Naujienos

 

Projektinė veikla

Projektai:

 

Struktūrinių fondų

Tarptautiniai


Kiti:
Seminarai

Konferencijos

Muges

 

Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas
 

Viešieji pirkimai:

Konkursinė medžiaga

 

Kontaktai

 

 



 

 



                       

Lietuvos ūkininkų laukia nauji mokymai!

        Alantos technologijos ir verslo mokykla gruodžio 8 dieną pasirašė paramos sutartį ir pradeda vykdyti naują projektą „Darnus ūkininkavimas“(Nr.14PM-KU-15-1-03191-PR001). Projektas skirtas ūkininkams, jų partneriams, ūkių darbuotojams.
        Projekto metu planuojame aplankyti 31 šalies rajoną ir vykdyti mokymus pagal penkias mokymo programas:
        - Tausojamasis ūkininkavimas (396185008), 24 ak. val.
        - Aplinkosauga ir tręšimo planavimas (296185010), 10 ak. val.
        - Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas (296185007), 18 ak. val.
        - Bioenergijos (biodujų) gamyba žemės ūkyje (296152206), 8 ak. val.
        - Saulės vėjo ir geoterminės energijos panaudojimas ūkininko ūkyje (396152205), 16 ak. val.

        Projekto metu bus parengta mokymo bei dalomoji medžiaga, mokymų metu dalyviai bus aprūpinami kanceliarinėmis prekėmis, maitinimu ir transportu, reikalingu mokymams vykdyti.
        Projektą finansuoja Lietuvos respublika ir Europos sąjunga, paramos intensyvumas – 100 proc.


LYGYBĖS LINK MŪSŲ MOKYKLOJE

        2015 m. spalio 20 d. Kauno moters užimtumo ir informacijos centro atstovės Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokiniams pristatė savo projektą: „MILDA: moterų iniciatyva Lietuvoje demokratijai auginti“, bei seminarą tema: „LYGYBĖS LINK: lyties perspektyva politikoje, darbo rinkoje ir šeimoje“.
        Renginys buvo labai įdomus ir įvairus savo struktūra su neilgomis kavos pertraukėlėmis. Tema – žinoma ir aktuali šiai dienai. Intensyviai analizavome vyrų ir moterų panašumus, skirtumus, aptarėme priežastis, kodėl kyla diskriminacija tarp vyrų ir moterų ir kaip reikėtų tas problemas spręsti. Studentai buvo itin aktyvūs savo pasisakymuose, tad nuobodžiauti jiems – neteko. Seminarą paįvairino įvairūs filmukai, reklamos ir kitokia informacija, kuri praplėtė mūsų žinių akiratį.
        Bene smagiausia ir gana įtempta seminaro dalis buvo viktorina! Susiskirstę į grupes, mokiniai kovojo dėl pergalės laurų. Laimėjo komanda pavadinimu “Gyvenk ir žvenk“. Po viktorinos „Atpažink ir įveik nelygybę“ apdovanojimų, viską vainikavo ir užbaigė amerikiečių dokumentinio filmo „Miss Representation“ peržiūra. Labai dėkojame projekto “Milda” rengėjoms už įdomų ir spalvingą renginį.

Nuotraukos >>>


HansaECVET projekto susitikimas Stokholme

        2015 m. rugsėjo 29 dieną vyko projekto HansaECVET baigiamoji konferencija Švedijoje, Stokholme. Projekte dalyvavo profesinių mokyklų atstovai iš visų Pabaltijo valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos ir Lenkijos, o taip pat buvo pakviesti ir valdžios atstovai, politikai, švietimo specialistai, projekte dalyvavę mokiniai. Projekto tikslas – skatinti ECVET kreditų diegimą Baltijos regione. Konferencijos pranešėjai iš skirtingų šalių akcentavo profesinio mokymo svarbą ir didelį dėmesį skyrė profesinių mokyklų ir verslo bendradarbiavimo stiprinimui, vertinant mokinių gebėjimus ir suteikiant kompetencijas, reikalingas šiuolaikinei darbo rinkai.
       Projekto metu sukurtas Baltijos valstybių partnerių tinklas bus talpinamas http://www.hansaecvet.eu, skatinant pratęsti bendradarbiavimą kitose, ateities veiklose.

Nuotraukos >>>


  

Aukštaitijos kulinarinio paveldo išsaugojimas ir sklaida

        Rugsėjo 22-24 dienomis Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyko seminaras „Aukštaitijos kulinarinio paveldo išsaugojimas ir sklaida“. Trijų dienų seminare spėta viskas: ir teoriją išklausyti, ir kulinarinį bei tautinį paveldą padegustuoti, ir paties pasimokyti gaminti.
        Pirmoji seminaro diena vyko mokykloje. Paskaitą vedė lektorė dalia Žygelienė, kulinarinio ir tautinio paveldo žinovė. Pradžioje dalyviai sužinojo, kas yra kulinarinis paveldas, koks darbas jau yra nudirbtas jį puoselėjant, kaip patiems galime įsijungti į puoselėtojų gretas. Antrąją dienos dalį dalyviai turėjo progą padegustuoti sertifikuotus „Alantos agroserviso“ mėsos gaminius, bei patys gamino tradicinį mėsos troškinį, ragavo tradicinius saldumynus.
        Atroji diena buvo skirta duonai. O apie duoną geriausiai gali papasakoti anykštėnė Nijolė Kačkuvienė, sertifikuota duonos kepėja, žodžio kišenėje neieškanti gaspadinė. Tad dalyviai vyko į Anykščius, kur dalyvavo duonos kepimo edukacinėje programoje: patys darė duoną, kepė ir ragavo.
        Trečią seminaro dieną klausytojai taip pat turėjo progą pasidarbuoti praktiškai, mat mokymai nusikėlė į Ignalinos rajoną, kur įsikūrusi kulinarinio paveldo puoselėtojai – įmonė „Romnesa“, kepanti tradicinį šakotį. Čia mokymai vyko atvirame ore, o lauko židinyje visiems kartu kepant šakotį, dalyviai sužinojo šakočio istoriją ir kepimo ypatumus tiesiai iš ilgametės šakočių kepimo meistrės – Marytės Gudonienės.
       Seminaro organizatoriai tikisi, jog šios trys dienos buvo naudingos klausytojams, paskatins pačius prisidėti, puoselėti ir skleisti žinias apie Aukštaitijos kulinarinį paveldą.

Nuotraukos >>>


Mokiniai stažavosi Vokietijoje

        Gegužės mėnesį trys Alantos TVM mokiniai stažavosi Vokietijoje, dalyvaudami Ukmergės TVM laimėtame projekte „Apdailininko statybininko specialybės mokinių praktinių ir socialinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“, Nr. 2014-1-LT01-KA102-000200. Stažuotės metu Edvinas Rauličkis, Tomas Pivoras ir Petras Čimbaras tris savaites dirbo vidaus ir lauko apdailos darbais užsiimančiose įmonėse. Be aktyvaus darbo, vaikinai turėjo ir smagų laisvalaikį, kurio metu grupėje bei individualiai tyrinėjo Hamburgą, susipažino su kultūra ir ypatumais.
        Didelę naudą dalyviams davė kalbinio parengimo kursai, vykę priimančioje organizacijoje, nes padėjo efektyviau bendrauti su darbdaviais, klientais.


Linkėjimai iš Latvijos

        Du mūsų mokyklos mokiniai – Arnoldas Šidagis ir Agnė Jakuraitė – siunčia linkėjimus iš Latvijos, kur šiuo metu tobulina savo įgūdžius projekte „Mokinių, neįgijusių pagrindinio išsilavinimo, profesinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse” (LLP-LdV-IVT-2013-LT-0847).
        Daugiau įspūdžių iš vizito sulauksime jiems grįžus.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Austrijoje

        Alantos TVM mokinės Inesa Brandišauskaitė ir Izabela Kostiušina grįžo iš praktikos Austrijoje, kur vyko pagal projektą „Verslas kaime – patrauklus ir pelningas“ (Nr. 2014-1-LT01-KA102-000247). Merginos tris savaites stažavosi Austrijos viešbučiuose kaimo vietovėse, mokėsi, kaip tokio specifikos verslas yra vykdomas, kuo jis ypatingas kaimo sąlygomis, pagerino tiek darbinius įgūdžius (svečių priėmimas, aptarnavimas, darbas virtuvėje), tiek ir pasimokė verslo subtilybių (klientų paieška, darbo organizavimas ir pan.).

Nuotraukos >>>


Būsimi automobilių mechanikos specialistai stažavosi Maltoje

        2015 balandžio 20 – gegužės 11 dienomis Alantos verslo ir technologijos mokyklos Automechanikų specialybės mokiniai Andrius Čereška ir Ugnius Juknevičius buvo išvykę su Erasmus+ programa stažuotei į Maltą, kur atliko darbo praktiką autoservisuose kartu su Visagino, Mažeikių, Švenčionių profesinių mokyklų mokiniais. Alantos TVM mokiniams teko dirbti autoservise „John's Garage“. Darbas nebuvo sunkus: teko tvarkyti variklio skyrių ir pakabas. Buvo nesunku bendrauti, visi mokėjo anglų kalbą. Dalyviai darbo vietą įvertino kaip gerą, įmonė patiko, nes buvo draugiškas kolektyvas. Rimtas iššūkis buvo tai, jog stipriai pasikeitusi aplinka. Tačiau adaptacija truko neilgai, kadangi žmonės buvo labai draugiški ir malonūs, visada pasirengę padėti. „Aplankėme daug lankytinų vietų, šį kelionė paliko didelį įspūdį. Šios stažuotės metu mes įgijome daug darbinės patirties, pasitikrinome savo kalbų žinias, bei gavome galimybė lavinti kitas kalbas“ – sako mokiniai.

Nuotraukos >>>


        Gegužės pradžioje dvi barmeno-padavėjo specialybės trečiakursės vyko į stažuotę Latvijoje, Smiltenes miestą. Mokinės dirbo dviejose įstaigose: viešbutyje „Brūzis“ ir kavinėje „Vecais brūzis“.
Stažuotę organizavo mūsų mokyklos „porininkė“ Smiltenes Tehnikums profesinė mokykla. Mokinės gyveno mokyklos bendrabutyje ir viešbutyje, susipažino su mokykla, jos sistema. Praktikos vietose turėjo progos išmėginti kokteilių gamybą, svečių priėmimą ir aptarnavimą, serviravimą, kambarių priežiūrą.
        Savo ruožtu mes taip pat organizavome stažuotę dviems partnerių mokiniams. Dvi kaimo turizmo specialybės mokines į praktiką priėmė ilgametis mokyklos partneris – Teresės Morkūnienės kaimo turizmo sodyba Terra Poilsis. Stažuotės dalyvės čia turėjo progą susipažinti su lietuviško verslo specifika, pagelbėjo organizuojant banketus, aptarnaujant, tvarkant aplinką.
Šių stažuočių metu abi mokyklos išbandė, kaip veikia ECVET sistema, įvertino dalyvių padarytą pažangą. Plati stažuotės rezultatų analizė bus pristatyta Suomijoje vyksiančiame baigiamajame vertinimo seminare.

Projekto koordinatorė Justina Levenauskienė

Nuotraukos >>>


        2015 metais nuo kovo pirmos iki kovo trisdešimtos dienos dviem studentėms: Ernestai Pakšienei ir Dovilei Vasiliauskaitei buvo suteiktas finansavimas bei galimybė dalyvauti praktikos mobilumo veikloje pagal Erasmus+ Leonardo da Vinci programos projektą Nr. 2014-1-LT01-KA102-000300 „Efektyvaus įmonės darbo organizavimo patirtis užsienio šalyse“. VŠĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokinės įgyti praktikos buvo išvykusios į kitiems Lietuvos studentams dar neatrastos šalies Čekijos miestą – Znojmą.
        Pirmoji savaitė studentėms buvo pilna naujų įspūdžių, kadangi mokiniams buvo organizuojamos detalios ekskursijos, kuriose buvo pažindinami su Znojmo apylinkėmis, tradicijomis, darbinės praktikos vieta bei laisvalaikio galimybėmis.
Stažuotės metu mokinės dirbo viename iš didžiausių bei kokybišką produkciją tiekiančių prekybos centrų “BILLA”. Šiame prekybos centre studentės sužinojo įvairių metodų kaip greitai, tačiau kokybiškai atlikti salės darbuotojams pavestus uždavinius, išmoko naudotis su pardavimu susijusiomis technologijų priemonėmis, skenavimo aparatais, kurių dėka buvo daromos nuolaidos, sužinoma svarbi informacija apie produkto sudėtį bei kainą. Taip pat mokinės buvo imlios darbuotojos, todėl turėjo progą dirbti su prekybos centro geriausiais darbuotojais, iš jų mokytis klientų aptarnavimo subtilybių, o pozityvi nuotaika padėjo tapti “BILLA” prekybos centro kolektyvo dalimi.
         Priimančios Znojmo profesinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos Helenos Binderovos dėka atvykusių studentų laisvalaikis buvo pilnas įvairiausių veiklų: studentams buvo leista lankytis mokyklos sporto salėje, išmokti dovanų pakavimo bei apipavidalinimo tendencijų, stebėti originalius bei šmaikščius kitų mokyklų pasirodymus anglų kalbos konkurse, aplankyti kitus Čekijos miestus, Vieną, Bratislavą, įvertinti ką tik pagamintų vynų skirtumus įrengtuose vyndarių gamyklose – olose ir apsilankyti bauginančiuose Znojmo požemiuose. Studentai taip pat džiaugiasi, kad buvo galimybė atsipalaiduoti SPA centre, kuriame galėjo pasirinkti ramų pasilepinimą druskos baseinuose ar aktyvias vandens pramogas.
        Stažuotės paskutinėmis dienomis vyko iškilmingi pietūs, kurių metu buvo įteikti praktikos sertifikatai, aptariama veikla, vykdyta stažuotės metu, išreiškiama padėka už rūpestį bei įspūdingą laiką drauge.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Italijoje

        2015 kovo 10 - balandžio 2 dienomis Alantos verslo ir technologijos mokyklos padavėjų barmenų specialybės mokiniai Lilija Vanda Bystrickytė, Karolina Rotautaitė, Gintarė Karčiauskaitė ir Svajūnas Viničenko buvo išvykę su ERASMUS+ programa stažuotei į Italiją, kur atlikome praktiką viešbučiuose ir kavinėse kartu su Daugų, Joniškio, Ukmergės ir Visagino profesinių mokyklų mokinais. Darbas atitiko mūsų profesiją. Svajūnui teko dirbti itališkame jūros gėrybių restorane „Taverna degli Artisti“ . Pasak jo, darbas nėra labai sunkus, teko dirbti ir rytinėje, ir vakarinėje pamainoje. Darbas bare buvo pilstyti gėrimus, daryti kavą. Sunkiausia tai , kad dauguma šneka italų kalba. Gintarei teko dirbti pas tą patį viršininką kaip ir Svajūnui. Tik jos darbo vieta buvo viešbutyje „La Perla“. Darbo pobūdis panašus. Karolina ir Lilija dirbo viename viešbutyje „Genty“. Šiame viešbutyje teko dirbti įvairius darbus, pradedant bendravimų su klientais, baigiant užsakymų priėmimu, užsakymų pristatymu į kambarius. Čia nemažai svečių mokėjo anglų kalbą, tad bendrauti nebuvo sunku.
        Apibendrinant, galime pasakyti, kad mums patiko mūsų darbo vietos, bei kolektyvas su kuriuo teko dirbti, kadangi jis buvo draugiškas, bei visada maloniai pagelbėdavo.
        Nebuvo kultūrinio šoko, tam buvo pasirengę, o ir aplinkiniai buvo draugiški, visada su šypsena, nusiteikę padėti. Aplankėme nemažai žinomų, bei lankomų vietų, tokių kaip: The Tiberius Bridge, Arco d'Augusto, Borgo San Giuliano, Basilica Cattedrale (Tempio Malatestiano), Piazza Cavour, Rimini centro, Piazza Tre Martiri, Antica Pescheria di Piazza Cavour, The Wheel of Rimini, ir dauguma kitų. Rimini – kurotinis miestas, daug lankomų vietų, gražus bei didelis paplūdimys, daug smulkių prekiautojų. Dalyviai apsilankė ir San Marine, šį kelionė irgi paliko didėlį įspūdį.
        Šios stažuotės metu mes įgijome daug darbinės patirties, pasitikrinome savo kalbų žinias, bei gavome galimybė lavinti kitas kalbas.

Nuotraukos >>>


Apskaitininko – kasininko specialybės mokinės stažavosi Vokietijoje

        AK1 mokinės lapkričio – gruodžio mėnesiais stažavosi Vokietijoje pagal Visagino TVPMC projektą LLP-2014-1-LT01-KA102-000142 „Inžinerijos srities specialistai - ekonomikos variklis“. Stažuotės metu Wisamar Bilungsgesellschaft gemeinnutzige GMBH įmonėje merginos mokėsi įmonės valdymo, administracinio darbo subtilybių, organizavo renginius ir padėjo įmonės darbuotojams.
        Be darbinės veiklos dalyvės plėtė ir kultūrinį akiratį, susipažino Leipcigu, istorija ir kultūra.
Stažuotė ypač padėjo sustiprinti darbinius įgūdžius bei užsienio kalbų žinias (tiek anglų, tiek vokiečių).

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Vokietijoje

        Vykdant Erasmus+ Leonardo da Vinci programos 1 pagrindinio veiksmo Europos Komisijos lėšomis finansuojamą projektą Nr. 2014-1-LT01-KA102-000247 “Verslas kaime - patrauklus ir pelningas ‘‘ 2014 metų spalio 11 – lapkričio 23 dienomis mūsų mokyklos mokiniai: Andrius Bikus, Karolis Stankus, Tomas Pivoras, Tomas Grybauskas, Jonas Misiūnas, Edgaras Kvartūnas stažavosi Vokietijoje.
        Stažuotės pradžioje dalyviams organizuotas susitikimas su priimančiosios organizacijos vadovais ir koordinuojančiais asmenimis. Priimančiosios organizacijos vadovė Virginija Vincaitė mokinius supažindino su priimančios organizacijos vykdoma veikla ir jos prioritetais, akcentavo organizacijos norą padėti stažuotės dalyviams kuo geriau susipažinti su Vokietijos žemės ūkiu, ūkiuose vykdoma veikla.
        Pirmąją stažuotės dieną dalyviai vyko į ūkius, kuriose jie atliks praktiką.
Mokiniai atlikdami praktiką žemės ūkio įmonėse domėjosi ūkio įkūrimu, vykdoma veikla, gaminama produkcija, pagamintos produkcijos realizavimu, ūkio produkcijos pirkėjais, ūkio plėtros perspektyvomis ir ūkio finansavimu.
        Kiekvieną savaitgalį stažuotės dalyviams buvo organizuojami vokiečių kalbos kalbinio parengimo kursai.
        Stažuotės dalyviai dalyvavo puikiose kultūrinėse ekskursijose po Hamburgo miestą, Pažintį su Hamburgu mokiniai pradėjo nuo uosto. Tai pagrindinė miesto vandens transporto stotis. Joje švartuojasi apžvalgines ekskursijas po Hamburgo uostą ir kanalus siūlantys laivai, taip pat maršrutiniai keltai. Landungsbrücken krantinę puošia du istoriniai laivai, paversti muziejais. Aplankė ir vieną iš Hamburgo simbolių, Šv. Mykolo bažnyčią, o bažnyčios bokšte įrengtoje apžvalgos aikštelė apžiūrėjo Hamburgo uostą ir miestą. Aplankė Hamburgo rotušę ir istorinį Hamburgo uosto sandėlių rajoną, Senajame sandėlių rajone įsikūrę net keletas su uosto istorija susijusių muziejų – aromatais persismelkęs Prieskonių muziejus, jūreivystės istorijas pasakojantis Tarptautinis jūreivystės muziejus ar Vokietijos muitinių muziejus bei Miniatiūrų muziejus. Šis muziejus garsėja didžiausiu pasaulyje veikiančiu geležinkelio modeliu, kurį sudaro apie 13 tūkstančių metrų geležinkelio bėgių, kuriais kursuoja per 900 traukinių. Čia traukiniai skuba pro miniatiūrinius miestus, pūškuoja pro kalnus, tarpeklius ir tiltais – visa tai yra sumažinta daug kartų ir telpa keliuose buvusio sandėlio pastato aukštuose. Šiuo metu muziejuje yra kelios teminės ekspozicijos – tai Šveicarija, Austrija, Vokietija, Skandinavija, Amerika, taip pat daug dėmesio sulaukia oro uostas su kylančiais ir besileidžiančiais lėktuvais. Miniatiūrų muziejus buvo įkurtas 2000 m ir yra nuolatos plečiamas
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


Leonardo da Vinci
Mobilumo projektas Nr. 2014-1-LT01-KA102-000200
,,Apdailininko-statybininko specialybės mokinių praktinių ir socialinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse''

Projekto rengėjas ir koordinatorius - Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
Projekto partneriai:
        • VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras
        • VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla
        • Utenos regioninis profesinio mokymo centras
        • VšĮ Kelmės profesinio rengimo centras
        • ,,Bildungsberatung & Vermittlungsagentur in Österreich'' (Austrija)
        • Institute „infeba“ (Vokietija)

Projektas skirtas apdailininko-statybininko specialybės mokinių profesinių, praktinių bei socialinių įgūdžių tobulinimui, siekiant geresnių, sėkmingos integracijos į šiuolaikinę darbo rinką, galimybių.
Projekto dalyviai: 30 apdailininko-statybininko specialybės mokinių iš penkių Lietuvos profesinio mokymo organizacijų: 6 Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, 6 VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro, 6 Utenos regioninio profesinio mokymo centro, 6 VšĮ Alantos technologijų ir verslo mokyklos ir 6 VšĮ Kelmės profesinio rengimo mokiniai. Projektas yra aktualus visiems jame dalyvaujantiems mokiniams, kadangi jiems visiems labai svarbus sėkmingos integracijos į darbo rinką klausimas.
Projekto tikslas: Pagrindinis projekto tikslas - tobulinti praktinius-profesinius bei socialinius įgūdžius europiniame kontekste apdailos ir statybos srityje, siekiant geresnių, profesinės integracijos į šiuolaikinę darbo rinką, galimybių.
Pagrindinio projekto tikslo bus siekiama įgyvendinant šiuos uždavinius:
       1.Lavinti jau turimus apdailos ir statybos praktinius-profesinius įgūdžius bei įgyti naujų, panaudojant naujausias statybos ir apdailos technologijas, modernią įrangą, techniką bei medžiagas, praktikos atliekamos ES šalių įmonėse metu;
       2.Ugdyti komandinio bei individualaus darbo įgūdžius, bendravimo įgūdžius, atsakomybės jausmą, pasitikėjimą savo jėgomis;
        3.Tobulinti bendrosios bei profesinės užsienio kalbos praktinius įgūdžius;
        4.Įgyti tarptautinę, pripažintą darbinę patirtį;
5.Praplėsti kultūrinį bei geografinį akiratį, ugdyti adaptacijos kitoje kultūrinėje terpėje įgūdžius, įgyti tarptautinę mobilumo patirtį.

