėme svečių iš Balninkų bendruomenės centro, kuriems sėkmingai sekėsi išparduoti namines bandeles ir sūrius.

Šių metų naujokai – ir Alytaus dailiukų amatų mokykla, kurie atvykę visu gausiu būriu ne tik atsivežė savo darbų, bet netgi demonstravo keramikos gamybos procesą – raugo keramiką. Svečiai ne tik sudalyvavo mugėje, tačiau ir suteikė žinių bei konsultacijas planuojamam atidaryti liaudies amatų centrui Alantos dvare.

Kaip visada puikia nusiteikę ir gausiausiai pasiruošę – mokyklos mokiniai ir mokytojai mugės svečius pasitiko iš karto atvykusius. Mokyklos komanda demonstravo pamokų ir būrelių metu sukurtus produktus, prekiavo medumi, sūriais, duoda, saldžiais kepiniais, pirkėjus viliojo degustacijomis, kvietė ragauti kalėdinio punšo.

Dar viena šių metų naujovė – grožio kampelis, kur užsukę svečiai gražino nagus, darėsi šukuosenas, kirposi.
O kad diena nebūtų nuobodi, visa šventė vyko ir salės scenoje. Renginį pradėjo liaudies šokių kolektyvai, tęsė jaunieji mokyklos talentai. Visus sveikino mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis ir į renginį atvykę svečiai: molėtų rajono meras Stasys Žvinys, Alantos klebonas Sigitas Sudentas, Alantos seniūnas Aidonas Užubalis.

Mugės metu jau tapo tradicija organizuoti kalėdinę loteriją, kurios metu surinkti pinigai skiriami paremti mokyklos mokinį ar mokinius, taip prisidedant prie gražesnio jų Kalėdų laukimo. Šiais metais loterijos organizatoriai surinko virš 90 eurų.

Organizatoriai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie renginio ir jį aplankiusiems: mokyklos mokiniams ir mokytojams, administracijai, šokių kolektyvams, jauniesiems talentams, pirkėjams ir pardavėjams. Lauksime visų ir kitais metais!


Category: Parodos , Renginiai