04 17 Alantos TVM vyko II-asis respublikinio profesinio meistriškumo konkurso „Žemės vaikai“ etapas – „Jaunasis žemės ūkio technikas“, I-asis šio konkurso etapas paprastai vyksta pačiose profesinėse mokyklose, tada šio etapo nugalėtojai patenka į antrąjį etapą, o geriausiai atlikę visas antrojo etapo užduotis keliauja į baigiamąjį – į trečią etapą. Darbinė grupė, sudaryta direktoriaus įsakymu ruošia užduotis, nuostatus, rungtis, pasirūpina reikiamomis priemonėmis bei įranga užduotims atlikti.

Šis konkursas yra skirtas pačiam mokiniui, kad jis galėtų praktiškai įsitikinti savo gebėjimais, pamatyti, ko išmoko, ir ko dar reikėtų pasimokyti. Kvietėme po 2 mokinius iš 20 mokyklų, viso atvyko 34 dalyviai iš Plungės, Smalininkų, Švenčionių, Ukmergės, Zarasų, Joniškio, Alytaus, Aukštadvario, Panevėžio, Biržų, Dieveniškių, Joniškėlio, Kelmės, Mažeikių, Tauragės, Anykščių profesinių mokyklų ir profesinio rengimo centrų. Dalyviai išklausė saugumo instruktažą, susipažino su mokyklos praktine ir teorine mokymo baze. Jie parodė savo žinias 4 rungtyse: atliko 30 klausimų teorinį testą, suvirinimo testą, bei figūrinį važiavimą pagal schemas traktoriais ir agregatais: teko važiuoti traktoriumi DEUTZ- FAHR su priekaba ir JOHN DEERE su kultivatoriumi. Gražu buvo žiūrėti, kaip šauniai važinėja kai kurie dalyviai. Vertinimo komisijos pirmininkas, Žemaitijos Kolegijos ( Rietavas) lektorius Vytautas Baubkus pažymėjo, kad šis konkursas yra labai reikalingas, kad dalyviai jaučia azartą ir norą parodyti meistriškumą. Rungtys yra praktiškos, teorinio testo užduotys taip pat yra susietos su gyvenimu. Iš karto galima pamatyti, kuris mokinys padeda tėvams ūkininkauti, yra dirbęs su technika. Džiugu, kad gerbiamas pirmininkas ( sakėsi jau 3 kartą dalyvaujantis šioje komisijoje) pagyrė mūsų mokyklą už puikų konkurso organizavimą.

Koks gi konkursas gali būti be rėmėjų? Šį konkursą pastoviai, jau gal apie 10 metų remia „Biržų Žemūktiekimas‘. Įmonės atstovai Jurijus Čaikinas (vertinimo komisijos narys) ir Vaida Dževečkaitė – Klepeckienė pastebėjo, kad mokiniai labai stengiasi ir nori, kad tos jų pastangos būtų įvertintos.

Suvirinimo testas taip pat vyko pagal griežtus reikalavimus. Vertinimo komisija – Žygelis Rolandas (įmonės „Hardim“ – rėmėjų – atstovas), Kilda Kęstutis ( Vilniaus Jeruzalės Darbo Rinkos Mokymo centro suvirinimo profesijos mokytojas) ir Alantos TVM profesijos mokytojas B.Skebas, vertindami dalyvius atsižvelgė į atlikto darbo kokybę, atlikimo laiką, darbo saugą, darbo vietos sutvarkymą. Tiek R.Žygelis, tiek K.Kilda pastebėjo, kad šis renginys yra dėmesys moksleiviams ir didelė šventė jiems, nes tai yra geriausia galimybė pasitikrinti savo gebėjimus ir pasimokyti iš kitų.

Susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kurie 5 dalyviai rungsis III-iame etape ( 06 16, Ukmergės TVM) dėl garbingo Žemės Sūnaus ir Žemės Dukros vardo. Sveikiname II etapo nugalėtojus:

1. Paketūras E. ( Alantos TVM)
2. Umbrasas M. (Alantos TVM)
3. Mažrimas M. ( Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyrius)
4. Lukoševičius V. ( Smalininkų TVM)
5. Montvilas A. ( Tauragės PRC)

Dėkojame mokytojams, taip šauniai paruošusiems visus konkurso dalyvius. Beje, kol mokiniai atlikinėjo užduotis, mokytojai dalyvavo ekskursijoje po Molėtų rajoną – lankėsi Etnokosmologijos muziejuje, Mindūnuose bei Dubingių žirgyne. Visi pašnekinti konkurso dalyviai, vertinimo komisijos nariai, mokytojai už gerą konkurso organizavimą dėkojo Alantos TVM darbo grupei.


Category: Konkursai