Projekto įgyvendinimo vieta: Vokietija, Austrija. Šios šalys pasirinktos, nes jose yra puikiai išvystytas statybos sektorius. Darbinė patirtis įgyta atliekant praktiką šių šalių moderniose apdailos ir statybos įmonėse sudarys galimybes projekto dalyviams įgyvendinti pagrindinį projekto tikslą bei uždavinius, tapti konkurencingesniais darbo rinkoje bei sėkmingai įsilieti į nacionalinę bei ES darbo rinką.
Projekto data: 2014-07-01 - 2015-06-30
Stažuočių data: Stažuotės planuojamos 2014 m. rugpjūčio-spalio mėn. bei 2015 m. balandžio mėn.
Įgyvendinus projektą bus pasiekti šie rezultatai:
        1.Patobulinti bei įgyti nauji praktiniai-profesiniai įgūdžiai.
        2.Patobulinti bei įgyti nauji socialiniai įgūdžiai. Įgyti asmeninio ir komandinio darbo įgūdžiai, atsakomybės jausmas bei sustiprintas pasitikėjimas savo jėgomis.
        3.Patobulinti bendrosios bei profesinės užsienio kalbos praktiniai įgūdžiai.
        4.Įgyta tarptautinė darbinė patirtis, sąlygojanti projekto dalyvių konkurencingumą bei sėkmingesnį įsiliejimą į nacionalinę bei ES darbo rinką;
        5.Patobulinti bei įgyti įgūdžiai, žinios bei darbinė patirtis įvertinti ir pripažinti tarptautiniu lygiu-išduotas Europass mobilumo dokumentas ir sertifikatai.
        6.Praplėstas kultūrinis, geografinis akiratis, išygdyti adaptacijos kitoje kultūrinėje terpėje įgūdžiai, įgyta tarptautinė mobilumo patirtis.

Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erazmus+ programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas


        Erasmus+ programos projektai – puiki galimybė mokytojams ir mokiniams išvykti į kitas Europos valstybes kelti kvalifikacijos, gilinti profesines žinias bei įgūdžius. Stažuojantis kitų šalių įmonėse tiesiogiai susipažįstama su naujais darbo metodais bei technologijomis, užmezgami nauji bendradarbiavimo ryšiai, dalijamasi patirtimi. Vykdant Erasmus+ programos projektą „Inžinerijos srities specialistai – ekonomikos variklis“, dvi mūsų profesinės mokyklos, apskaitos studentės, Judita Žigelė ir Kristina Steponavičiūtė spalio 12–31 dienomis buvo išvykusios į Maltą, kur atliko praktiką įmonėse.
        Judita dirbo The Wembley Store parduotuvėje, kurioje ji buvo Aaron Tabona asistentė, padėjo tvarkyti dokumentus bei padėjo pardavėjams. Kristina dirbo Unique Construction and Developers Limited įmonėje. Dirbo kartu su Jessica Abdilla, kuriai padėjo tvarkyti dokumentus bei bendravo su įmonės klijentais.
Laisvalaikiu mokinės lankėsi Maltos salose (Comino ir Gozo), lankėsi Maltos sostinėje Valetoje.
        Alantos Technologijos ir Verslo mokykla dalyvavo Visagino Technologijos ir Verslo profesinio mokymo centro projekte. Šiame projekte taip pat dalyvavo Zarasų žemės ūkio mokykla, Švenčionių profesinio mokymo centras, Vilniaus technologijos ir verslo profesinio mokymo centras ir Mažeikių politechnikos mokykla.

Nuotraukos >>>


Projekto „Mažos galios kogeneracinės biodujų jėgainės integravimo į šilumos gamybos sistemą, siekiant kompleksiškai panaudoti atsinaujinančias agro žaliavas ir bioskaidžias atliekas, inovacinės praktikos sklaida“ (Nr. 1PM-PV-13-2-008037-PR001)

LAUKO DIENA

MAŽOS GALIOS KOGENERACINĖS BIODUJŲ JĖGAINĖS INTEGRAVIMAS Į ŠILUMOS GAMYBOS SISTEMĄ, KOMPLEKSIŠKAI PANAUDOJANT ATSINAUJINANČIAS AGRO ŽALIAVAS IR BIOSKAIDŽIAS ATLIEKAS

2014 m. lapkričio 11 d., 10.00 val.

VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla (praktinio mokymo centras), Technikumo g. 2, Naujasodžio km., Alantos sen., Molėtų r.

KVIETIMAS

Maloniai kviečiame Jus sudalyvauti mūsų organizuojamame, projekto „Mažos galios kogeneracinės biodujų jėgainės integravimo į šilumos gamybos sistemą, siekiant kompleksiškai panaudoti atsinaujinančias agro žaliavas ir bioskaidžias atliekas, inovacinės praktikos sklaida“, pristatyme – lauko dienoje, kurioje vyks biodujų gamybos principo pristatymas, supažindinimas su šiuo metu Lietuvoje vykdomais biojėgainių projektais, pavyzdinės biodujų jėgainės atskirų mazgų darbo stebėjimas, energetinių rodiklių tyrimas, susipažinimas su jėgainės automatika bei mobiliu demonstraciniu maketu.

Prašome Jūsų išanksto pranešti apie ketinimą dalyvauti organizuojamame renginyje – lauko dienoje, kuris įvyks š.m. lapkričio 11 d., 10.00 val.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Rita Maziliauskienė, tel.: (+370) 614 25064
El. p.: ritamaziliauskiene@gmail.com.

Jūsų laukiame: VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla (praktinio mokymo centras), Technikumo g. 2, Naujasodžio km., Alantos sen., Molėtų r.
Organizatoriai: UAB „Elromena“, Asociacija „Slėnis Nemunas“


           

Baigtas įgyvendinti projektas „Žirgininko parengimas“

        Daugybė žmonių domisi žirgais, žirgų sportu ar hipoterapija. Žirgynams, žirgus auginantiems ūkininkams, kaimo turizmo sodybų savininkams reikalingi asmenys gebantys prižiūrėti, auginti, mokyti, treniruoti, žaboti, kinkyti, balnoti, išjodinėti žirgus ir arklius. O tokių specialistų trūksta. Žirgininkystės mokymo programas ar atskirus programos modulius vykdančių institucijų Lietuvoje yra nedaug, o norinčių išmokti jojimo, vadeliojimo ar žirgų priežiūros pagrindų yra pakankamai. Tokiam poreikiui patenkinti VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla pastaruosius dvejus metus vykdė projektą „Žirgininko parengimas“ (Nr. 1PM-PV-11-1-007430). Kartu su partneriu, Raseinių technologijos ir verslo mokykla, žirgininko parengimo mokymai buvo organizuojami 18-koje Lietuvos savivaldybių. Per visą projekto laikotarpį buvo suorganizuoti 92 mokymai, kurių metu teorijos paskaitose bei praktiniuose užsiėmimuose iš viso dalyvavo 732 klausytojai. Susidomėjimas mokymais buvo išties didelis, buvo organizuojami ir papildomi mokymai, norint priimti visus norinčiuosius. Seminarų dalyviai turėjo progą išklausyti šias programas: „žirgininkystės pagrindai“, „žirgų veislininkystės technologijos“, „jojamųjų žirgų treniravimo technologijos“ ir „ristūnų treniravimo technologijos“.
        Pagrindiniai projekto tikslai: išmokyti jojimo, vadeliojimo, važnyčiojimo, žirgų priežiūros, treniravimo, šėrimo pagrindų, veislininkystės technologijų, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių auginant bei treniruojant žirgus. Mokymų metu dalyviai buvo aprūpinti mokymo medžiaga, kanceliarinėmis prekėmis, jiems buvo organizuojamas maitinimas bei kelionė iki praktikos vietų. Dalyviai klausėsi teorijos, o vėliau vyko į praktikos vietas žirgynuose ir hipodromuose, stebėjo darbą su žirgais bei patys jį išbandė. Kadangi mokymuose dalyvavo tiek naujai susidomėję žirgais asmenys, tiek profesionalūs specialistai, norintys pagilinti žinias ir siekiantys gauti žirgininko kvalifikaciją, mokymai buvo dinamiški, lektoriai nuolat turėjo prisitaikyti prie skirtingų poreikių auditorijos ir patenkinti visų smalsumą. Visi turėjo progą užsėsti ant žirgo, išmokti jį pabalnoti, paruošti tiek pramoginiam jodinėjimui, tiek profesionaliam sportui. Klausytojai daug sužinojo apie žirgų priežiūrą, naujausias naudojamas metodikas žirgą treniruojant, ruošiant jį varžyboms.
        Mokymų lektoriai – patyrę žirgininkai Kazys Trota ir Gedvilė Vinslaukaitė, yra daugkartiniai prizininkai Utenos, Sartų ir kitose varžybose, taip pat dėstantys profesijos dalykus Alantos technologijos ir verslo mokykloje būsimiems žirgininkams ir kaimo paslaugų specialistams. Pasiruošimas seminarams pirmiausiai prasidėjo nuo metodinės medžiagos paruošimo, išleistos knygos „Žirgininko parengimas“, kuriai medžiagą surinko ir sudarė minėtieji lektoriai, vadovaudamiesi savo patirtimi.
        Projekto partneris Raseinių technologijos ir verslo mokykla mokymams organizuoti pasitelkė Raseinių hipodromą. Mokymai vyko hipodromo patalpose, o lektoriai buvo pakviesti tikri srities specialistai Vita Jašinauskaitė, Dr.Rūta Šveistienė, dr. Vytautas Ribikauskas, Remigijus Poškus, Vidmantas Staškevičius.
        Projekto metu vykdytos mokymo programos skirtos asmenims, turintintiems vidurinį išsilavinimą, norientiems išmokti jojimo, žirgų priežiūros ir treniravimo pagrindų ar pagilinti jau turimas žinias ir įgūdžius.
        Projekto dalyviui, išklausius pasirinktą programą, yra suteikiamas kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas. Jei asmuo jau turi visų keturių programų pažymėjimus ir nori įgyti kvalifikacijos pažymėjimą, ateityje jis galės išklausyti papildomą kursą ir gauti “Žirgininko“ arba „Sportinių žirgų treniravimo“ kvalifikaciją. Šie mokymai yra planuojami ateityje, tam kilimąsi gauti ir Europos sąjungos fondų finansavimą naujajame laikotarpyje 2014-2020m.
        Projektas yra finansuojamas Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „profesinio mokymo ir informavimo veikla“ veiklos srities „Asmenų, susijusių su žemės ir miškų ūkio veikla mokymas ir informavimas“ lėšomis. Daugiau informacijos galima rasti Alantos technologijos ir verslo mokyklos internetinėje svetainėje www.alantostvm.lt.

        Projekto koordinatorė Justina Levenauskienė

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Austrijoje

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla laimėjo Erasmus+ Leonardo da Vinci programos 1 pagrindinio veiksmo Europos Komisijos lėšomis finansuojamą projektą Nr. 2014-1-LT01-KA102-000247 “Verslas kaime - patrauklus ir pelningas ‘‘
        2014 metų rugsėjo 6 - 28 dienomis mūsų mokyklos ekologinio ūkio darbininko specialybės mokiniai: Valdas Ruzgus, Monika Gruodytė, Meilė Godeliauskaitė ir žirgininko specialybės mokinė Ignė Žulytė stažavosi Austrijoje, kur tobulino teorinius, praktinius profesinius įgūdžius.
        Moksleivius priėmė ir visą stažuotės laiką kuravo Land und Forstwirtschafticher Betrieb organizacija. Stažuotės pradžioje organizuotas susitikimas su priimančiosios organizacijos vadovais ir koordinuojančiais asmenimis. Priimančiosios organizacijos vadovė Aldona Biederman mokinius supažindino ir papasakojo apie Austrijos žemės ūkį - kūrimą, paramą žemės ūkiui ir jo perspektyvas.
Pirmąją stažuotės dieną dalyviai vyko į ūkius, kuriose jie atliks praktiką.
        Mokiniai atlikdami praktiką žemės ūkio įmonėse domėjosi ūkio įkūrimu, vykdoma veikla, gaminama produkcija, pagamintos produkcijos realizavimu, ūkio produkcijos pirkėjais, ūkio plėtros perspektyvomis ir ūkio finansavimu. Stažuotės dalyviai yra ekologinio ūkio darbininkai, todėl jiems buvo labai įdomu sužinoti apie ekologinės produkcijos gamyba ir realizavimą. Austrijos žemės ūkis yra geriau išvystytas, todėl ir parama žemės ūkiui Austrijoje yra ženkliai didesnė negu Lietuvoje.
        Be darbinės praktikos ir kalbinio parengimo mokiniai dalyvavo puikiose kultūrinėse programose - išvykose. Stažuotės dalyviams buvo suteikta galimybė aplankyti artimiausias kultūrine vietas Sirnitz, Osterreich miestus, mokiniai susipažino su Austrijos kultūra, tradicijomis ir papročiais, nacionaline virtuve. Savaitgaliais buvo organizuojamos išvykos į Wolsberg pilį, Klagefurgą, bet pati įspūdingiausia kelionė - ekskursija į Veneciją.
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


Verslo konsultacijos pagal projektą „Lietuvos įmonių verslumo skatinimas“  

        Alantos technologijos ir verslo mokykla su partneriais įgyvendina projektą „Lietuvos įmonių verslumo skatinimas“, projekto Nr.VP2-2.2-ŪM-02-K-01-028. Projektas dalinai finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis pagal priemonę „Asistentas - 4“.
        Projekto tikslas: pagerinti verslo sąlygas, teikiant verslo poreikius atitinkančią aukštos kokybės kokybės informaciją ir paslaugas.
        Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2014 m. sausio 2 d. - 2015 m. birželio 30 d.
        Projekto metu bus teikiamos verslo konsultacijos mažoms ir vidutinėms įmonėms bei fiziniams asmenims šiomis temomis:
        - verslo idėjos generavimas, atranka, vertinimas;
        - verslo plano parengimas;
        - verslo įkūrimas;
        - rizikos valdymas;
        - rinkodara (rinkos tyrimai, konkurentų analizė, marketingo planas);
        - įmonės finansai, jų planavimas, finansų prognozės;
        - inovacijų vadyba;
        - įmonių mokesčiai.
        Kviečiame daugiau sužinoti ir susitarti dėl konsultacijų telefonu 8 622 21448, elektroniniu paštu  vakaris.atkociunas@gmail.com arba 203 kabinete mūsų mokykloje.


HansaECVET projekto susitikimas Stokholme

        2014 m. rugsėjo 30 – Spalio 1 dienomis vyko projekto HansaECVET susitikimas Švedijoje, Stokholme. Projekte dalyvauja profesinių mokyklų atstovai iš visų Pabaltijo valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos ir Lenkijos. Projekto tikslas – skatinti jaunimo, profesinių mokyklų mokinius kurti verslą, suteikti jiems žinių ir drąsos ne tik pradėti, bet ir plėstis į užsienio rinkas, bendradarbiaujant su šalies verslininkais. Projekto metu planuojama suteikti galimybę mokiniams išvykti į projekto partnerio šalį ir pasisemti žinių iš ten dirbančių verslininkų. Susitikime dalyvavo dvi Lietuvos mokyklos: Alantos technologijos ir verslo mokykla bei Klaipėdos turizmo mokykla. Alantos technologijos ir verslo mokyklą atstovavo projektų vadovė Justina Levenauskienė ir vilos „Terra poilsis“ savininkė Teresė Morkūnienė. Seminaro metu darbas vyko tarp partnerių. Alantos technologijos ir verslo mokykla turi partnerį Smiltenes Technikums (Latvija),kartu su juo planuoja surengti po vizitą kiekvienos mokyklos mokiniui į kaimyninę šalį, mėnesio stažuotei mokslo metų eigoje.

Nuotraukos >>>


Pristatyti maketai

        Vykdant projektą „Augalininkystės ir gyvulininkystės posričio modulinėms mokymo priemonėms skirtų mokymo priemonių rengimas, modulinių mokymo programų išbandymas (mokymo vykdymas) profesinio mokymo įstaigose“ , buvo įsigyti mokomieji alternatyviosios energetikos maketai (saulės, vėjo, biodujų, vandens), taip pat ir maketai, demonstruojantys grūdų sandėlio ir melžimo linijos veikimą. Rugsėjo 24 dieną vyko apmokymas dirbti nauja įranga. Tikimės, kad šios mokymo priemonės pagerins mokymo kokybę, pritrauks mokinių dėmesį, populiarins alternatyvią energetiką Lietuvoje.

Nuotraukos >>>


Erazmus+ projektas Nr. LLP-2014-1-LT01-KA102-000142
„INŽINERIJOS SRITIES SPECIALISTAI - EKONOMIKOS VARIKLIS“

        Visagino TVPMC kartu su projekto partneriais Zarasų žemės ūkio mokykla, Švenčionių profesinio mokymo centru, Vilniaus technologijos ir verslo profesinio mokymo centru, Mažeikių politechnine mokykla ir Alantos technologijų ir verslo mokykla nuo 2014 liepos 1 d. pradėjo vykdyti Erazmus+ programos projektą Nr. LLP-2014-1-LT01-KA102-000142 „Inžinerijos srities specialistai - ekonomikos variklis“.
        Projekto metu planuojama siųsti į trijų savaičių stažuotes Maltoje ir Vokietijoje 60 mokinių. Planuojame organizuoti šešias stažuotes pagal specialybes: suvirintojai atliks praktiką mokymo centruose, elektrikai, elektromechanikai, mechanikai ir verslo srities mokiniai atliks praktiką pramoninėse įmonėse. Kiekvienoje stažuotėje dalyvaus po dešimt mokinių ir profesijos mokytojas, kuris bus su grupe vieną savaitę.
Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Pradžia - 2013-07-01, pabaiga - 2016-06-30.
        Planuojami projekto rezultatai:
1. Įvykdyta gamybinė praktika pramoninėse įmonėse, mokymo centruose pagal 3 savaičių stažuotės programą. Dalyviai susipažins su įmonių darbo metodais, susižinos profesijos ir darbo specifiką „iš vidaus“, mokės dirbti komandoje, sužinos kokį poveikį jų darbas turi įmonės veiklai. Taip pat turės galimybę dirbti su nauja įranga, įrengimais.
2. Patobulintos teorinės ir praktinės žinios, įgytos naujos kompetencijos ir įgūdžiai,
3. Gautas Europass mobilumo dokumentas, duodantis privalumus ieškant darbo.
4. Pagerinti dalyvių kalbos įgūdžiai,
5. Patobulinti praktiniai dalyvių įgūdžiai, kurie leis lengviau integruotis į Lietuvos darbo rinką,
6. Dalyviai įgijo vertingos socialinės ir tarpkultūrinės patirties,
7. Dalyviai įgijo tarptautinių projektų tarptautinio mobilumo patirties; užmegs asmeninius kontaktus su Vokietijos ir Maltos gyventojais, specialistais.

       Veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erazmus + programą..


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla laimėjo Erasmus+ Leonardo da Vinci programos 1 pagrindinio veiksmo Europos Komisijos lėšomis finansuojamą projektą Nr. 2014-1-LT01-KA102-000247 “Verslas kaime - patrauklus ir pelningas ‘‘

Projekto partneriai:
        • Ukmergės technologijų ir verslo mokykla;
        • VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla;
        • Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras;
        • Joniškio žemės ūkio mokykla;
        • Tarpininkaujanti organizacija Bildungsberatung & Vermittlungsagentur in Osterreich Austrijoje;
        • Tarpininkaujanti organizacija Sistema Turismo s.r.l Italijoje;
        • Tarpininkaujanti organizacija Infeba Vokietijoje.

Projekto dalyviai: 6 Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, 6 Joniškio žemės ūkio mokyklos, 6 Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro, 6 VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai ir 12 VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokiniai, kurie mokosi ekologinio ūkio darbininko/darbuotojo, žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo/darbininko, kaimo paslaugų verslo darbuotojo/darbininko, pramonės įmonių prekybos konsultanto, apskaitininko ir kasininko, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo ir kitų su žemės ūkio sritimi susijusių specialybių mokiniai.

Projekto tikslas: Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti mokinius su žemės ūkio verslo kūrimo galimybėmis Austrijos, Vokietijos ir Italijos šalyse, sukurto verslo perspektyvomis, jų galimybėmis konkuruoti su savo produkcija Europos rinkose.

Projekto uždaviniai: Projekto tikslui pasiekti numatyti uždaviniai:
        1. Patobulintos mokinių profesinės ir bendrosios kompetencijos.
        2. Pagerės mokinių verslo kūrimo žinios.
        3. Mokiniai susipažins su verslo kūrimo kaime galimybėmis Austrijoje, Vokietijoje ir Italijoje.
        4. Patobulės užsienio kalbos įgūdžiai.
        5. Mokiniai susipažins su šalių kultūra, tradicijomis bei papročiais.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2014 m. liepos 1 d. - 2015 m. birželio 30 d.

Projekto vertė: 69 280,00 Eurų

Numatytos stažuotės: Stažuotė Austrijoje - 2014 m. rugsėjo mėnesį.
Stažuotė Vokietijoje - 2014 m. spalio mėnesį
Stažuotė Italijoje – 2015 m. kovo mėnesį
.

Įgyvendinus projektą bus pasiekti šie rezultatai:
        • Projekto dalyviai susipažins su lankytinų šalių kaimo verslo įmonėmis;
        • Patobulins bendrąsias ir profesines užsienio kalbos žinias;
        • Parengs pristatymus šiomis temomis: "Agro paslaugų verslai Vokietijoje“, "Žemės ūkio verslai Austrijoje", „Kaimo turizmo verslo organizavimas Italijoje“;
        • Parengs informacinį stendą „Verslas kaime – patrauklus ir pelningas";
        • Mokiniai parengs 3 skirtingus verslo planus pagal įmonių kuriose stažavosi verslo modelius.


Projekto „EDUCATE FOR BUSINESS“ Latvija – Lietuva akimirkos

        Pagal projektą medienos apdirbimo mokamąjį – pažintinį vizitą birželio 25-27d.mokytojai Jolanta Bimbirienė, Arūnas Guzovijus ir Viktoras Šimėnas lankėsi Lietuvos ir Latvijos įmonėse ir profesinėse mokyklose.
        Vizito metu aplankė Anykščių baldų gamybos įmonę „Baldjodą“, SPA VILNIUS Anykščiai Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, Šiaulių profesinį rengimo centrą.
        Latvijoje susipažino su Saldus ir Ogre profesinėmis mokyklomis, Saldus muzikos ir meno mokykla. Lankėsi UAB „Arbo langai“, Ugalės vargonų dirbtuvėse ir „Gotina“ saldainių fabrike.
        Kelionės metu ne tik susipažino su naujomis technologijomis medžio srityje, bet ir užmezgė ryšius su Latvijos mokyklomis.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Baltijos valstybėse

        Birželio 9-11 d. mokytojos Nijolė Šeikienė, Mildutė Skebienė, Jolita Michnevičienė ir Vaida Saugūnienė dalyvavo stažuotėje Latvijoje ir Estijoje. Vizito metu domėjomės turizmo paslaugų teikimo galimybėmis ir plėtra Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lankėmės „Romantic“ viešbutyje, nuostabiame Bistrampolio dvare, Skrundos dvare, shitake grybų auginimo kompanijoje bei pieno muziejuje.
        Susipažinome su Šiaulių profesinės turizmo mokyklos, Skrundos profesinės mokyklos, Kuldygos technologijų ir turizmo technikumo bei Olustverės žemės ūkio mokyklos mokomosiomis bazėmis bei turizmo plėtros galimybėmis.
        Šioje stažuotėje pasidalinome gerąją patirtimi su kolegomis iš trijų Baltijos valstybių profesinių mokyklų, užmezgėme naujus ryšius bei patobulinome savo profesines žinias.

Nuotraukos >>>


        Birželio 3 d. Latvijoje vyko bendradarbiavimo per sieną susitikimas - konferencija „Bendradarbiavimas – konkurencingo profesinio mokymo Latvijoje ir Lietuvoje vystymosi sąlyga“. Dalyvavo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Kavaliauskienė ir mokytoja metodininkė Lina Skladaitytė. Pranešimus skaitė Lietuvos ir Latvijos profesinių mokymo įstaigų, darbdavių atstovai. Vyko diskusija tema „Globalizacija ir profesinio mokymo iššūkiai – laisvoji darbo rinka Europoje, jaunimo nedarbas, urbanizacija ir imigracija, demografinės krizės, aukštos pridėtinės vertės kūrimas ekonomikoje.
        Įgyvendinant Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „VocEdu“ – „Profesinio mokymo tobulinimas atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius“, pasirašyta bendradarbiavimo deklaracija tarp daugiau kaip 30 Latvijos ir Lietuvos profesinio mokymo įstaigų.
Vizito metu aplankytos mokymo įstaigos: Liepojos technikos profesinė mokykla, Kuldingos technologijų ir turizmo mokykla, Skrundos, Saldus, Ciravos profesinės mokyklos, Jelgavos technikos mokykla. Susipažinta su Latvijos profesinio mokymo vystymo kryptimis – mokymo programomis, nacionaline profesinio mokymo politika.

Nuotraukos >>>


Projekto „Green Pearls“ susitikimas Madride, Ispanijoje

        Gegužės 19-23 dienomis vyko baigiamasis partnerių susitikimas projekte „Green Pearls“. Baigiamąjį seminarą vedė Ispanijos partneriai, o Lietuvai atstovavo 6 profesinių mokyklų atstovai iš Alantos TVM, Joniškio ŽŪM, Joniškėlio I. Karpio ŽŪPM ir Panevėžio PRC. Į stažuotę vyko mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis ir projektų vadovė Justina Levenauskienė.
        Susitikimo metu partneriai pirmiausia pristatė Madrido „žaliuosius perlus“. Dalyviai lankėsi miesto komposto gamybos aikštelėje, kurioje gaminamas mulčas ir kompostas miesto želdynams, panaudojant žaliąsias atliekas iš miesto parkų ir skverų. Čia šakos smulkinamos, kompostuojamos ir perdirbtos vėl grįžta į miesto parkus.
        Buvo pristatyti du projektai, kurių metu dalyviai yra skatinami kurti sau darbo vietas žemės ūkyje. Projektai orientuoti į bedarbius, suteikiant jiems plotelį žemės, parūpinant pirkėjų ir taip skatinant ne tik jų įsitraukimą į darbo rinką, bet ir vietinio maisto kultūrą, kuomet siekiama, jog gamintojas nuo pirkėjo nebūtų nutolęs daugiau, nei 50 kilometrų.
        Vėliau vyko darbiniai seminarai, kurių metu buvo sutarta, kad projektas atnešė didelę naudą visiems partneriams ir suplanuota bendradarbiauti ateityje tiek žaliosios energetikos, tiek švietimo/mokymo srityje.

Nuotraukos >>>


Automobilių mechanikai stažavosi Vokietijoje

        Vykdant Alantos technologijos ir verslo mokyklos laimėtą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0842 "Tarptautinė patirtis būsimiems automobilių remonto specialistams ES šalyse", 2014 m. balandžio 23 – gegužės 15 dienomis 2 mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Laimis Masevičius , Arminas Bačiulis ir po 2 mokinius iš Alytaus PRC, Ukmergės TVM ir Utenos RPMC vyko į stažuotę Vokietijoje. Mokinius lydėjo mokytoja metodininkė Jolanta Bimbirienė.
        Stažuotės metu mokiniai atliko praktiką automobilių remonto dirbtuvėse.Taip pat vyko vokiečių kalbos pamokos, kurias praktiškai galėjo pritaikyti darbo vietose.
        Laisvadieniais vyko į pažintines keliones, aplankė Chemnitzo,Leipzigo, Drezdeno miestus.Buvo organizuotos ekskursijos į BMW IR VW gamyklas, Halloren šokolado fabriką.
        Stažuotės pabaigoje buvo įteikti sertifikatai, pasidalinta įgyta patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos vykdomame mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0886 „Nuotolinio mokymo taikymas suaugusiųjų profesinio mokymo procese“. Projektas skirtas suaugusiųjų profesinio mokymo specialistų kompetencijų, nuotolinio mokymo srityje, tobulinimui bei inovatyvaus mokymo būdo efektyviam pritaikymui, suaugusiųjų profesinio mokymo procese.
        Profesijos mokytoja Nijolė Katinienė ir praktinio mokymo vadovas Stasys Skebas 2014 m. balandžio 27 - gegužės 5 dienomis stažavosi Wisamar Bilungsgesellschaft įstaigoje Vokietijoje. Stažuotės tikslas buvo susipažinti su Vokietijos profesinio mokymo sistema ir e-mokymo sektoriumi. Pirmąją stažuotės dieną dalyviai buvo supažindinti su vizito programa.
        Balandžio 28 d. stažuotės dalyviai susipažino su Leipcigu, šiame mieste esančiomis profesinėmis mokyklomis, nuotolinio ir e-mokymo galimybėmis. Buvo pristatyta dualinė Vokietijos profesinio mokymo sistema, tam, kad būtų galima palyginti ją su Lietuvos profesinio mokymo sistema. Tą pačią dieną organizuota ekskursija po miestą, jos metu dalyviai supažindinti su svarbiausiais kultūriniais objektais. Ekskursijos metu apsilankyta Leipcigo biblioteką, kur dalyviai sužinojo apie jos organizavimą ir valdymą, apie bibliotekos siūlomas e-mokymo galimybes, apie jos duomenų bazę,
        Kitą dieną dalyviai dalyvavo europinių nuotolinio mokymo projektų pristatyme. Direktorė ponia Mahhou apžvelgė projektus, kuriuose dalyvauja ši mokymo įstaiga. Po bendros apžvalgos „iPortal“ projekto koordinatorius iš Bulgarijos pristatė e-mokymo platformą, pademonstravo virtualios klasės alfą versiją, buvo aptartas praktinis interneto įrankių taikymas.
        Stažuotės metu organizuota ekskursija į Vokietijos sostinę Berlyną. Berlyne aplankytos ir apžiūrėtos istorinės vietos - Brandenburgo vartai, Bundestagas, Aleksandro ir Potsdamo aikštės, Berlyno katedra ir kt. Stažuotės dalyviai lankėsi Drezdene Saksonijos sostinėje. Čia susipažino su Saksonijos istorija ir jos įžymiomis vietomis - Naująja Sinagoga, Šv.Kryžiaus ir Šv.Mergelės bažnyčiomis. Ekskursijos metu dalyviai sužinojo apie iškilias asmenybes, gyvenusias Drezdene: tai Šileris, Gotfridas Semperis ir Fridrichas Augustas II.
        Paskutinę stažuotės dieną pasidalinta stažuotės įspūdžiais, įteikti sertifikatai ir Europass mobilumo dokumentai.

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Vokietijoje

       Vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-00836 „Automobilių remonto specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“, 2 mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Laurynas Navikas ir Gytis Šimanauskas 2014 m. balandžio 13 – gegužės 2 dienomis stažavosi Wisamar Bildungsgesellschaft Gemeinnutzige GmbH organizacijoje Vokietijoje.
       Stažuotės dalyvius visą stažuotės laiką kuravo organizacijos vykdančioji direktorė Sabine Roehrig-Mahhou Pirmąją stažuotės dieną dalyviam buvo suorganizuotas susitikimas su priimančiosios organizacijos vadovais ir įmonių kuriose stažuotojai atliks praktiką vadovais, aplankytos įmonės. Po pietų suorganizuota ekskursija po Leipcigo miestą, aplankant žymias Leipcigo vietas.
       Stažuotės metu mokiniai dirbo automobilių remonto įmonėse, kur atliko automobilių važiuoklės gedimų diagnostiką, šalino automobilių (mechaninės) transmisijos sistemos, automobilių važiuoklės, automobilių stabdžių sistemos, automobilių vairo sistemos ir elektroninės automobilių sistemos gedimus, atliko automobilių patikrą ir rengė automobilius techninei apžiūrai
        Be darbinės praktikos mokiniai dalyvavo puikiose kultūrinėse programose-išvykose. Mokiniams buvo organizuota išvyka - ekskursija į Drezdeną, žygis kanojomis Leipcigo vandens kanalais, ekskursija į BMW gamyklą, aplankyta automobilių parodą.
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


Išvyka į Barseloną

        Balandžio 27 d. – gegužės 4 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius V. Pusvaškis ir gimnazijos skyriaus vedėjas E. Žukauskas dalyvavo Leonardo da Vinci programos projekte Nr. LdV-VETPRO-2013-LT-0915 „Kokybės vadybos sistemos ES profesinio mokymo organizacijose“ ir vyko į Barseloną (Ispanija) kelti Utenos apskrities profesinio mokymo įstaigų administracijos darbuotojų kvalifikacijos kokybės vadybos sistemų taikyme bei susipažinti su Ispanijos patirtimi ir gerąja praktika naudojant kokybės vadybos sistemas profesiniame mokyme.
Į stažuotę vyko 15 dalyvių iš šešių mokyklų: Alantos, Visagino, Utenos, Anykščių, Švenčionių, Zarasų.
        Stažuotės metu susipažinome su 5 profesinio mokymo įstaigų gerąja patirtimi diegiant ir naudojant kokybės vadybos sistemą. Visose 5 mokyklose (INSTITUT MARE DE DEU DE LA MERCÉ, INSTITUT PROVENÇANA, INSTITUT FERRÁN TALLADA, INSTITUT BONANOVA, INSTITUT RAMBLA PRIM) įdiegta ISO 9001:2008 sistema).

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Latvijoje

        Vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-00836 „Automobilių remonto specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“, 2 mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Tomas Pivoras ir Mantas Leonovas 2014 m. kovo 31 – balandžio 18 dienomis stažavosi Rygos Technikos kolegijoje, kur tobulino teorinius, praktinius profesinius įgūdžius.
        Stažuotės dalyvius visą stažuotės laiką kuravo tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Lora Berkovica. Pirmąją stažuotės dieną dalyviai susitiko su Rygos technikos kolegijos vadovais, susipažino ir aplankė kolegijos laboratorijas. Po pietų buvo organizuota ekskursija po Rygos senamiestį.
        Stažuotės metu mokiniai dirbo Rygos technikos kolegijos automobilių remonto praktinio mokymo laboratorijose, kur atliko automobilių važiuoklės gedimų diagnostiką, šalino automobilių (mechaninės) transmisijos sistemos, automobilių važiuoklės, automobilių stabdžių sistemos, automobilių vairo sistemos ir elektroninės automobilių sistemos gedimus, atliko automobilių patikrą ir rengė automobilius techninei apžiūrai
        Be darbinės praktikos mokiniai dalyvavo puikiose kultūrinėse programose-išvykose. Mokiniams buvo organizuota išvyka į Jurmalą, Tarptautinę automobilių parodą „Auto 2014“
         Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>

 


Stažuotė Danijoje

        2014 m. kovo 30 - balandžio 12 dienomis vyr. profesijos mokytoja Jolita Michnevičienė ir Dalia Mačiulienė stažavosi Danijoje, Roskildės mieste, pagal LEONARDO DA VINCI PROGRAMOS MOBILUMO PROJEKTO " Praktinio mokymo metodikos ES šalių viešbučių ir turizmo mokyklose " NR. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0914
Projekto tikslas - kelti profesijos mokytojų kvalifikaciją, įgyti praktinių įgūdžių dirbdami mokyklų praktinio mokymo laboratorijose ir viešbučiuose
        Danijoje, Roskildės mieste, mokytojas priėmė „Danish Meat Trade College“ profesinio mokymo įstaiga, kuri parengė 2 savaičių programą ir su ja supažindino mokytojus.
        Stažuotės pradžioje mokytojos buvo supažindintos su minėta mokymo įstaiga, jos mokymo baze, studijų programomis, turimu mokymo inventoriumi. Buvo galimybės stebėti teorinį ir praktinį mokymą.
        Dalyvės lankėsi SctJorgensskole mokymo įstaigoje. Čia buvo supažindinamos su mokymo baze, turimu inventoriumi.
        Kitas vizitas buvo Koge mieste esančioje „Madsevice“ įmonėje, kurioje gaminamas maistas ir išvežiojamas į ligonines, senelių namus, vienišiems asmenims, kurie negali savimi pasirūpinti. Ši įmonė, tarsi didžiulė virtuvė, kurioje daug įvairių įrengimų. Joje dirba apie 150 darbuotojų.
        Dalyvės turėjo galimybę dirbti mokyklos virtuvėje. Buvo kepami klasikiniai daniški konditerijos gaminiai: bandelės su cinamonu ir „Danish dreamcake“.
        Vienas įspūdingiausių vizitų -Comwell viešbutis. Tai skandinaviško stiliaus viešbutis, su jaukiomis terasomis, skoningomis, skandinaviško tipo detalėmis. Šiame viešbutyje dalyves supažindino su viešbučiu, svečių aptarnavimo standartais, darbo organizavimu jame.
        Vizito antroje pusėje mokytojos kartu su Danijos mokytojais parengė 5 savaičių mokymo programą viešbučio darbuotojo mokymo programos mokiniams, vyksiantiems į Daniją pagal mainų programą.
        Laisvu nuo vizitų laiku dalyvės susipažino su Danijos kultūra, papročiais, tradiciniais patiekalais, desertais. Domėjosi patiekalų, desertų gaminimu, patiekimu. Aplankė Danijos sostinę Kopenhagą, susipažino su Roskildės, Koge miestelių architektūra, kuri atspindi vikingų laikus, taip pat aplankė Švedijos miestą Helsinborg.
        Ši stažuotė paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė galimybę susipažinti bei įgyti patirties ir žinių, kurias dalyvės galės panaudoti savo darbuose ir pasidalinti su mokiniais bei kolegomis, organizuojant teorinį ir praktinį mokymą. Tai puiki galimybė ne tik tobulėti profesinėje srityje, bet tobulinti anglų kalbos žinias.

