Gruodžio 1d. Kėdainių profesiniame centre vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas ir barmenas 2017“.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš 17-os profesinio mokymo įstaigų.  Svečių teisėmis konkurse dalyvavo ir dvi mokinės iš Estijos, Rakverės miesto profesinės mokyklos. Mūsų mokyklai atstovavo II kurso mokinys Saulius Chatkevičius. Dalyviai atliko 3 užduotis: serviravo stalus, lankstė servetėles ir gamino nealkoholinį kokteilį.

Kad konkursas vyktų sąžiningai ir sklandžiai, dalyvių darbą stebėjo, pagamintus kokteilius ragavo ir vertino profesionali ir kompetentinga vertinimo komisija: Monin prekinio ženklo ambasadorius Lietuvoje Tomas Pletaras, UAB „Novus Rex“ administratorė Deimantė Kasčiukaitė, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro vyresnioji profesijos mokytoja Rita Vilaniškienė ir barmenas  Burak Reis Sunay iš Turkijos viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“.

Kol mokiniai rungtyniavo, profesijos mokytojams vyko seminaras „Padavėjų ir barmenų profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas“. Seminaro metu mokytojai stebėjo kokteilių paruošimo kultūros naujoves, šaltų ir karštų turkiškų gėrimų paruošimą, buvo aptartos A la Carte meniu idėjos. Seminarą vedė Centro projektų vadovė Vilija Bakutytė, profesijos mokytojai Audronė Alminienė, Ingrida Šlikienė ir Darius Biriukas, viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“ barmenas Burak Reis Sunay, virtuvės šefai Nebi Durgun bei Gani Atas. Po seminaro visi mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Kėdainių senamiestį.

Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Padavėjas ir barmenas 2017“ prizininkais tapo ir Švietimo ir mokslo ministerijos I, II, III laipsnio diplomais buvo apdovanotos šios konkurso dalyvės: I vietos laimėtoja Rugilė Gluoksnytė (Alytaus profesinio rengimo centras), II vietos-  Erika Piliutytė (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras). Dvi konkurso dalyvės buvo įvertintos vienodu balų skaičiumi, todėl vertinimo komisijos sprendimu III laipsnio diplomais apdovanotos dvi dalyvės: Ramūnė Montvilaitė (Kupiškio technologijų ir verslo mokykla) ir Samanta Gedrimaitė (Kėdainių profesinio rengimo centras).

Visiems konkurso dalyviams ir juos parengusiems profesijos mokytojams Centro direktorius Dangiras Kačinskas įteikė Kėdainių profesinio rengimo centro padėkas, atminimo dovanėles, taures ir konkurso rėmėjo UAB „Sangaida“ dovanas.

Dėkojame Sauliui, kuris jau antrą kartą dalyvavo padavėjų-barmenų konkurse.

Pasirengti konkursui padėjo profesijos mokytoja metodininkė Gintarė Jakimonytė.


Category: Konkursai , Viešasis maitinimas