Balandžio 26 dieną mokykloje lankėsi Molėtų policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjai Neringa Purlienė. ir Algimantas Čiža. Pareigūnė priminė mokiniams apie vagysčių, sukčiavimo būdus ir patarė  būti atsargiems ir budriems, nes tai yra sudėtinga išaiškint, kadangi visi keliai „veda“ į kalėjimus. Didžiausią dėmesį skyrė prekybai žmonėmis, nes ši tema vis dar išlieka labai aktuali ir jos mąstai tik didėja. Pažymėjo, kad ypač klesti išnaudojimas priverstine prostitucija ir priverstinėmis vedybomis. Taip pat, kad atsirado nauja vyrų išnaudojimo rūšis – tai pardavimas į armiją, teroristų/smogikų grupuotes. Analizavome, kodėl jauni žmonės tampa aukomis? Dažniausiai todėl, kad nesugeba organizuoti savo laisvalaikio, kad didelę įtaką daro bendraamžiai ir aplinka bei moters padėtis visuomenėje. Taip pat tam įtakos turi pajamos, žiniasklaida, interneto plėtra, problemos šeimoje. Jaunimui trūksta savarankiškumo ir pasitikėjimo savimi, teisinių, seksualinių žinių. Didelė problema mokyklos nelankymas, todėl labai svarbu, kad mokyklos bendruomenė skirtų didelį  dėmesį mokyklos nelankantiems mokiniams.

Pareigūnė įspėjo ieškančius darbo užsienyje ir pateikė informaciją ką daryti papuolus į išnaudotojų pinkles.

Greičiausias būdas sulaukti pagalbos esant užsienyje –  kreiptis į teisėsaugos pareigūnus arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu visoje Europoje 112.

Taip pat visuomet galite kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadų konsulinės pagalbos skyrius. Taip pat galite skambinti Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro konsultacijų telefonu 8 700 77887 arba pildyti užklausos formą internete.

VISĄ PARĄ veikia Lietuvos Caritas programos SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Dingusių žmonių šeimų paramos centras
Telefonas: +370 5 248 33 73

SVARBIAUSIA – NEBIJOKITE IEŠKOTI PAGALBOS!


Category: Paskaitos, seminarai