Nuotraukos >>>


          

        Vykdant Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Leonardo da Vinči projektą „Automechanikų praktinių įgūdžių ir bendrųjų gebėjimų tobulinimas ES šalyse“, projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0849 du mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Tomas Pivoras ir Tomas Narušis 2014 metų kovo 10 – 21 dienomis stažavosi Bialystoko Zespól Szkól Mechanicznych CKP Nr. 2 mokykloje.
        Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti automechanikų profesinius ir bendruosius gebėjimus, siekiant įgyti profesines kompetencijas, numatytas Europos kvalifikacijų sąrangoje.
        Pirmąją stažuotės diena dalyviai buvo supažindinti su Zespól Szkól Mechanicznych CKP Nr. 2 mokykla, joje dirbančiais mokytojais bei moksleiviais, aplankytos teorinio bei praktinio mokymo klasės, laboratorijos, aptarta 2 savaičių programa. Po pietų Ewelina Jaworowska projektų koordinatorė papasakojo Bialystoko istorija ir suorganizavo ekskursija. Ekskursijos metu mokiniai aplankėme Branicki’s rūmus, St. Roch bažnyčią, St Nikolas ortodoksų bažnyčią ir miesto rotušę.
        Visos stažuotės metu mokiniai dirbo Zespól Szkól Mechanicznych mokyklos praktinio mokymo laboratorijose: Scania, kompiuterinės diagnostikos, transporto priemonių serviso, komforto sistemų, lankėsi socialinių partnerių: “Wasilków” ir „TOP MOTORS“ įmonėse. Po darbų buvo organizuojamos sporto rungtynės jungtinėse komandose su priimančios organizacijos moksleiviais, vakaronė „Talentų šou“ su judumo kuratoriais ir kitais priimančios organizacijos moksleiviais apie Lenkijos ir Lietuvos papročius, tradicijas, nacionalinių patiekalų gamyba. Savaitgaliais projekto koordinatoriai organizavo kultūrinę programą – kelionę į Białowieżą, kuriame traukinuku apžiūrėjo stumbrų rezervatą, organizuota išvyka į Varšuvą.
        Projekto vykdymo metu mokiniai supažindino su Lenkijos švietimo, profesinio mokymo sistema, kultūra ir tradicijomis, priimančios mokyklos vykdomomis automechanikų rengimo programomis, pasisėmė praktinės patirties užsienio šalių socialinių partnerių įmonėse, patobulino praktinius profesinės veiklos įgūdžius naujausių technologijų naudojime, praplėtė jaunimo bendradarbiavimo, tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius, pagilino komunikacines kompetencijas bei anglų kalbos profesines žinias.

Nuotraukos >>>


        2014 m. balandžio 6-12 d. bendrabučio auklėtoja Nijolė Sinkevičienė ir mokymo dalies administratorė Danguolė Žalalienė stažavosi pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro vykdomą projektą administracijos darbuotojams Nr. LdV-VETPRO-2013-LT-0915 „Kokybės vadybos sistemos ES profesinio mokymo organizacijose“ Jungtinėje Karalystėje, Portsmuto mieste.
        Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Jungtinės Karalystės kokybės vadybos sistemų taikymu ir gerąja praktika naudojant kokybės vadybos sistemas profesiniame mokyme. Dalyvavo seminaruose apie Didžiosios Britanijos švietimo sistemą; Ofsted - Didžiosios Britanijos švietimo įstaigų kokybės užtikrinimo mechanizmą. Portsmute aplankė Husbury koledžą, apžiūrėjo mokymo bazę (kurioje ruošiami virėjai, stiuardesės), kabinetus ir laboratorijas; susitiko su organizacijos „Insight 4 life“ atstovu, kuris pristatė socialinės pagalbos jaunimui portalą.
       Stažuotės dalyviai gyveno Portsmuto mieste. Portsmutas (Portsmouth) – antrasis pagal dydį Hampšyro grafystės miestas, įsikūręs pietinėje Anglijos pakrantėje, prie Lamanšo sąsiaurio. Šis miestas išskirtinis tuo, kad yra vienintelis visoje Jungtinėje Karalystėje miestas saloje.
        Dalyviai aplankė Jungtinės Karalystės sostinę Londoną, vieną gražiausių ir didingiausių pasaulio miestų ir jo įžymias vietas: D. Britanijos karalienės rezidenciją - Bekingemo rūmus; Didįjį Beną – Parlamento rūmų laikrodį, kuris yra Londono simbolis; Vestminsterio abatiją; Viktorijos laikų inžinerijos stebuklą – Tauerio tiltą; „Londono akį" panoraminį ratą.
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai.

Nuotraukos >>>


        2014 metų balandžio 11 dieną VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyko Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės finansuoto projekto Nr. VP3-2.2-ŠMM-13-V-02-003 “ Žemės ūkio sektorinio praktinio centro kūrimas VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje” atidarymo šventė.
        Atidarymo šventė prasidėjo projekto metu rekonstruotų mokomųjų dirbtuvių ir garažų praktinės bazės kieme. Simbolinę juostą perkirpo šventėje dalyvavę garbūs svečiai: ŠMM kancleris dr. Dainius Numgaudis, LR ŽŪM veiklos administravimo ir turto valdymo departamento direktorė dr. Virginija Žostautienė, seimo nariai Petras Čimbaras ir Valentinas Stundys, Molėtų rajono meras Stasys Žvinys ir VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis.
        Visi šventės dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti rekonstruotų kalvystės ir suvirinimo, šaltkalvystės, mechaninio metalo apdirbimo, žemės ūkio technikos laboratorijos, daržovių saugyklos patalpų aprūpintų naujausia įranga ir technika, naujai pastatyto grūdų sandėlio bei katilinės, naudojančios žemės ūkio gamybos atliekas.
        Apžiūrėjus praktinio mokymo centro patalpas šventės dalyviai rinkosi aktų salėje į konferenciją „Žemės ūkio praktinio mokymo cento įtaka regiono žemės ūkiui ir naujovių pristatymas“. Konferencijos metu pranešimus skaitė VšĮ Alantos TVM direktorius Vladas Pusvaškis, KTU šilumos ir atomo energetikos katedros vedėjas Doc. Egidijus Puida, LR ŽŪM Molėtų rajono žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Vaitėnas ir visuomenės konsultantas darniam vystymui Jonas Šimėnas.
        VšĮ Alantos TVM direktorius padėkojo įmonėms, organizacijoms, bendrovėms, CPVA struktūrinės paramos departamento švietimo projektų skyriui, konsultantams, projekto įgyvendinimo darbo grupei, mokyklos darbuotojams, mokytojams. už indėlį įgyvendinant projektą. Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštai įteikti projekto vadovei D. Ivanauskienei, projekto finansininkei R. Dragūnienei, Žemės ūkio ministerijos padėkos raštas įteitas praktinio mokymo vadovui S. Skebui, viešųjų pirkimų organizatoriui L. Pusvaškiui.

Nuotraukos >>>


        2014 m. kovo 23 - 29 dienomis pagal VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos laimėtą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT0896 „Verslumo ugdymas profesiniame mokyme“ profesijos mokytojos Dalia Ivanauskienė ir Nijolė Šeikienė stažavosi Jungtinėje Karalystėje Portsmouth mieste.
        Projekto tikslas – patobulinti profesinio mokymo specialistų profesines ir bendrąsias kompetencijas, leisiančias plėtoti ir diegti aktyvius verslumo ugdymo metodus.
        Stažuotės metu dalyviai domėjosi Jungtinės Karalystės profesinio mokymo sistema, susipažino su Jungtinės Karalystės profesinio mokymo įstaigose taikomais verslumo ugdymo metodais, vykdomomis verslumo inovacijomis, mokyklų bendradarbiavimo su verslo įmonėmis sistema, lankėsi Highbury ir Portsmouto koledžiuose, kuriose vyko susitikimai su mokytojais, administracijos atstovais, mokiniais. Susitikimų metu apsikeitėme patirtimi, idėjomis projekto srityje, diskutavome apie panašias mokymo pogramas ir mokinių verslumo ugdymą mokyklose.
        Vizito metu lankėmės organizacijoje „Insight4Life“. Įmonės vadovas pristatė savo įmonės veiklą profesinio orientavimo srityje, mokinių verslumo ugdyme.
        Laisvalaikiu projekto dalyviai susipažino su Jungtinės Karalistės kultūra, papročiais, tradicijomis, aplankė Anglijos sostinę Londoną.
         Grįžusios į Lietuvą, profesijos mokytojos įgytą patirtį ir žinias panaudos praktinių ir teorinių užsiėmimų metu savo mokyklose. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.

Nuotraukos >>>


   

Projekto „Educate for business“ renginys Latvijoje, Rezeknėje

        2014 m. kovo 27 dieną vyko baigiamasis projekto „Educate for business“ (LLIV-325) partnerių suvažiavimas Rezeknėje, Latvijoje. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklą atstovavo 6 žmonių komanda: praktinio mokymo vadovas Stasys Skebas, projekto koordinatorė Justina Levenauskienė, profesijos mokytoja Dalia Žygialienė, mokinys Deividas Blažys ir dvi projekto mentorės Daiva Kulienė ir  Aušra Misiūnienė iš Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro.
        Renginio metu projekto vadovė Ilze Stabulniece pasidžiaugė besibaigiančiu projektu, partnerių gražiu bendradarbiavimu ir išreiškė viltį, kad ateities projektas vėl suburs mokyklas bendram darbui. Buvo pristatyti ir mokyklų projekto rezultatai. Praktinio mokymo vadovas Stasys Skebas pristatė automobilių remonto specialybes turinčių mokyklų rezultatus: papasakojo, kaip vyko studentų mainai, studentų praktika, kokią įrangą/mokymo priemones įsigijo mokyklos projekto metu.
        Visų sutarimu buvo nuspręsta, kad užsimezgęs bendradarbiavimas tarp mokyklų negali nutrūkti pasibaigus projektui, todėl buvo pasirašyta ateities bendradarbiavimo sutartis, įsipareigojant vykdyti kitus projektus kartu.
         Renginio pabaigai buvo pristatyti mokinių verslo planai. Mūsų mokyklą atstovavo Deividas Blažys, kuris kartu su mentorėmis paruošė išskirtinį pristatymą su filmuota medžiaga bei susirinkusius svečius vaišino bandelėmis. Renginiai dalyviai liko sužavėti pasirodymu ir Deivido verslo idėja bei linkėjo kuo greičiau imtis darbo ir įgyvendinti savo planus.

Nuotraukos >>>


 

   

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Leonardo da Vinči projekto „Automechanikų praktinių įgūdžių ir bendrųjų gebėjimų tobulinimas ES šalyse“, projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0849

        Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti automechanikų profesinius ir bendruosius gebėjimus, siekiant įgyti profesines kompetencijas, numatytas Europos kvalifikacijų sąrangoje. Skleisti gerąją judumo patirtį siunčiančiose organizacijose ne tik ją pristatant seminaruose, bet rengiant judumo patirties pasidalinimo diskusijas baigiamųjų kursų moksleivių grupėse.
        Projekto vykdymo metu siekiama:
        • Supažindinti judumo dalyvius su automobilių mechanikų programų vykdymo reikalavimais priimančiose institucijose;
        • Priimančiųjų partnerių mokymo įstaigose , automobilių techninės priežiūros centruose tobulinti automechanikų praktinius įgūdžius, reikalingus tolimesnei profesinei karjerai - judumas, pagrįstas pakaitiniu mokymusi;
        • Priimančiųjų partnerių mokymo įstaigose per bendrus renginius ir bendrą veiklą su priimančiųjų organizacijų moksleiviais tobulinti automechanikų bendruosius gebėjimus;
        • Praktinių užsiėmimų metu ir bendrų renginių, bendros veiklos metu, skatinti mokinių komunikabilumą, pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą, lyderystę, formuoti tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius, gilinti komunikacines kompetencijas, didinti motyvaciją mokytis užsienio kalbą.
        • Įgyvendinus projektą, dalyviai gaus stažuotės sertifikatus ir Europass mobilumo dokumentus. Stažuotė bus užskaityta kaip gamybinės praktikos dalis.
        Projekto rezultatai:
        Laukiamas projekto rezultatas - patobulinti automechanikų praktiniai įgūdžiai ir bendrieji gebėjimai, siekiant įgyti profesines kompetencijas, numatytas Europos kvalifikacijų sąrangoje. Rezultatai bus pripažinti stažuotės sertifikatu ir tarptautiniu Europass pažymėjimu, kuriuos išduos priimantis partneris judumo pabaigoje.
        Atliekant praktiką užsienio įmonėse patobulinti automechanikų praktiniai įgūdžiai sudarys galimybę projekto dalyviams susipažinti su Europos darbo rinkos reikalavimais, reikalavimais darbo vietai, darbo kokybės sąvoka, tai leis pasirengti greitesnei integracijai darbo rinkoje.
Bendra veikla ir renginiai su priimančių institucijų mokiniais padės tobulinti bendruosius gebėjimus, formuos tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius.
        Diskusijos su baigiamųjų kursų moksleivių grupėmis padės gilinti komunikacines kompetencijas, kūrybiškumą, savarankiškumą ir didins pasitikėjimą savimi.
        Gerosios patirties sklaida siunčiančiose organizacijose didins Leonardo da Vinci programos žinomumą ir moksleivių motyvaciją neatsilikti nuo kolegų užsienio šalyse.
         Tarptautinis judumas ir pasidalinimas gerąja patirtimi, padės formuoti platesnį jaunimo požiūrį, didinti toleranciją kitoms kultūroms ir tautoms.
         Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.


 STAŽUOTĖ ISPANIJOJE

        2013 m. gruodžio 8 -15 dienomis vyr. profesijos mokytojas Viktoras Šimėnas stažavosi Ispanijoje, Granados mieste, pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT0896 „Verslumo ugdymas profesiniame mokyme“.
        Projekto vykdytojai - VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla, partneriai: Utenos regioninis profesinio mokymo centras, VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, Kėdainių profesinio rengimo centras ir Klaipėdos Turizmo mokykla.
        Projekto tikslas – patobulinti profesinio mokymo specialistų profesines ir bendrąsias kompetencijas, leisiančias plėtoti ir diegti aktyvius verslumo ugdymo metodus.
        Stažuotės metu dalyviai domėjosi Ispanijos profesinio mokymo sistema, analizavo panašumus ir skirtumus. Lankėsi profesinėse mokyklose i.e. I.E.S. Ángel Ganivet, i.e. I.E.S. Luis Bueno Crespo ir i.e. I.E.S. Hispanidad, kuriose vyko susitikimai su mokyklų mokytojais, administracijos atstovais, apsikeitimas patirtimi, idėjomis projekto srityje, diskusijos apie panašias mokymo pogramas ir mokinių verslumo ugdymą mokyklose.
        Vizito metu lankėsi visuomeninėje organizacijoje CADE of Albolote, kur susitiko su specialistais, atsakingais už naujų verslininkų, norinčių kurti savo verslą ir jau įsteigtų įmonių konsultavimą, paramą tokiais klausimais kaip kurti verslo planą, gauti dotacijas, inkubacija, sudaryti sutartis ir t.t.
        Laisvalaikiu projekto dalyviai susipažino su Ispanijos kultūra, papročiais, tradicijomis, aplankė Pietų Ispanijos miestus: Seviliją, Solobreną, Santa Fe.
        Grįžę į Lietuvą, profesijos mokytojai įgytą patirtį ir žinias panaudos praktinių ir teorinių užsiėmimų metu savo mokyklose. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.

Nuotraukos >>>


   

      VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Panevėžio profesinio rengimo centro laimėtame Leonardo da Vinci Mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0847 ,,Mokinių, neįgijusių pagrindinio išsilavinimo, profesinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse''
        Projekto partneriai:

• VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla
• Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
• Fjölbrautaskólinn í Breiðholti – Breidholt College (Islandija)
• Länsirannikon Koulutus Oy, WinNova (Suomija)
• Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola (Latvija)

        Projektas yra parengtas mokiniams, kurie siekia įgyti profesiją, tačiau dėl tam tikrų priežasčių nėra įgiję pagrindinio išsilavinimo. Yra labai svarbu skatinti šiuos mokinius įgyti tinkamus darbo rinkai profesinius įgūdžius, kad ateityje galėtų įsidarbinti, nepaisant to, kad nėra įgiję pagrindinio išsilavinimo.
        Pagrindinis projekto tikslas - gerinti mokinių, neįgijusių pagrindinio išsilavinimo, praktinius ir socialinius gebėjimus, siekiant užtikrinti jų sklandžią integraciją į darbo rinką.
         Projekto uždaviniai:

• Tobulinti jau turimus mokinių praktinius-profesinius įgūdžius bei įgyti naujų dirbant su modernia įranga, technika bei naudojant įvairias medžiagas;
• Ugdyti kasdieninės ir profesinės užsienio kalbos žinias;
• Skatinti gebėjimą adaptuotis skirtingoje kultūrinėje, kalbinėje ir darbinėje terpėje;
• Didinti pasitikėjimą savo žiniomis, skatinti motyvaciją tobulėti ir pasitikėti savo jėgomis,
• Ugdyti komandinio ir individualaus darbo įgūdžius.;
• Didinti mokinių integracijos į darbo rinką galimybes bei skatinti jų verslumą ir asmeninį tobulėjimą.

        Stažuočių datos: Stažuotė Latvijoje - 2014 m. vasrio16 – kovo 2 d. stažuotės Suomijoje ir Islandijoje - 2014 m. kovo - balandžio mėn.
         Įgyvendinus projektą bus pasiekti šie rezultatai:

• Patobulinti jau turimi mokinių praktiniai-profesiniai įgūdžiai, dirbant su modernia įranga, technika bei naudojant įvairias medžiagas.
• Pagerėjusios kasdieninės ir profesinės užsienio kalbos žinios.
• Gebės geriau adaptuotis skirtingoje kultūrinėje, kalbinėje ir darbinėje terpėje.
• Padidėjęs pasitikėjimas savo žiniomis, motyvaciją tobulėti.
• Patobulėję komandinio ir individualaus darbo įgūdžius.
• Didesnės integracijos į darbo rinką galimybės.

        Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas


       

        Sausio 15-16 dienomis vyko Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas tema „Pieno apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos“. Seminaras vyko dvi dienas, pirmąją klausytojai gilino savo teorines žinias, o antrąją dieną vyko į Ukmergės rajone įsikūrusių Kazlauskų pieno ūkį. Gausiai susirinkę klausytojai turėjo progą patys susimušti sviestą, tuomet visi ragavo darbo rezultatą. Be sviesto gamybos, dalyviai spaudė ir savo saldaus pieno sūrį, kurį taip pat vietoje paruošė, suspaudė senoviniame sūrių spaudimo aparate ir jau po keliasdešimt minučių visi ragavo pačių pasigaminto sūrio. Mokymai buvo ypač naudingi savo praktinėmis užduotimis bei įkvėpė dalį klausytojų mėginti sūrį ir sviestą pasigaminti namuose.
        Kitą savaitę laukia dar vieni pieno apdirbimo technologijų mokymai, į kuriuos kviečiami visi norintys ne tik paklausyti, bet ir patys susimušti sviestą, susislėgti sūrį ir gardžiai ragauti rezultatą.
Registracija 206 kab., tel. 8 8383 53701, el. paštu projektai@alantostvm.lt

Nuotraukos >>>


     

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla jau antrus metus sėkmingai vykdo projektą „Žirgininko parengimas“ (Nr. 1PM-PV-11-1-007430). Kartu su partneriu Raseinių technologijos ir verslo mokykla žirgininko parengimo mokymai yra organizuojami 18-koje Lietuvos savivaldybių. Iš viso yra vykdomos 4-ios mokymo programos, kurių metu jau yra apmokyta 319 dalyvių iš 480-ties. Šiais metais Alantos technologijos ir verslo mokykla dar vykdys šias programas: „Jojamųjų žirgų treniravimo technologijos“ ir „Ristūnų treniravimo technologijos“. Primename, kad išklausius visas 4 programas bus galimybė išklausyti papildomą kursą ir gauti žirgininko kvalifikaciją.
        Projektas yra finansuojamas Lietuvos biudžeto bei Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšomis.
         Daugiau informacijos internete www.alantostvm.lt, telefonu 8 383 53701.

Nuotraukos >>>


       

Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla jau įpusėjo vykdyti tautinio paveldo mokymus. Gruodis buvo aktyvus gyvulininkystės mokymų mėnuo, organizavome dvejus mokymus „Tautinio paveldo senosios gyvulių ir paukščių veislės bei jų tradicinės auginimo technologijos“. Mokymai vyko Alantos technologijos ir verslo mokykloje, o praktikos dieną dalyviai vyko į Baisiogaloje įsikūrusį Lietuvos gyvulininkystės institutą, kuris saugo mūsų tautinio paveldo gyvulių ir paukščių veislių genofondą bei noriai priima lankytojus, pasakoja apie jų rinkimo ir saugojimo istoriją, dabartinę situaciją. Dalyviai mokomi kaip šerti, laikyti, veisti tautinio paveldo gyvulių ir paukščių veisles.
         Šiuo metu VšĮ Alantos TVM jau įvykdė 11 mokymų, kurių metu apmokė 186 dalyvius.
        Sausio mėnesį vyks paskutinieji tradicinės gyvulininkystės mokymai ir pasidės nauji - „Pieno apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos: paprogramė- „Pieno produktų gamyba, taikant tautinio paveldo gamybos technologijas“.


      VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje įgyvendintas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės finansuojamas projektas Nr. VP3-2.2-ŠMM-13-V-02-003 “ Žemės ūkio sektorinio praktinio centro kūrimas VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje”
        Projekto vertė 8,590,916.66 Lt
       Projekto tikslas – padidinti aukščiausios kokybės profesinio praktinio mokymo paslaugų prieinamumą Lietuvos suaugusiems ir jaunimui.
Specifinis projekto tikslas - sukurti žemės ūkio sektorinį mokymo centrą VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje, skirtą Aukštaitijos regiono profesinėse mokyklose besimokančių moksleivių, Utenos kolegijos studentų ir žemdirbių praktinių įgūdžių tobulinimui.
        Įgyvendinus projektą sukurta nauja bei modernizuota esamą profesinio mokymo infrastruktūra, kuri atitinka šiuolaikinius modernius žemdirbystės ir ekologiško ūkininkavimo standartus.
        Projekto metu rekonstruota mokomųjų dirbtuvių ir garažų praktinė bazė – įrengtos kalvystės ir suvirinimo, šaltkalvystės, mechaninio metalo apdirbimo patalpos aprūpintos naujausia įranga. Dirbtuvėse sumontuota moderni šildymo, ventiliavimo įranga, autokeltūvai, diagnostikos įrenginiai.
        Pastatytas naujas grūdų sandėlis (bokštai), kuriuose talpinama nuo 350 iki 400 t. grūdų, įrengta grūdų valymo įranga, grūdų džiovykla ir 4 sandėliavimo bokštai, kuriuose įrengta aktyvi ventiliavimo sistema, kelių modelių pakrovimo ir iškrovimo įranga. Įsigyta grūdų tyrimo laboratorinė įranga – infraraudonųjų spindulių grūdų analizatorius.
        Atlikta daržovių saugyklos ir jos technologinės įrangos rekonstrukcija. Pastatas apšildytas, atliktas stogo remontas, įrengti pakeliami vartai, įrengta vėdinimo-ventiliavimo įranga, užtikrinanti reikiamą temperatūrą, drėgmės palaikymą saugojimo metu, sumontuota konteinerių kilnojimo įranga, pastatas pritaikytas daržovių saugojimui.
        Rekonstruotas teorinio mokymo A korpusas. Pakeista asbestocementė stogo danga, kuri vadovaujantis higienos normomis netinkama naudoti, apšildytos pastato sienos, demontuotos lubos, rekonstruota apšvietimo sistema, kabinetai pritaikyti specializuotiems žemės ūkio dalykams mokyti.
        Pastatyta nauja katilinė, naudojanti žemės ūkio gamybos atliekas (biodujų rezervuaras ir koregacinė jėgainė), rekonstruota šiluminė trasa. Pastačius katilinę (jėgainę) jos teikiama šiluma, pagaminta elektros energija naudojama mokyklos reikmėms, kartu vykdomas moksleivių įgyjančių kaimo profesijas mokymas. Šia naujove domisi Aleksandro Stulginskio Universiteto, Utenos kolegijos studentai, ūkininkai ir verslininkai.
         Biokuro cheminės sudėties nustatymo laboratorijai įsigyta biokuro cheminės sudėties nustatymo laboratorinė įranga (dujų analizatoriaus komplektas, dujų srauto matuoklis, dujopūtė, dažnio keitiklis).
VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla projekto metu įsigijo modernios žemės ūkio technikos: 2 traktorius, javų kombainą kalvotom vietovėm, apverčiamus 5 korpusų plūgą su automatiniu saugikliu, universalią sėjamąją, ekologines akėčias, prikabinamą purkštuvą, šienapjovę, grėblį, rotorinį vartytuvą, savivartę priekabą, kultivatorių tankintuvą, prikabinamą bandovėžį, prikabinamą žalios masės rinktuvą-smulkintuvą, srutovėžį. Nupirkta mėsinių Vokietijos juodgalvių avių ir pieninių Anglerų veislės telyčių banda padės vykdant ekologinio ūkio darbininko, žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo/darbininko, aplinkosaugos ir ekologijos, žemės ūkio technologo ir kt. mokymo programas.

        Įgyvendinus projektą pasiekti rezultatai:
        - Padidėjusi VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos teikiamų paslaugų kokybė;
        -Pagerėjęs VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklą baigusių specialistų praktinis pasiruošimas darbo rinkai;
        - Sumažėjęs nedarbas tarp VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos absolventų;
        - Sumažėjęs kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas darbo rinkoje;
        - Sumažėjęs jaunų gyventojų išvykimas iš Molėtų rajono ir Utenos regiono;
        - Padidėjusi VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos veiklos pajamų apimtis.

Nuotraukos >>>


        Vykdant Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLp-LdV-IVT-2012-LT-0784 “Stalių stažuotė specialių poreikių mokiniams” VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos stalių specialybės mokiniai Ramūnas Rakauskas, Žilvinas Mankevičius ir Raimondas Pipiras 2013 metų spalio 19 – lapkričio 9 dienomis stažavosi Italijoje Niketos mieste.
        Mobilumo projekto tikslas, kad projekto dalyvių įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai bus panaudoti mokantis profesijos, o vėliau įgytas žinias jie galės panaudoti dirbdami pagal savo specialybę.
Mokiniai Mondo Antico stalių dirbtuvėse dirbo su rankinio ir mechanizuoto medienos apdirbimo staklėmis. Mokiniai stiprino praktinius įgūdžius restauruojant senovinius klasikinius baldus bei gaminant naujus.
        Vizito metu mokiniai susipažino su Nikoteros miestu, aplankė Marijos paminklą, esanti ant kalno, lankėsi Vyskupijos muziejuje. Nikoteros Marinos miesto pliaže gėrėjosi puikiais gamtos vaizdais, maudėsi Tirėnų jūroje, džiaugėsi karšta Itališka saule.
Stažuotės metu organizuotos ekskursijos į Tropėjos, Capo Vatikano miestus. Kelionės metu mokiniai grožėjosi Kalabrijos regiono kalnais.
        Paskutinę stažuotės dieną vyko atsisveikinimo vakarėlis su šios mokyklos mokiniais ir mokytojais. Stažuotės dalyviai pristatė savo pagamintus gaminius, o priimančios organizacijos vadovas įteikė europasus. Mokiniai grįžo labai laimingi, maloniai dalinosi įspūdžiais

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Maltoje

        Vykdant Alantos technologijos ir verslo mokyklos laimėtą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0842 "Tarptautinė patirtis būsimiems automobilių remonto specialistams ES šalyse" 2 mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Deividas Gaigalas ir Simonas Kildišis vyko į stažuotę Maltoje. Į stažuote kartu vyko ir po 2 mokinius iš Alytaus RPC, Ukmergės TVM ir Utenos RPMC. 2013 m. spalio 17 – lapkričio 7 dienomis jie stažavosi Maltoje, kur tobulino teorinius ir praktinius profesinius įgūdžius. Moksleivius lydėjo profesijos mokytoja, psichologė Rita Mažvilienė. Priėmė ir visą stažuotės laiką kuravo Stage Malta organizacijos koordinatorė Tifany Taryn Bonavia.
        Stažuotės pradžioje buvo suorganizuotas susitikimas su visa praktikos koordinavimo komanda. Susitikimo tikslas buvo susipažinti su Maltos kultūra, praktikos vietomis ir maltiečių darbo etika. Pirmąją stažuotės dieną vyko susitikimas su praktikos vietų vadovais. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su stažuotės dalyvius priimančiųjų organizacijų (Polidano group, Dakar-garage, Sundrive) tikslais ir uždaviniais, su automobilių remonto specialistų rengimo specifika Maltoje. Dalyviai buvo supažindinti su įmonių, kuriose atliks praktiką darbų saugos instrukcijomis, darbo vietos specifika, darbo įrankiais ir medžiagomis. Stažuotės metu mokiniai dirbo automobilių remonto įmonėse: šalino automobilių (mechaninės) transmisijos sistemos, automobilių važiuoklės, automobilių stabdžių sistemos, automobilių vairo sistemos ir elektroninės automobilių sistemos gedimus, tvarkė ir ruošė nuomojamus automobilius.  Kiekvieną penktadienį mokiniai pristatydavo trumpus savaitės pranešimus apie jų atliktą veiklą.
        Be darbinės praktikos mokiniai dalyvavo kultūrinėse programose - išvykose. Pirmiausia mokiniai aplankė sostinę Valetą ir susipažino su priimančios šalies kultūra, tradicijomis ir papročiais. Kitą savaitgalį buvo suorganizuota išvyka į Gozo bei Komino salas. Ten jų laukė kelionė džipais ir nuostabūs gamtos vaizdai. Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


MOKYTOJŲ STAŽUOTĖ ITALIJOJE

        2013 m. spalio19- lapkričio 2d. profesijos mokytojos metodininkės Gintarė Jakimonytė ir Dalia Žygelienė stažavosi Italijoje, Rodi Garganico mieste, pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo daVinci mobilumo projektą Nr.LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0914 „PRAKTINIO MOKYMO METODIKOS ES ŠALIŲ VIEŠBUČIŲ IR TURIZMO MOKYKLOSE“
        Projekto vykdytojai-Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla, partneriai: Utenos regioninis profesinio mokymo centras, VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras.
        Projekto tikslas – kelti profesijos mokytojų kvalifikaciją. Stažuočių metu profesijos mokytojai turėtų galimybę susipažinti su užsienio šalių viešbučių ir restorano specialybių profesinio mokymo organizavimu ir įgytų praktinių įgūdžių dirbdami mokyklų praktinio mokymo laboratorijose ir viešbutyje.
        Stažuotės metu susipažino su Pietų Italijos virtuvės ypatumais. Pietre Nere viešbučio restorane įgijome praktinių žinių gaminant itališkus patiekalus. Viešbučiuose susipažino su svečių aptarnavimo standartais, maisto gaminimo technologijomis. Lankėsi Foggia ir Vieste viešbučių ir gastronomijos institutuose, kur stebėjo virėjų, padavėjų, barmenų praktinius užsiėmimus, domėjosi mokymo programomis, degustavo patiekalus.
        Laisvalaikiu projekto dalyvės susipažino su Italijos kultūra, papročiais, tradicijomis; aplankė Pietų Italijos miestelius: Rodi Garganico, Sen Severo, San Giovanni Rotondo, Ischitella, Vico del Gargano, Peschici .
        Grįžę į Lietuvą, profesijos mokytojai įgytą patirtį ir žinias panaudos praktinių ir teorinių užsiėmimų metu savo mokyklose. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje
.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Maltoje

        VšĮ Alantos technologijos mokykla kaip partnerė dalyvauja Leonardo da Vinci programos projekte Nr. LdV-VETPRO-2013-LT-0915 „Kokybės vadybos sistemos ES profesinio mokymo organizacijose“. Šio projekto tikslas - kelti Utenos apskrities profesinio mokymo įstaigų administracijos darbuotojų kvalifikaciją kokybės vadybos sistemų taikyme bei supažindinti juos su kitų Europos šalių patirtimi ir gerąją praktiką naudojant kokybės vadybos sistemas profesiniame mokyme.
        2013 m. spalio 20-27 dienomis į stažuotę Maltoje vyko 14 dalyvių iš šešių mokyklų: Visagino, Utenos, Alantos, Anykščių, Švenčionių ir Zarasų. Iš mūsų mokyklos administracijos darbuotojų, tiesiogiai susijusių su kokybės vadybos sistemos taikymu bei įstaigos valdymu, jos strategijos kūrimu ir įgyvendinimu, į Maltą vyko juristė Judita Tamulienė ir sekretorė Audrutė Vildienė. Stažuotės metu buvo siekiama susipažinti su kokybės vadybos sistemos profesiniame mokyme diegimu ir naudojimu Maltoje. Vizito metu lankytasi Maltos menų, mokslo ir technologijos koledže (The Malta College of Arts, Science and Technology (MCAST)), Įdarbinimo ir lavinimo korporacijoje (The Employment & Training Corporation (ETC)), Maltos konkurencijos ir vartotojų reikalų tarnyboje (The Malta Competition and Consumer Affairs Authority (MCCAA)).

Nuotraukos >>>


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos vykdomame mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0886 „Nuotolinio mokymo taikymas suaugusiųjų profesinio mokymo procese“. Projektas skirtas suaugusiųjų profesinio mokymo specialistų kompetencijų, nuotolinio mokymo srityje, tobulinimui bei inovatyvaus mokymo būdo efektyviam pritaikymui, suaugusiųjų profesinio mokymo procese.
        2013 m. spalio 13 - 20 dienomis mokyklos karjeros koordinatorė Regina Dikinienė stažavosi Austrijoje. Stažuotės metu dalyviai lankėsi Klagenfurto suaugusiųjų profesinio mokymo centre. Mokymo centre apžiūrėjo teorinio bei praktinio mokymo baze. Susipažino su suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo formų specifika: sinchroniniu, asinchroniniu ir mišriu mokymu. Susitikimų, diskusijų metu aptarta nuotolinio mokymo sistema, suaugusiųjų nuotolinio mokymo galimybėmis bei privalumais, turinio parengimo bei vertinimo sistemų specifika, išsiaiškinti nuotolinio mokymo kokybės užtikrinimo kriterijai bei aspektai.
        Stažuotės dalyviai stebėjo sinchroninio, asinchroninio ir mišraus mokymo praktinius užsiėmimus, dalyvavo seminare ,,Suaugusiųjų profesinio nuotolinio mokymo kokybės užtikrinimo mechanizmai“.
        Po susitikimų ir seminarų stažuotės dalyviai susipažino su Kalgenfurto lankytinomis vietomis, organizuota ekskursija į Vilach miestą ir Wolsberg pilį.
        Mainų vizito pabaigoje buvo organizuotas aptarimas, išdalinti Europasai ir sertifikatai.

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Austrijoje

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla vykdo Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą "Tarptautinė patirtis būsimiesiems automobilių remonto specialistams ES šalyse" skirtą mokiniams besimokantiems pagal automobilių mechaniko, automobilių remontininko mokymo programas.
        2013 metų rugsėjo 27 – spalio 18 dienomis du mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Marijonas Mackonis ir Edvinas Razmaratas stažavosi Austrijoje, kur tobulino teorinius, praktinius profesinius įgūdžius.
        Moksleivius priėmė ir visą stažuotės laiką kuravo Land und Forstwirtschafticher Betrieb organizacija. Stažuotės pradžioje buvo suorganizuotas susitikimas su priimančiosios organizacijos vadovais, susipažinimas su priimančiąja organizacija, automobilių remonto specialistų rengimo specifika Austrijoje.
        Pirmąją stažuotės dieną dalyviai buvo supažindinti su įmonių, kuriose mokiniai atliks praktiką savininkais ir apsilankytos visos įmonės. Kita dieną mokiniams buvo organizuota išvyka į Veneciją.
        Mokiniai atliko praktiką automobilių remonto įmonėse: Moser Feldkirchen autohausas, Mersedes Bens Klagenfurt autohausas, Denzel Klagenfurt autohausas, Eisner Klagenfurt autohausas. Stažuotės metu šalino automobilių (mechaninės) transmisijos sistemos, automobilių važiuoklės, automobilių stabdžių sistemos, automobilių vairo sistemos ir elektroninės automobilių sistemos gedimus, atliko automobilių patikrą ir rengė automobilius techninei apžiūrai.
        Be darbinės praktikos ir kalbinio parengimo mokiniai dalyvavo puikiose kultūrinėse programose-išvykose. Pirmiausia buvo suteikta galimybė aplankyti artimiausias kultūrine vietas Sirnitz, Osterreich ir susipažinti su priimančios šalies kultūra, tradicijomis ir papročiais, nacionaline virtuve. Savaitgaliais buvo organizuojamos išvykos vieną išvyka buvo Wolsberg pilį, Klagefurgą.
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


Grūdų malimo tradicinės technologijos

        Rugsėjo-spalio mėnesiais įvyko du mokymai „Grūdų malimo tradicinės technologijos“. Kurie priklauso mokymų ciklui projekte „Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas“. Kaip jau įprasta, pirmoji mokymų diena buvo skirta teoriniam mokymui, kuris vyko Alantos technologijos ir verslo mokykloje, o praktinei dienai dalyviai važiavo į Zarasų rajone esantį Šlyninkos vandens malūną, kur turėjo galimybę ne tik pamatyti, kaip malūnas dirba, tačiau išragavo visų ten malamų rūšių miltų, patys pabandė susimalti, o iš sumaltų razavų miltų ir blynus su spirgučiais valgė, ir duoną degustavo. Visiems dalyviams, baigusiems mokymus, buvo įteikti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai .
Projektų vadovė Justina Levenauskienė

Nuotraukos >>>


 Mokinių stažuotė Austrijoje

        Vykdant Ukmergės technologijos ir verslo mokyklos laimėtą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-00836 „Automobilių remonto specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“ 2 mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai Martynas Esmantas ir Regimantas Maciulevičius 2013 m. rugsėjo 7 - 29 dienomis stažavosi Austrijoje, kur tobulino teorinius, praktinius profesinius įgūdžius.
        Moksleivius priėmė ir visą stažuotės laiką kuravo Land und Forstwirtschafticher Betrieb organizacijos vadovė Aldona Biedermann. Šią organizaciją Ukmergės TVM pasirinko kaip patikimą partnerį dėl jų turimos ilgametės patirties organizuojant tokio pobūdžio vizitus. Stažuotės pradžioje buvo suorganizuotas susitikimas su praktikos vietų vadovais. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su stažuotės dalyvius priimančiųjų organizacijų (Moser Feldkirchen autohausas, Denzel Klagenfurt autohausas, Mersedes Bens Klagenfurt autohausas) tikslais ir uždaviniais, su automobilių remonto specialistų rengimo specifika Austrijoje. Pirmąją stažuotės dieną dalyviai buvo supažindinti su įmonių, kuriose atliks praktiką darbų saugos instrukcijomis, darbo vietos specifika, darbo įrankiais ir medžiagomis, buvo aplankytos visos įmonės. Stažuotės metu mokiniai dirbo automobilių remonto įmonėse: šalino automobilių (mechaninės) transmisijos sistemos, automobilių važiuoklės, automobilių stabdžių sistemos, automobilių vairo sistemos ir elektroninės automobilių sistemos gedimus, atliko automobilių patikrą ir rengė automobilius techninei apžiūrai.
        Kiekvieną dieną po darbų mokiniai rinkosi į bendrosios bei profesinės vokiečių kalbos užsiėmimus.
        Be darbinės praktikos ir kalbinio parengimo mokiniai dalyvavo puikiose kultūrinėse programose-išvykose. Pirmiausia buvo suteikta galimybė aplankyti artimiausias kultūrine vietas Sirnitz, Osterreich ir susipažinti su priimančios šalies kultūra, tradicijomis ir papročiais, nacionaline virtuve. Savaitgaliais buvo organizuojamos išvykos į Wolsberg pilį, Klagefurgą. Tačiau pati įsimintiniausia ir įdomiausia išvyka į Veneciją..
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių patirtimi ir įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


   

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos vykdomame Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr.LLP-LdV-VETPRO-2013-LT- 0886 ,,Nuotolinio mokymo taikymas suaugusiųjų profesinio mokymo procese''
        Projektas skirtas suaugusiųjų profesinio mokymo specialistų kompetencijos, nuotolinio mokymo srityje, tobulinimui bei inovatyvaus mokymo būdo efektyviam pritaikymui, suagusiųjų profesinio mokymo procese.
        Projekto dalyviai: 6 Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, 3 Utenos regioninio profesinio mokymo centro, 3 VšĮ Kauno mechanikos mokyklos ir 3 VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos suaugusiųjų profesinio mokymo specialistai.
       Projekto tikslai: Pagrindinis projekto tikslas - tobulinti profesinio mokymo specialistų kompetenciją suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo srityje, siekiant efektyviai pritaikyti inovatyvų mokymo būdą, suaugsiųjų profesinio mokymo procese.
        Pagrindinio tikslo bus siekiama įgyvendinant šiuos uždavinius:1.Susipažinti su suaugusiųjų profesinio mokymo sistemomis ES šalyse; 2.Susipažinti su suaugusiųjų nuotolinio mokymo galimybėmis bei privalumais, išsiaiškinti galimas nuotolinio mokymo formas, susipažinti su jų specifika; 3.Susipažinti su nuotolinio mokymo turinio parengimo bei vertinimo sistemų specifika ir reikalavimais; 4.Išsiaiškinti nuotolinio mokymo kokybės užtikrinimo kriterijus bei aspektus; 5.Tobulinti suaugusiųjų profesinio mokymo procesą, pritaikant jame mainų vizitų ES šalyse metu įgytą patirtį ir inovacijas nuotolinio mokymo srityje; 6.Užmegzti dalykinius ryšius su užsienio partneriais bei skatinti tarptautinį bendradarbiavimą suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo srityje.
        Priimančios šalys: Vokietija ir Austrija. Šios šalys pasirinktos, nes jose vykdomas kokybiškas, šiuolaikinius ES standartus atitinkantis suaugusiųjų profesinis mokymas. Priimančiųjų šalių profesinės mokymo organizacijos turi didžiulę patirtį nuotolinio suaugusiųjų profesinio mokymo srityje.
        Mainų vizitai: Austrijoje- 2013 m. spalio 13 – 20 d. Vokietijoje - 2014 m. balandžio mėn.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2013-06-01 - 2014-06-31
        Įgyvendinus projektą bus pasiekti šie rezultatai:
1. Patobulinta profesinio mokymo specialistų kompetencija bei įgyta tarptautinė patirtis nuotolinio suaugusiųjų profesinio mokymo srityje.
2. Inovatyvus mokymo metodas - nuotolinis mokymas bei geroji ES šalių patirtis įgyta mainų vizitų metu, pritaikyti suaugusiųjų pofesinio mokymo procese.
3. Užmegzti dalykiniai ryšiai bei padėti pagrindai tolesniam bendradarbiavimui suaugusiųjų nuotolinio profesinio mokymo srityje su užsienio bei Lietuvos partneriais.
Projektas vykdomas, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas


Projekto „ Verslumo ugdymas profesiniame mokyme“ vizitas Čekijoje

        Mokyklos mokytoja Lina Skladaitytė pagal VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos vykdomą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV VETPRO-2013-LT0896 „Verslumo ugdymas profesiniame mokyme“ vyko į vizitą Čekijoje. Vizite taip pat dalyvavo atstovės iš Kėdainių PRC, Utenos RPMC, Klaipėdos turizmo mokyklos ir VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos. Grupė dalyvių vyko į vizitus profesinėse mokyklose. Profesinėje technikos mokykloje Zeleny Pruh susipažinta ir diskutuota apie mokinių mokymo įmonėse sistemą, ryšį tarp mokymo programų ir įmonių reikalavimų, techninių amatų propagavimą. Aplankyta profesinė mokykla Zlichov susitikta su mokyklos mokytojais, diskutuota apie mokymo sąsaja su įmonių poreikiais. Profesinėje mokykloje OA Dušni diskutuota su mokytojais, mokiniais ir vadovybe apie projektą „Mažosios įmonės“ ir dalyvavimą valstybės mažųjų įmonių konkursuose. Organizuotas susitikimas Nacionalinėje švietimo institucijoje, kurioje susipažinta su Čekijos švietimo sistema ir parama verslumo ugdymui profesinėse mokyklose. Vizitas į Prahos prekybos rūmus, kurio metu projekto dalyvės supažindintos su projektu, susijusiu su įmonių žinių reikalavimais ieškantiems darbo asmenims ir profesinių mokyklų mokymo programomis.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Maltoje

        Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Kavaliauskienė ir mokyklos valgyklos vedėja Jūratė Petniūnienė, pagal Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos vykdomą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV VETPRO-2013-LT-0914 « Praktinio mokymo metodikos ES šalių viešbučių ir turizmo mokyklose », dvi savaites stažavosi Maltos viešbučiuose „Seachell Resort at Suncrest Hotel in Malta“ ir „Mellieha Bay Hotel“. Stažuotėje dalyvavo ir po du atstovus iš Utenos RPMC, Kauno maisto pramonės ir prekybos MC ir Vilniaus TPVM. Grupė dalyvių susipažino su viešbučio „Melieha Bay“ administracijos darbu, maitinimo organizavimu, maisto tiekimo organizavimu, virtuvės įranga, maisto gamybos technologijomis, kambarių priežiūros darbais. Kita grupė, viešbutyje „Suncrest“, susipažino su viešbučio aptarnaujančio personalo darbo specifika organizuojant maitinimą.
        Stažuotės metu aplankyti Maltos viešbučiai „St.Julians Bay Hotel“, „Matina Hotel part at the Corinthia Beach Resort“, „Pergola Hotel &Spa“.

Nuotraukos >>>


 

   

Mokykla ir vėl sulaukė svečių iš Latvijos mokyklos  

        Praėjusią savaitę mokykloje svečiavosi Austrumlatgalės profesinės vidurinės mokyklos automechanikų specialybės mokiniai. Tai jau antras automechanikų vizitas į Lietuvą, kurio tikslas – praktikos žinių gilinimas regiono įmonėse. Ši mokykla – mūsų partneris bendrame „Educate for business“ (LLIV-325) projekte. Vizito tikslas – bendradarbiavimas su verslo atstovais pasienio regione skatinant mokinius įsidarbinti būtent čia, gerinti pasienio regionų užimtumo rodiklius. Vizito partneriai, priėmę latvius mokinius, tai dvi įmonės Utenoje ( autoservisai UAB „Staccato“ ir UAB „Stumbras“), kurios specializuojasi automobilių remonto, atsarginių dalių tiekimo ir automobilių prekybos srityse. Čia mokiniai galėjo susipažinti su tikru darbu įmonėje, realiai pamatyti, kaip kuriama, vystoma ir palaikoma tokia verslo šaka. Alantos technologijos ir verslo mokykla svečiams taip pat suorganizavo ir pramogų, kultūrinių išvykų Utenos, Molėtų ir Anykščių krašte.

Projektų vadovė Justina Levenauskienė


Projekto „Green Pearls“ vizitas Turkijoje

        Rugsėjo 30 – spalio 4 dienomis direktorius Vladas Pusvaškis ir projektų vadovė Justina Levenauksienė vyko į projekto „Green Pearls“ susitikimą Turkijos sostinėje Ankaroje. Vizito tikslas – susipažinti su „žaliasiais perlais“ partnerio regione, pamatyti, kaip rūpinamasi aplinka, kaip įsisavinama alternatyvi energetika. Turkijos parneris - Gölbasi suaugusių mokymo centras supažindino su situacija jų regione, vizito dalyviai aplankė Anatolijos profesinę mokyklą, kurioje yra įdiegta naujausia geoterminė šildymo ir vėdinimo sistema, naudojanti tik nedidelį kiekį elektros energijos. Taip pat buvo organizuotas susitikimas su Gölbasi miesto merijos atstovu, kurio metu buvo aptarta regiono politika aplinkos tausojimo klausimais. Be vizitų, dalyviai aplankė saugomą natūralios gamtos teritoriją šalia Gölbasi miesto, kur ypač saugoma aplinka, kadangi gamtinės sąlygos neleidžia vešėti miškams, turimos natūraliais apaugusios teritorijos yra ypač prižiūrimos.
        Vizitą užbaigė išvyka į Kapadokijos regioną, kuris yra turtingas UNESCO saugomomis vietomis, svarbus ankstyvosios krikščionybės židinys ir unikalus ne tik savo gamta ir kultūra, bet ir žmonėmis.
        Sekantis projekto susitikimas planuojamas 2014 metų balandžio mėnesį Lenkijoje.
Norintieji daugiau sužinoti apie šį projektą, visuomet galite aplankyti projekto internetinę svetainę http://greenpearls.eu.

Projektų vadovė Justina Levenauskienė

Nuotraukos >>>


        

        Rugsėjo 23 - 27 dienomis VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos automobilių mechaniko profesijos mokiniai buvo išvykę į stažuotę Latvijoje pagal projekto „Educate for business“ Nr.LLIV-325 Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą. Stažuotė vyko Latvijos Rytų Latgalės profesinio rengimo vidurinėje mokykloje, kurios skyriai yra įsikūrę Rezeknėje, Lūznavoje (Rezeknės kraštas), Vilianuose (Vilianų kraštas) ir Zilupėje (Zilupės kraštas).
        Stažuotės metu mokiniai taip pat lainkėsi Rezeknės privačiose automobilių remonto įmonėse, Rezeknės automobilių techninių apžiūrų centre bei autobusų parko autobusų remonto skyriuje, LEAX automobilių detalių gamykloje, vaikų laisvalaikio centro mechatronikos skyriuje.
        Laisvalaikiu mokiniai bendravo su Latvijos moksleiviais, klausėsi Latvijos Latgalės krašto karinio pučiamųjų orkestro koncerto, pabuvojo Rezeknės pilies griuvėsiuose, prie Latvijos valstybingumo atkūrimo bei genocido aukų atminimo paminklų, mini zooparke, skulptūrų religine tema parke, prie negyvojo Čertok ežero.

Nuotraukos >>>


    

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla įvykdė projektą “Alantos dvaro rūmų parko dalies sutvarkymas” Nr. LEADER-10-MOLĖTAI-01-012 pagal vietos plėtros strategijos "Molėtų rajono kaimo vietovių plėtros strategija" I PRIORITETO "Darni kaimo plėtra - patogios ir patrauklios gyventi bei veikti kaimo aplinkos kūrimas" PRIEMONĘ "Kaimo atnaujinimas ir plėtra", Mokykla pasirašė trišalę sutartį tarp Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos ir Molėtų rajono vietos veiklos grupės “Keisdamiesi keičiame“. Sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygos. Prašyta parama 158089,00 Lt. ir 33 199,00 Lt pridėtinės vertės mokesčio (PVM), ), kuris buvo finansuojamas iš šiam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bendrųjų valstybės biudžeto asignavimų. Bendra projekto vertė 212 542,00 Lt. Vietos projekto nuosavos lėšos 21 254,00 Lt.
        Projektas pradėtas įgyvendinti 2011 m. rugsėjo mėnesį. Projekto įgyvendinimo metu iš “Utenos reklama” nupirktas ir pastatytas informacinis aiškinamasis stendas, nupirkta iš UAB “Senojo miesto projektai” projekto ekspertizės paslauga, nupirkta iš firmos “Kumponas” projektavimo (techninio projekto parengimo), projekto priežiūros paslauga, IĮ Žiuko įmonė įvykdė parko tvarkymo darbus.
        Projekto įgyvendinimo metu sutvarkytas parkas: išvalytas iš tvenkinių dumblas, atnaujinti esami ir įrengti nauji takeliai, atnaujinti drenažo grioveliai, atnaujinti tilteliai, atnaujinta vėja, suremontuotos tvenkinių užtvankėlės ir sutvarkyta aplinka. Projekte numatytos veiklos baigtos 2013 m. rugsėjo 30 d.
        Sutvarkytame parke puikiai jausis tiek mėgstantys aktyviai leisti savo laisvalaikį, tiek mėgstantys ramius pasivaikščiojimus gamtoje, fotografijos mylėtojai ir visi kiti Naujasodžio bendruomenės gyventojai bei atvystantys svečiai.

Nuotraukos >>>


       

Projekto „Educate for business“ darbo grupių susitikimas Alantoje

        Rugsėjo 10-11 dienomis VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla organizavo projekto „Educate for business“ (projekto kodas LLIV-325) partnerių susitikimą. Jame dalyvavo atstovai, projekto vykdymo grupės nariai bei įstaigų vadovai iš visų 6-šių projekto partnerių organizacijų. Susitikimo metu buvo sprendžiami svarbiausiai šiandienos projekto klausimai, planuojamos veiklos ateinančiam pusmečiui.
        Be darbinių klausimų, susitikimo dalyviai buvo supažindinti ir su mokykla, mokyklos praktikos baze. Kadangi didžioji dalis svečių pirmą kartą lankėsi mūsų mokykloje, visi ypač domėjosi mokyklos praktinės bazės galimybėmis, turima įranga ir mokymo proceso vykdymo ypatumais.
        Dalyviai taip pat turėjo galimybę nuvykti į Molėtų rajone dirbančias įmones, susipažinti su regiono ypatumais.


          

MOKYMAI!!! 

TAUTINIO PAVELDO PRODUKTŲ GAMYBOS TECHNOLOGIJŲ MOKYMAS

        2013m. rugsėjo mėn. kviečiame į šiuos Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymus:
        12-13 dienomis:
        „Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos“ 16 ak. val.
        19-20 dienomis:
        Tradicinės žolininkystės produktai ir jų ruošimo būdai: paprogramė – „Žolininkystės tradicijos, produktai ir jų naudojimo perspektyvos“ 16 ak. val.
        26-27 dienomis:
        „Mėsos apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos“ 16 ak. val.
Mokymai vyksta 2 dienas: 1-ąją dieną klausysite seminarą pasirinkta tema, o 2-ąją dieną vyksime į sertifikuotą tautinio paveldo ūkį, susipažinti su produktais ir jų gamyba.
Seminarų dalyviai aprūpinami dalomąja medžiaga, kanceliarinėmis priemonėmis bei vaišinami pietumis.
Mokymų dalyviams bus įteikti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Daugiau apie mokymus galite sužinoti čia.
Registracija telefonu: 8 383 53701
El. paštu: projektai@alantostvm.lt


   

 VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos laimėtame Leonardo da Vinci Mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-083

,,Automobilių remonto specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse''

        Projekto partneriai:
        • VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centras
        • VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla
        • Utenos regioninis profesinio mokymo centras
        • VšĮ Kelmės profesinio rengimo centras
        • VšĮ Kauno mechanikos mokykla
        • Wisamar Bildungsgesellschaft gemeinnutzige GmbH (Vokietija)
        • Land und Fortswirtschaftlicher Betrieb (Austrija)
        • Rygos technikos kolegija

        Projekto dalyviai: 35 automobilių remonto pakraipos specialybių mokiniai iš 6 Lietuvos profesinio mokymo organizacijų: 6 Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, 6 VšĮ Kauno mechanikos mokyklos, 6 VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro 6 Utenos regioninio profesinio mokymo centro, 6 VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos bei 5 VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro mokiniai.

Skaityti daugiau >>>


     

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos laimėtame Leonardo da Vinci projekte „Verslumo ugdymas profesiniame mokyme“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0896

        Projekto partneriai:
        Utenos regioninio profesinio mokymo centras
        Klaipėdos turizmo mokykla
        Kėdainių profesinio rengimo centras
        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla
        Projekte numatyti tarpiniai partneriai:
        Agentura EDUCO Prahoje Čekija
        M.E.P. EUROPROJECTS GRANADA Ispanijoje
        Portsmouth Training Vision Ltd Jungtinėje Karalystėje
        Nevşehir Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Turkijoje

Skaityti daugiau >>>


       

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos laimėtame Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0914 „Praktinio mokymo metodikos ES šalių viešbučių ir turizmo mokyklose“
        Partneriai:
        Utenos regioninis profesinio mokymo centras
        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla
        Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras.
        Priimantys partneriai:
        1. Organizacija Paragon Europe (Mosta,Malta), www.paragoneurope.eu
        2. Profesinė mokykla Uddannelsescentret i Roskilde- Slagteriskolen „Danish Meat Trade College“ (Danija), www.ucr.dk
        3. Viešbutis Pietre Nere (Rodi Garganico, Italija), www.hotelpietrenere.it
       Socialiniai partneriai - viešbučiai „Radisson Blu Lietuva“ ir „Holiday Inn Vilnius“
Projekto metu 24 virėjų, konditerių, viešbučių darbuotojų, padavėjų bei barmenų profesijos mokytojai vyks į 2 savaičių stažuotes Maltoje, Italijoje ir Danijoje.

Skaityti daugiau >>>


       

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro vykdomane Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0915 „KOKYBĖS VADYBOS SISTEMOS ES PROFESINIO MOKYMO ORGANIZACIJOSE“

        Projekto partneriai:
        Utenos regioninio profesinio mokymo centras
        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla
        Anykščių technologijos mokykla
        Zarasų žemės ūkio mokykla
        Švenčionių profesinio rengimo centras
        Projekte numatyti tarpiniai partneriai:
        Future Focus Ltd. Maltoje
        Training Vision Ltd. Didžiojoje Britanijoje
        International Education college TEMIS Ispanijoje

        Projekto metu 42 administracijos darbuotojai, tiesiogiai susiję su kokybės vadybos sistemos taikymu bei įstaigos valdymu, jos strategijos kūrimu ir įgyvendinimu vyks į vienos savaites stažuotes Maltoje, Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje, kur bus siekiama susipažinti su kokybės vadybos sistemos profesiniame mokyme diegimu ir naudojimu užsienio šalyse.

Skaityti daugiau >>>


       VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla laimėjo Leonardo da Vinci Mobilumo projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0842 “Tarptautinė patirtis būsimiesiems automobilių remonto specialistams ES šalyse ‘‘

        Projekto partneriai:
        • Ukmergės technologijų ir verslo mokykla;
        • Utenos regioninis profesinio rengimo centras;
        • Alytaus profesinio rengimo centras;
        • Tarpininkaujanti organizacija Land und Forstwirtschaftlicher Betrib Austrijoje;
        • Profesinio mokymo centras F+U Sachsen gGmbH Vokietijoje;
        • Tarpininkaujanti organizacija EPD - European Projects Development Portugalijoje;
        • Tarpininkaujanti organizacija Stage Malta Ltd Maltoje)

        Projekto dalyviai: 8 Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, 8 Utenos regiono profesinio regioninio profesinio rengimo centro, 8 Alytaus profesinio rengimo centro ir 8 VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos automobilių mechaniko, automobilių remontininko ar automobilių kėbulo remontininko specialybės mokiniai.

Skaityti daugiau >>>


          

Mentorių programos seminaras Latvijoje

        Liepos 24 d. Kraslavos savivaldybėje (Latvijoje) vyko „Educate for business“ (LLIV-325) projekto mentorių programos pirmasis susitikimas – seminaras. Seminaro vedėjas – Janis Leilands, sertifikuotas tarptautinės vadybos konsultantas, dėstytojas ir kokybės sistemų auditorius, pristatė mentorių programą, jos tikslus ir planuojamus rezultatus, plačiau nupasakojo, koks bus mentorių, dirbsiančių mokyklose, darbo pobūdis, bendravimas su auklėtiniais, kas turės būti nuveikta. Projekto metu du Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokiniai turės po mentorių, kuris padės mokiniui siekti tikslo – sukurti verslo planą ir paskatins jį įgyvendinti, konsultuos praktiniais verslo kūrimo klausimais ir skatins verslumą. Pagrindinis šio programos mentorius – pats Janis Leilands, į kurį gali kreiptis tiek mokyklose dirbantys mentoriai, tiek ir patys mokiniai. Jis pasiruošęs padėti tiek gryninant idėjas, tiek ir sprendžiant konkrečias užduotis, kuriant verslo planą.
        Sekančio susitikimo metu planuojama pakviesti visus mentorius kartu su mokiniais, pristatyti mokinių verslo planų idėjas, pasirodyti jau padarytą darbą ir pasidalinti patirtimi. 

Projekto koordinatorė Justina Levenauskienė


Gilintasi į tradicinės žolininkystės paslaptis  

Šių metų birželio 27-28  d. Molėtų ir Utenos rajonuose vyko pirmieji projekto „Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas“ mokymai.  Į programos „Tradicinės žolininkystės produktai ir jų ruošimo būdai“ užsiėmimus susirinko kursų dalyviai iš Molėtų, Utenos, Šalčininkų, Vilniaus ir kitų rajonų. Pirmąją mokymų dieną lektorė Ramunė Šimėnienė informavo, apie etnokultūrinį paveldą, jo puoselėjimą bei supažindino su vaistiniais augalais, jų rinkimo sąlygomis,  pritaikymu.  Antrąją mokymų dieną kursų dalyviai važiavo į Utenos rajoną pas sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinę amatininkę, senųjų tradicinės augalininkystės, žolininkystės, gamtos gėrybių rinkimo, maisto ruošimo amatų puoselėtoją, daugelio parodų dalyvę Aleksandrą Stasytienę. Čia, ir žinomų, ir tik knygose matytų žolynų kupiname lauke prieš smalsių kursų dalyvių akis vėrėsi įstabus žolynų pasaulis - ponia Aleksandra mokė teorines žinias versti praktika, dalijosi ilgamete patirtimi.  

Pasibaigus dviejų dienų kursams mokymų dalyviai laikė kvalifikacinį egzaminą. „Šie kursai man buvo labai naudingi - sužinojau daug ir naudingų dalykų, kuriuos ateityje tikrai pritaikysiu savo ūkyje“, -  atsiimdama kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimą sakė Rūta Nemanienė, Vilniaus rajone, Petešoje, kartu su vyru turinti žirgyną. Ir čia pat save bei kitus šeimynykščius užrašė į programos „Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos“ mokymus, vyksiančius liepos 4-5 dienomis Molėtuose ir Trakų rajone. 

Liepos 4-5 dienomis VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje (Technikumo g. 2, Naujasodis, Molėtų raj. ) ir Trakų rajone vyks programos „Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos“ mokymai. Lektorės - Mildutė Skebienė ir Silvija Juknevičienė, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo tradicinės augalininkystės, maisto ruošimo ir gamtos gėrybių rinkimo amato puoselėtoja. Ponia Silvija yra sertifikavusi žolelių mišinį "Motulės arbata“, taip pat augalų dalis arbatoms ir nuovirams; prieskonius, uogas, žolynus.

Kviečiame po 3 dalyvius iš Molėtų, Utenos, Anykščių, Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų rajonų bei Visagino registruotis tel.:  867092559, rima@lvdk.eu – Rima Česlauskienė.

Mokymų dalyviams abi dienas suteikiami nemokami pietūs, taip pat galimybė už atskirą mokestį pernakvoti VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos viešbutyje.

Už mokymus VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje atsakinga Justina Levenauskienė, 862247950. 

Daugiau informacijos apie projektą - http://www.alantostvm.lt/projektine_veikla.htm; http://www.lvdk.eu.  Projektą  „Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas“ (NR. 1PM-PV-11-1-007484-PR001) vykdo Lietuvos verslo darbdavių konfederacija 

Nuotraukos >>>


          

Praktika Latvijoje

        Birželio 19-21 dienomis Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokiniai vyko į praktiką Latvijoje. Ši veikla – tai projekto „Educate for business“ (LLIV-325) dalis; jos tikslas – skatinti mokinių verslumą ir norą įsidarbinti Lietuvos – Latvijos pasieno regione.
       Praktika vyko svečių namuose „Mežinieku majas“, Aglonos rajone, Latvijoje. Ekologiškoje sodyboje teikiamos šios paslaugos: nakvynė, banketų ir seminarų organizavimas, latgališkų papročių vestuvių organizavimas, pirtis, SPA centras, teikiami masažai ir kita. Mokinai sodyboje padėjo šeimininkams tvarkytis, priimti svečius. Sodybos šeimininkė taip suorganizavo ekologiško sūrio gaminimo pamokas, papasakojo, kokios kaimo turizmo verslo galimybės Latvijoje, ką reikia žinoti, norint kurti savo verslą kaime.
        Be praktikos sodyboje, buvo ir pramogų, aplankytos įdomiausios apylinkių lankytinos vietos:
       Antrojo pasaulinio karo muziejus – tai asmeninis žmogaus muziejus, kuriame galima rasti įvairių ginklų, karo metu naudotų namų apyvokos reikmenų, rašytų laiškų, lėktuvo nuolaužų.
        Kristaus kalnas – unikalus skulptūrų parkas su sodu, įvairiomis skulptūromis, vaizduojančiomis šventuosius.
       Čertok ežeras – tai ežeras, kuriame vanduo neįprastos spalvos, neturintis dugno, jo gelmėse randama daug tunelių, kurie veda į kitus ežerus.
       Sodyba „Upenite“ – turi kulinarinio paveldo sertifikatą, verčiasi sūrių gamyba, per dieną pagamina rankomis 6 sūrius – 3 ryte ir 3 vakare.
        Ūkininko sodyba „Kalni“ – specializuotas ūkis uogų, vaisių auginime ir perdirbime, galima rasti įvairiausios produkcijos – uogienių, sulčių, džemų, galima susipažinti su vyno gaminimo procesu ir jo degustacija.
        Lėlių galerija – čia eksponuojama rankomis pagamintos lėlės, galima persirengti lėlių drabužiais ir atlikti fotosesiją.
        Kaip matyti, praktikos dalyviai įgijo ne tik profesinių žinių, bet ir susipažino su kaimynų kultūra ir gyvenimu. O vizito įspūdžius galite pamatyti nuotraukose.

        Projektų vadovė Justina Levenauskienė

Nuotraukos >>>


          

Mokykloje ir vėl svečiavosi Latvijos mokiniai

        Šią savaitę mokykloje svečiavosi Austrumlatgalės profesinės vidurinės mokyklos automechanikų specialybės mokiniai. Ši mokykla – mūsų partneris bendrame „Educate for business“ (LLIV-325) projekte. Vizito tikslas – bendradarbiavimas su verslo atstovais pasienio regione skatinant mokinius įsidarbinti būtent čia, gerinti pasienio regionų užimtumo rodiklius. Vizito partneriai, priėmę latvius mokinius, tai dvi įmonės Molėtuose (autoservisai „Molėtinas“ ir UAB „Molėtų radijas ir televizija“) ir dvi Utenoje ( autoservisai UAB „Staccato“ ir UAB „Stumbras“). Čia mokiniai galėjo susipažinti su tikru darbu įmonėje, realiai pamatyti, kaip kuriama, vystoma ir palaikoma tokia verslo šaka. Alantos technologijos ir verslo mokykla svečiams taip pat suorganizavo ir pramogų, kultūrinių išvykų Molėtų ir Anykščių krašte. Kai kurie mokiniai bei lydintys mokytojai jau ne pirmą kartą svečiuojasi mūsų mokykloje, kas rodo besimezgančius ilgalaikius ryšius tarp mokyklų.

        Projektų vadovė Justina Levenauskienė


2-asis projekto „Green Pearls“ partnerių susitikimas

        Birželio 11-12 dienomis Lietuvoje vyko antrasis Leonardo da Vinci partnerystės projekto „Green pearls“ partnerių susitikimas. Be Lietuvos partnerių susitikime dalyvavo Austrijos, Ispanijos, Turkijos bei lenkijos atstovai, iš viso 18 svečių iš užsienio. Susitikimą organizavo Joniškio ŽŪM bei VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla. Pirmą dieną parneriai viešėjo Joniškyje. Viešnagės metu buvo aptarti pagrindiniai projekto eigos klausimai bei planuotas sekantis susitikimas Turkijoje. Joniškio ŽŪM organizavo išvyką į modernią karvių fermą, krepšinio muziejų bei kryžių kalną. Vakare, mokyklos kieme dalyviams organizuotas piknikas, vyko įvairių šalių mokinių šokių pamokėlės.
        Antrajai vizito dienai dalyviai atvyko į Alantos technologijos ir verslo mokyklą, kur pirmiausia buvo supažindinti su mokykla, jos teorine ir praktinio mokymo baze, statoma biodujų jėgaine. Vėliau delegacija vyko į Giedriaus Prokopavičiaus ekologinį avių ūkį, Utenos vandenų biodujų jėgainę, naudojančią surenkamas nuotekas bei modernų Utenos šilumos ūkį, kūrenamą medienos drožlėmis.
        Vizito pabaigai visi projekto dalyviai buvo pakviesti į Alantos dvarą bendrai vakarienei, po kurios visi išvyko su šypsenomis ir pažadais susitikti Ankaroje, Turkojoje.
        Norintieji daugiau sužinoti apie šį projektą, visuomet galite aplankyti projekto internetinę svetainę http://greenpearls.eu.

Nuotraukos >>>


 Pradedamas įgyvendinti įdomus ir labai naudingas projektas
„Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas“

        Tyrimai rodo, kad tradicinių amatų išsaugojimui ir mokymui bei tautinio paveldo sklaidai mūsų šalyje skiriamas nepakankamas dėmesys. Todėl siekiant užpildyti šią spragą pradedamas įgyvendinti projektas “Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas“. Jo metu ūkininkai, jų partneriai, ūkio darbuotojai ir kiti fiziniai bei juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla, ne tik auditorijose semsis teorinių tautinio paveldo produktų gamybos žinių, bet ir tradicinio amatininko ūkyje mokysis jas pritaikyti praktiškai.

        Iš viso bus 8 mokymo programos:
* Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos;
* Tautinio paveldo senosios gyvulių ir paukščių veislės bei jų tradicinės auginimo technologijos;
* Mėsos apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos;
* Grūdų malimo tradicinės technologijos;
* Aliejaus spaudimo tradicinės technologijos;
* Maisto (grūdų, daržovių, vaisių, uogų, grybų, bulvių, mėsos, žuvies, pieno gaminių) ruošimo tradicinės technologijos;
* Pieno apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos: Paprogramė - Pieno produktų gamyba, taikant tautinio paveldo gamybos technologijas;
* Tradicinės žolininkystės produktai ir jų ruošimo būdai: Paprogramė Žolininkystės tradicijos, produktai ir jų naudojimo perspektyvos.

Skaityti daugiau >>>

    


        Vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0673 „Šiltnamio augalų pažangios auginimo technologijos“ mūsų mokyklos žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybės II kurso mokiniai Paulius Marcinkevičius ir Mantas Leonovas 2013 m. gegužės 12 - 25 dienomis turėjo galimybę stažuotis Suomijos žemės ūkio mokykloje, šiltnamių ūkiuose ir susipažinti su automatizuotu šiltnamio valdymu tiek ekologinės, tiek įprastinės gamybos ūkiuose.
        Projekto dalyviai gyveno Muuruvesi kolegijos bendrabutyje, maitinosi kartu su kolegijos studentais, todėl turėjo puikią galimybę susipažinti ne tik su mokymo sistema Suomijoje, bet ir studentų gyvenimo sąlygomis, laisvalaikio praleidimo būdais.
        Muuruvesi kolegijos praktinėje bazėje yra šiltnamiai, kuriuose auginami ekologiniai pomidorai, agurkai bei gėlės. Studentai praktikų metu prižiūri mokyklos galvijų bandą, sodina daržoves, jas prižiūri ūkio laukuose. Kolegijoje, pagal mokymo programas, studentai per mokslo metus turi dirbti 26 savaites. Apie 80% visos užaugintos produkcijos sunaudoja mokyklos bendruomenėje. Mokyklos šiltnamiai, kurių plotas apie 3250 m2 valdomi automatizuotai: augalai auginami specialiame komposte, maitinami ekologiškais tirpalais kompiuterinės sistemos pagalba.
        Stažuotės metu mokiniai turėjo galimybę padirbėti Muuravesi kolegijos šiltnamyje ir laukuose: sodinti svogūnus, sodinti bulves, vykdyti bulvių auginimo bandymus po specialia plėvele, prižiūrėti pomidorus šiltnamiuose, nuimti agurkų ir pomidorų derlių, surūšiuoti, susverti ir sufasuoti prekinę produkciją.
         Stažuotės metu organizuotos kelios išvykos į ekologiškų produktų parduotuves.

Nuotraukos >>>


STAŽUOTĖS PAGAL LEONARDO DA VINCI PROGRAMOS MOBILUMO PROJEKTĄ „AUTOMATIZUOTAS ŠILTNAMIO VALDYMAS IR PAŽANGIOS AUGALŲ AUGINIMO TECHNOLOGIJOS“ SUOMIJOJE 

2013 metų gegužės mėn.12-18 d. profesijos mokytojos Liongina Lasienė ir Mildutė Skebienė, kartu su kitų mokyklų mokytojais ir mokiniais, turėjo galimybę stažuotis Suomijos žemės ūkio mokykloje, šiltnamių ūkiuose ir susipažinti su automatizuotu šiltnamio valdymu tiek ekologinės, tiek įprastinės gamybos ūkiuose.
Suomijoje 2012 metais buvo 2550 ha šiltnamių, jie sudaro apie 10 % viso ariamos žemės ploto.
Vidutinis šiltnamių ūkio dydis – 1500 m2 ir dažniausiai tai šeimos verslas.
Projekto dalyvės buvo apgyvendintos Muuruvesi kolegijos bendrabutyje, maitinomos kartu su kolegijos studentais, todėl turėjo puikią galimybę susipažinti ne tik su mokymo sistema Suomijoje, bet ir studentų gyvenimo sąlygomis, laisvalaikio praleidimo būdais.
Muuruvesi kolegijoje mokosi 200 studentų, iš kurių 35 turi negalią, tačiau visi studentai gerai dirba šiltnamiuose, kur auginamos ekologiniai pomidorai ir agurkai bei gėlės. Studentai prižiūri mokyklos galvijų bandą, sodina daržoves, jas prižiūri ūkio laukuose, nes jau I kurse, pagal mokymo programas turi dirbti 26 savaites. Apie 80% visos užaugintos produkcijos sunaudoja mokyklos bendruomenė. Mokyklos šiltnamiai, kurių plotas apie 3250 m2 valdomi automatiškai: augalai auginami specialiame komposte, maitinami ekologiškais tirpalais kompiuterinės sistemos pagalba.
Stažuotės metu susipažinta ir su įprastinės gamybos agurkų, pomidorų ir gėlių auginimu šiltnamyje. Agurkai ir pomidorai sodinami daigais ir auga apie pusę metų, specialiai suvyniojant atiderėjusius stiebus. Čia augalai auginami mineralinės vatos paketuose, į kuriuos paduodamas maisto medžiagų tirpalas, vanduo. Visos maitinimo sistemos yra automatizuotos. Maitinamieji tirpalai gaminami iš specialiai šiltnaminiams augalams paruoštų trąšų mišinių. Jų koncentracija griežtai kontroliuojama. Fotosintezės aktyvinimui papildomai tiekiamos CO2 dujos. Ūkių savininkai nešiojasi kompiuterinius daviklius, kurie parodo pagrindinius šiltnamio parametrus: substrato drėgnį, tirpalų koncentraciją, temperatūrą. Todėl net nebūdami šiltnamyje, gali stebėti jų būklę, įjungti vėdinimo sistemas.
Stažuotės metu susipažinta su ekologinių produktų pardavimais, lankytasi ekologiškų produktų parduotuvėje.

Nuotraukos >>>


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Utenos regioninio profesinio mokymo centro laimėtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLP-LDV-IVT-2012-LT-0661
“SVEČIUOSE KAIP NAMUOSE”

2013 metų balandžio 20 – gegužės 11 dienomis vyko stažuotė Turkijoje.

Alantos technologijos ir verslo mokyklos barmenų-padavejų specialybes mokiniai Albertas Kuoras ir Karolis Vaitkevičius atliko stažuotę 5 žvaigžučių ,,Meryan Hotel“ viešbutyje, Alaros miestelyje, ant jūros kranto. Šie mokiniai parsivežė neapsakomą kiekį įspūdžių, darbo patirties, žinių kurias bus galima pritaikyti ateityje, susipažino su Turkijos kultūra bei istorija.
Keliavo lėktuvu su persėdimu Stambule, tad buvo galimybė pasigrožėti šio milžiniško miesto galybę. Labai didelį įspūdį paliko naktinis jo gyvenimas, kuriuo galėjome grožėtis iš paukščio skydžio, kelionės į Antaliją metu. Atvykus juos apgyvendino viešbutyje. Ryte mokiniai pildė darbo sutartis, susipažino su viešbučiu ir jo teritorija, supažindino su būsimais bendradarbiais, šefais, viešbučio taisyklėmis ir tvarka. Mokinius apgyvendino darbuotojų bendrabutyje ,,Ložman“, iš kurio kiekvieną rytą į darbą ir iš jo, keliaudavo tarnybiniu transportu.
Pirmąją darbo dieną jiems suteikė galimybę pasirinkti kokioje pamainoje bei darbo vietoje jie pageidauja dirbti. Albertas su Karoliu pasirinko darbą baruose. O kiti 8 praktikantai pasirinko labiau jų specialybėms skirtas darbo vietas: padavėjai - restoraną, vyrėjai - virtuvę.
Galimybė stebėti aukštos kvalifikacijos baro kolegų darbą, dirbti kartu, suteikė daug naujų žinių: apie barmenų darbą, gėrimų patiekimo bei paruošimo reikalavimus ir įdėjas, kokteilių gamybą, jų receptūromis. Moksleiviai dirbdami pastebėdavo elementarius dalykus, tokius kaip: tvarka darbo vietoje. Norint užtikrinti greitą, patogų, išvaizdų kliento akims bei efektyvų darbą, norint sulaukt dėmesio, pripažinimo, palaikymo ar pagarbos iš lankytojų, būtina trykšti gera nuotaika, maloniai juos aptarnauti ir žinoma pagarbiai elgtis.
Barmenai dažnai būdavo lyg stebėtojai, leisdavo mokiniams įsilieti į jų darbą, bandyti dirbti savarankiškai, prieš tai suteikę reikiamą informaciją, pademonstravę ruošimo procesą. Geranoriškai ir visapusiškai pagelbėdavo, dalydavo įvairius patarimus iš savo sukauptos darbo patirties, taip sudarydami puikias sąlygas įgyti praktikos, bei tobulėti. Studentai priiminėdavo užsakymus iš žmonių atvykusiu iš įvairiausių Europos šalių, ko pasekoje praturtėjo jų anglų, rusų, vokiečių kalbų žodynai. Personalas buvo be galo draugiškas, padėjo tobulėti, net laisvalaikiu. Mokė barų gudrybių, suteikė turkų kalbos pagrindus. Kartu gyvenant, leidžiant laisvalaikį praktikantai daug sužinojo apie turkų papročius, jų gyvenimo būdą ir daug naujos informacijos apie jų tautą, šalį.
Mokiniai atlikinėjo praktiką 6 darbo dienas per savaitę, sekmadieniai buvo skirti poilsiui, bei pramogoms, Turkijos pažinimui. Aplankė Antaliją, Alaniją, antikinės architektūros miestą Sidę, apžiūrinėjo parką su įspūdingo grožio kriokliais, grožėjosi Turkijos kraštovaizdžiais plaukdami laivu viduržemio jūroje.
Įpusėjus antrai darbo savaitei, taip įprato ten dirbti, jog pradėjo tą vietą laikyti antraisiais namais, nesinorėjo nei pagalvoti, jog jau puse laiko praėjo. Jei būtų galimybė dalyvauti dar kartą tokiame projekte, su mielu noru bandytume dar kartą sudalyvauti, išvykti pasitobulinti. Šefai siūlė pasilikti, padirbėti ilgiau. Iš šių pasiūlymų įmanoma spręsti, jog studentų darbo rezultatai turkams padarė įspūdį.
Paskutiniąsias 2 paras projekto dalyviai praleido viešbutyje kaip svečiai, prieš išvykstant buvo viešbučio vadovų, bei stažuotės dalyvių susirinkimas, visiems atlikusiems praktiką įteikė stažuotę įrodančius sertifikatus taipogi dovanėlių atsiminimui. Atsisveikinus, paryčiais išvyko link Antalijos oro uosto... Namo.
Įspūdžiais apie stažuotę dalinosi: Albertas Kuoras ir Karolis Vaitkevičius

Nuotraukos >>>


    

2013 05 13-17 pagal Lietuvos-Latvijos bendradarbiavimo per sieną projekto „Educate for business“ (LLIV-325) programą 4 padavėjo- barmeno specialybės ir 4 automobilių mechaniko specialybės mokiniai lankėsi Latvijoje. Juos lydėjo profesijos mokytojai Gintarė Jakimonytė ir Vytautas Limba.
Stažuotės dalyviai aplankė Jaunaglona, Preili ir Rezeknės profesines mokyklas, vyko bendros pamokos. Taip pat šeimininkai suorganizavo daug įdomių ekskursijų po apylinkes ir į Latvijos sostinę Rygą.

Nuotraukos >>>


        Vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0673 „Šiltnamio augalų pažangios auginimo technologijos“ mūsų mokyklos žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybės I kurso mokiniai Stepas Kazlauskas ir Tomas Leonovas 2013 m. balandžio 14 - 27 dienomis stažavosi Norvegijoje.
        Projekto pagrindinis tikslas - padėti jauniems žmonėms, kilusiems iš smulkių žemės ūkių, prisitaikyti prie šiuolaikinės Europos gyvenimo realijų, pasisemti tarptautinės praktikos kaip auginami augalai šiltnamiuose pažangiomis technologijomis, nes Lietuvoje šiltnamių ūkis dar nėra tobulai išvystytas ir moksleiviai neturi, kur įtvirtinti teorinių žinių.
        Visos stažuotės metu mokiniai gyveno Mo og Jolster profesinės mokyklos bendrabutyje. Mokyklos praktinėje bazėje mokiniai turėjo galimybę išanalizuoti, pamatyti ir padirbėti moderniuose pilnai automatizuotuose šiltnamiuose. Mokykla turi 100 m² pilnai automatizuotus šiltnamius, kuriuose auginamos įvairių rūšių gėlės ir daržovės. Mokykla turi mokomąją automatizuotą fermą, kurioje auginami galvijai, avys, arkliai, kiaulės ir vištos. Stažuotės dalyviai mielai talkino Mo og Jolster mokykloms mokiniams ruošiat žirgus varžyboms, kurios vyksta kiekvieną savaitgalį.
        Mokiniai stažuotės metu daug sužinojo apie Vakarų Norvegijos žemės ūkį, lankėsi „Sogn Jord og Hage“ ir „Sistrond gartnerri‘ įmonėse, vyko į ekskursijas po Fordą, Systrongą ir Aurlandą.
        Paklausus mokinių - Stepo Kazlausko apie stažuotės įspūdžius Norvegijoje jis pasakė; „Patenkintas stažuote Norvegijoje. Stažuotės metu įgavau naudingų žinių šiltnamiuose auginamų augalų laikymo ir priežiūros sistemomis, susiradau naujų draugų, kurie padėjo puikiai praleisti stažuotė laiką Norvegijoje ir pasistengė, kad ten praleistų akimirkų niekada nepamirščiau. Su jais ryšius palaikau ir dabar...“ Tomas Leonovas po kelionės kalbėjo: „Kelione į Norvegijoje esu labai patenkintas. Dirbdamas Mo og Jolster profesinės mokyklos šiltnamiuose įgijau teorinių ir praktinių žinių, kurias galėsiu pritaikyti ateityje. Laisvas laikas Norvegijoje nebuvo praleistas veltui, susipažinau su įdomiais žmonėmis, pamačiau kokia graži Norvegijos aplinka. Esu dėkingas, kad gavau tokį siūlymą stažuotis Norvegijoje.“

Nuotraukos >>>


   

Susitikimas Latvijoje

Gegužės 8 dieną Latvijoje, Prili mieste vyko „Educate for business“ (Nr. LLIV-325) projekto valdymo grupės susitikimas. Alantos technologijos ir verslo mokyklai atstovavo šio projekto koordinatorė J. Levenauskienė ir finansininkė D. Ivanauskienė. Šio susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi projekto eigos aspektai, apžvelgti partnerių pasiekti rezultatai, iškilusios problemos ir bendri klausimai. Parnerių atstovai Janis Mediniks (Luznavos profesinė vidurinė mokykla) ir Skaidrite Gaigale (Preili profesinė vidurinė mokykla) pristatė įspūdžius iš Latvijos mokinių vizito Alantos technologijos ir verslo mokykloje balandžio mėnesį. Atstovai patikino, kad mokiniams šis vizitas paliko daug įspūdžių, visi liko sužavėti pačia mokykla bei tuo, kaip organizuojami tiek teoriniai, tiek praktiniai užsiėmimai. Taip pat partneriai negailėjo padėkų ir už suorganizuotus profesinius vizitus į Vilnių kartu su kultūrine programa. Dabar Latvijos mokiniai laukia kitą savaitę atvykstančių Alantos mokyklos mokinių, kadangi vizito Lietuvoje metu mokiniai užmezgė gražią draugystę ir bendradarbiavimą per sieną.
Paskutinis svarbus klausimas buvo projekto biudžeto ir sutaupymų aptarimas, siūlymai, kaip panaudoti dalies partnerių sutaupytas lėšas.
Atsisveikinimui palinkėjome visiems gražios vasaros ir pažadėję susitikti Alantoje rugsėjo mėnesį.

Projekto koordinatorė Justina Levenauskienė


   

Pagal projektą “Krašto kulinarinio ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ gegužės 7 d. mūsų mokykloje profesijos mokytoja metodininkė Dalia Žygelienė Molėtų rajono kaimo bendruomenių atstovams vedė seminarą „Lietuvos kulinarijos paveldas, jo ypatumai ir galimybės“. Seminaro metu dalyviai buvo supažindinti su tautinio paveldo produktais ir patiekalais, jų sertifikavimo galimybėmis, lietuvių tradicinių maisto produktų gamybos ypatumais bei Aukštaičių tradiciniais valgiais taip pat degustavo naminės duonos, kaimiškų mėsos gaminių bei proginio sūrio.

Nuotraukos >>>


Stalių stažuotė Vokietijoje

Vykdant Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLp-LdV-IVT-2012-LT-0784 “Stalių stažuotė specialių poreikių mokiniams” Alantos technologijos ir verslo mokyklos stalių specialybės mokiniai Ernestas Baniūnas, Giedrius Žukauskas ir Arminas Bačiulis 2013 metų balandžio 7 – 28 dienomis stažavosi Vokietijoje Šleusingeno mieste fondo realibitacijos centre „Thuringer Wald“.
Projekto tikslas - projekto dalyviai įgytas žinias ir įgūdžius panaudos mokindamiesi profesijos, vėliau įgytas žinias jie galės panaudoti dirbdami pagal savo specialybę.
Moksleiviai stažuotės metu braižė brėžinius šaškių lentai, pasirinko medžiagas šaškių lentos gaminimui, klijavo lakštą, suklijuotą laštą pjaustė ir ruošė įrėminimui, paruoštą lūkštą klijavo prie pagrindo, atliko kitus apdailos darbus – glaistė, šlifavo, lakavo. Pagamintą šaškių lentą pristatė savo darbus mokytojams ir kitiems stažuotės dalyviams.
Giedrius Žukauskas pagamino ir pelėda su rėmeliais.
Moksleiviai gyveno, valgė ir leido laisvalaikį Schleusingeno pensionate.
Stažuotės dalyviams buvo organizuojama pažintinė išvyka į lukšto gamybos įmonę Unslebeno mieste,
ekskursijos į Koburgo miestą (Bavarija), į Erfurto miestą, į terariumą Oberhofo mieste, į jūrų akvariumą Zella-Mehlis mieste, į Weimaro miestą, organizuoti kursai "Amato mokykla", aplankytas muziejus Kloster Veßra.
Laisvalaikiu mokiniai galėjo žaisti baulingą, nueiti į baseiną. Moksleiviai pamatė daug lankytinų vietų: pilių, bažnyčių, parkų, senovinių paveldo statinių. Paskutinę stažuotės dieną vyko atsisveikinimo vakarėlis su šios mokyklos mokiniais ir mokytojais. Stažuotės dalyviai pristatė savo pagamintus gaminius, o priimančios organizacijos vadovas įteikė europasus.
Mokiniai grįžo labai laimingi, maloniai dalinosi įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Florencijoje

Šių metų Balandžio 15 – 22 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokytojai: Nijolė Šeikienė, Stasys Skebas, Ramunė Dragūnienė ir Arūnė Vitonytė, kartu su kolegomis iš Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bei Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro dalyvavo Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0726 „Inovacijos mokyme apie žemės ūkio produktų ir paslaugų tiekimą ir skatinimą ES šalyse“. Projekto pagrindinis tikslas - išsiaiškinti žemės ūkio produktų ir paslaugų teikimo, skatinimo ypatumus Italijos žemės ūkio įmonėse, jų integravimą į žemės ūkio mokymo programas, ugdant mokinių verslumą.
Stažuotės metu, Florencijoje, turėjome galimybę susipažinti su Italijos žemės ūkio veikla bei ypatumais. Taip pat lankėme italų kalbos pamokas, kuriose įgijome kalbos pradmenų. Profesinio vizito metu susipažinome su regiono Toscana veikla, kokiais principais ūkininkai dirba ir kaip jų produkcija pasiekia pirkėjus. Lankėmės vienoje šio regiono agrokultūros viloje „Ilangi“, kurioje jos savininkas supažindino kaip gaminamas vynas iš ūkyje užaugintų vynuogių, alyvuogių aliejus bei sūris, gaminamas iš laikomų avių pieno. Visų ūkyje pagaminamų produktų galėjome paragauti bei nusipirkti.
Kitos vizito metu, apsilankėme Toscanos regiono agrokultūros kooperatyve, kuriame sužinojome jo struktūrą, kurią sudaro regiono ūkininkai bei jų renkami atstovai. Direktorius supažindino su kooperatyvo atsiradimo istorija, kaip šiuo metu vyksta veikla, galėjome apžiūrėti kooperatyvo šiltnamius, kuriuose auginami sodinukai bei apsilankėme kooperatyvo parduotuvėje, kurioje prekiaujama įv. kooperatyvo narių produktai.
Italijos žemės ūkio produktų gamyboje labai svarbi yra jų kokybė. Tad lankėmės ir laboratorijoje, kuri atlieka produktų kokybinius tyrimus bei suteikia jiems kokybės ženklą. Susipažinome kaip vyksta produktų cheminis bei organinis patikrinimas, apsilankėme specialiose laboratorijose, kur tikrinama vyno, aliejau taip pat riešutų kokybė.
Paskutinis kelionės vizitas buvo vienoje iš seniausių Italijos agrokultūros profesinių mokyklų. Ši mokykla puoselėja savo istorines vertybes, apsilankėme jų auditorijose, šimtmečius skaičiuojančių knygų bibliotekoje, nedideliame sode, kuriame darbavosi mokiniai, mokyklos muziejuje, kuriame laikomi įvairūs eksponatai susiję su mokomaisiais dalykais. Taip pat ši mokykla garsėja savo vištomis, kadangi jie augina bei veisia retas, nykstančia vištų rūšis. Šiame projekte aktyviai darbuojasi mokyklos mokiniai, padedami mokytojo. Mokykloje mokiniai gamina įvairius jų šalies žemės ūkiui būdingus produktus: alyvuogių aliejų, įvairių skonių džemą, alkoholinius gėrimus; augina gėles, vaisius bei daržoves ir kt. dalį pagamintos produkcijos parduoda mokyklos parduotuvėje.
Florencijos architektūra skaičiuoja ne vieną amžių, tad laisvalaikiu apžiūrėjome didžiąją dalį miesto centro, aplankėme žymias, bei kultūriškai svarbias vietas, Mikelandželo aikštę, kurioje stovi Dovydo statula, Fiesole miestelį, nuo kurio taip pat atsiveria nuostabi miesto panorama.
Stažuotėje įgytą patirtį ir žinias panaudosime praktinių ir teorinių užsiėmimų metu. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Vokietijoje

        2013 m. kovo 3 - 24 dienomis stalių specialybės mokiniai ( Mantas Trafimovas, Tomas Pivoras, Orentas Šėža) stažavosi Vokietijoje Leipzigo mieste Wsamar Blidungsgesellschaft gemeinnutzige GmbH profesinio mokymo centre. Mūsų mokykla yra partneris Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos vykdomame mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projekte Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0667 „Apdailininko – statybininko specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“.
        Ukmergės TVM pasirinko stažuotei šį partnerį, kaip patikimą, atsakingą ir kompetentingą įstaigą, dėl jų turimos ilgametės patirties organizuojant tokio pobūdžio vizitus. Į Vokietiją mokiniai vyko autobusu. Stažuotės pradžioje suorganizuotas susitikimas su priimančios organizacijos vadovais ir koordinuojančiu asmeniu Anna Berger. Dalyviai susitikimo metu buvo supažindinti su Vokietijoje organizuojamu apdailininkų, statybininkų rengimu, stažuotės programa. Stažuotės koordinatorė pristatė įmones, kuriose stažuotės dalyviai dirbs. Po susitikimo aplankytos įmonės ir surengta ekskursija po Leipcigą.
        Stažuotės metu mokiniai išbandė įvairias apdailos metodikas bei sužinojo naudingų gudrybių tiek išorės, tiek ir vidaus apdailai, dirbo rankiniu būdu, įvairiais įrankiais, mechanizmais. Praktikos metu buvo proga padirbėti su medžio paviršiais ir medžiagomis, metalo, gipso, keramikos ir t.t.
       Be darbinės praktikos mokiniai dalyvavo kultūrinėse programose-išvykose. Pirmiausia buvo suteikta galimybė aplankyti artimiausias kultūrine vietas Leipcige, organizuota išvyka į Dresdeną, mokiniai dalyvavo baidarių žygyje po Leipcigo vandens kanalus, aplankytas pramogų centras „laipiojimas sienomis“.
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių įspūdžiais.

Nuotraukos >>>


        Vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0721 „Automatizuotas šiltnamio valdymas ir pažangios augalų auginimo technologijos“ mūsų mokyklos profesijos mokytojos Dalia Ivanauskienė ir Dalia Grabauskienė 2013 m. balandžio 14 - 22 dienomis stažavosi Norvegijoje.
        Visos stažuotės metu mokytojos gyveno Mo og Jolster profesinėje mokykloje. Mokykla įsikūrusi vaizdingoje vietovėje tarp dviejų kalnų, šalia 90 metrų aukščio krioklio. Mokyklą sudaro du skyriai – Mo ir Jolster. Mo skyriuje mokoma žemės ūkio profesijų – augalininkystės, gyvulininkystės ir miškininkystės. Jolster skyriuje mokosi menų, dizaino, tekstilės, žiniasklaidos, fotografijos profesijų. Mokykloje mokosi mokiniai nuo 16 iki 19 metų. Jie gali įgyti profesinį ir bendrąjį išsilavinimą. Mokyklos 2 skyriuose mokosi 220 mokinių ir dirba 80 darbuotojų, iš jų 40 mokytojų ir 40 aptarnaujančio personalo. Mokyklos praktinėje bazėje mokiniai turi galimybę išmokti dirbti šiltnamiuose, nes yra 100 m² pilnai automatizuoti šiltnamiai, kuriuose auginamos įvairių rūšių gėlės ir daržovės; yra mokomosios automatizuotos fermos, kuriose auginami galvijai, avys, arkliai, kiaulės ir vištos. Mokykloje auginamos mėlynosios lapės.
        Mokytojos lankėsi Aurland ekologinėje žemės ūkio mokykloje. Šioje mokykloje mokosi tik 35 mokiniai. Ši mokykla yra įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą (UNESCO).
        Pagrindinis projekto ir stažuotės tikslas - parengti vaizdinę ir mokomąją medžiagą bei atnaujinti žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo, agroserviso darbuotojo ir dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo mokymo programas ir redaguoti mokymo programose dalį apie automatizuotą šiltnamių valdymą bei augalų auginimo technologijas šiltnamiuose.
        Mokytojos stažuotės metu daug sužinojo apie Vakarų Norvegijos žemės ūkį, lankėsi „Sogn Jord og Hage“ ir „Sistrond gartnerri‘ įmonėse, vyko į ekskursijas po Fordą, Systrongą ir Aurlandą.

Nuotraukos >>>


     

 Latvijos mokinių vizitas Alantos technologijos ir verslo mokykloje

        2013m balandžio 8-14 ir 15-21 d. mūsų mokykloje lankėsi grupės moksleivių iš Latvijos Austrumlatgale ir Middlelatgale profesinių mokyklų pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo projektą „Educate for business“.
        Pirmąją savaitę viešėjo automechanikos specialybės mokiniai, kurie kartu su mūsų mokyklos mokiniais lankė pamokas, dalyvavo užsiėmimuose, tobulino savo praktikos žinias. Be profesinės patirties svečiai išsivežė ir įspūdžių iš kelionių po Molėtų apylinkes, kelionės į Vilnių, kur aplankė Peugeot ir Nissan centrus, automechanikos ir verslo mokyklą.
        Antrąją savaitę viešėjo aptarnavimo specialybės mokiai, kurie kartu su mūsų mokyklos padavėjo- barmeno specialybės mokiniais dalyvavo bendrose pamokose, išvykose. Vyko aptarnavimo bare dalyko pamoka, kurios metu mokiniai virė įvairias kavas, jas pateikė, degustavo. Maisto ruošimo technologijos pamokoje mokiniai susipažino su lietuviška virtuve, gamino patiekalus, degustavo. Mūsų padavėjo- barmeno specialybės mokiniai demonstravo kokteilių ruošimo ypatumus, serviravo stalus, įtraukė į bendrą veiklą ir latvių mokinius.
        Išvykų metu aplankėme maitinimo įmones : „Gintaro barą“ Molėtuose ir restoraną „Lauro lapas“ Vilniuje. Taip pat lankėmės Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, Gedimino pilyje, apžiūrėjome Vilniaus senamiestį, Trakų pilį.

Nuotraukos >>>


Mokytojų stažuotė Bulgarijoje

Šių metų Kovo 18 – 25 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojai Brobnius Skebas, Darius Agintas, Gedvilė Vinslauskaitė ir Ramunė Šimėnienė kartu su kolegomis iš Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bei Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro dalyvavo Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0726 „Inovacijos mokyme apie žemės ūkio produktų ir paslaugų tiekimą ir skatinimą ES šalyse“. Projekto pagrindinis tikslas - išsiaiškinti žemės ūkio produktų ir paslaugų teikimo, skatinimo ypatumus Bulgarijos žemės ūkio įmonėse, jų integravimą į žemės ūkio mokymo programas, ugdant mokinių verslumą.
Stažuotės metu turėjome galimybę susipažinti su Bulgarijos žemės ūkio verslais, profesinio vizito metu lankėmės įmonėje „Bio tree“, kuri veisia ir augina paulonijų – greičiausiai augančių medžių pasaulyje – sodinukus bei dygliuotojo ožekšnio uogų (angl. goji berries). Paulonijos medžiai pasižymi greitu augimu, nupjovus nereikia jų atsodinti, nes naujas stiebas susiformuoja nupjautoje vietoje ir pilnai užauga per 8 metus. Didžiuliai lapai (iki 75cm skersmens) gerai sugeria anglies dioksidą. Mediena naudojama baldų gamybai, taip pat laminato lentoms, muzikos instrumentams, įvairioms konstrukcijoms gaminti. Biomasė naudojama briketams gaminti, o iš žaliosios biomasės išgaunamas bioetanolis. Goji uogos pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir yra labai naudingos sveikatai.
Kito vizito metu lankėmės ekologiniame ūkyje, matėme šiltnamiuose augančius pomidorų sodinukus, bei kompostavimui ruošiamą žemę.
Paskutiniai vizitai buvo teorinio pobūdžio. „Bc Serdon“ verslo konsultacinėje įmonėje projektų vadybininkė pasakojo apie vykdomą tarpininkavimą tarp klientų, įmonių ar organizacijų, apie vykdomus tyrimus įvairiose rinkos sferose. „Businessplan“ įmonės atstovas pasakojo apie žemės ūkį Bulgarijoje, kuris tik pradeda atsigauti po sovietmečio represijos.
Laisvalaikiu domėjomės Bulgarijos kultūra, papročiais ir tradicijomis, aplankėme Sofijos senamiestį, gėrėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu. Buvom nuvykę į Plovdivą − miestą Bulgarijos vidurio pietuose. Tai antrasis (po Sofijos) pagal dydį ir ekonominę bei kultūrinę reikšmę Bulgarijos miestas, svarbus mokslo, meno ir švietimo centras.
Stažuotėje įgytą patirtį ir žinias panaudosime praktinių ir teorinių užsiėmimų metu. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.

Nuotraukos >>>


        

Dėmesio automobilių mechaniko ir padavėjo-barmeno specialybių mokiniams!

        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla dalyvauja Lietuvos-Latvijos bendradarbiavimo per sieną projekte „Educate for business“ (LLIV-325), kurio metu automobilių mechaniko ir padavėjo-barmeno specialybių mokinai turi galimybę atlikti 5 dienų praktiką Latvijos įmonėse šių metų vasarą. Praktikos metu turėsite galimybę susipažinti su kaimyninės šalies verslo ypatumais, įgyti naujos patirties.
        Iš viso bus atrinkti 7 automobilių mechaniko ir 19 padavėjo-barmeno specialybių mokiniai.
Norinčius dalyvauti atrankoje, prašome užpildyti motyvacinį laišką, kurį galite atsisiųsti paspaudę žemiau esančia nuorodą.
Atrankos kriterijai:
        • Amžius 18+ metų ;
        • Mokymosi rezultatai;
        • Lankomumas;
        • Pagrindinis kriterijus: motyvacija (remiantis motyvaciniu laišku).

Užpildyta motyvacinį laišką prašome atnešti į 206 kab. iki balandžio 20 dienos.

Priedas (motyvacinis laiškas) >>>


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Joniškio žemės ūkio mokyklos vykdomame Švietimo mainų paramos fondo Leonardo da Vinči programos mobilumo projekte “ŠILTNAMIO AUGALŲ PAŽANGIOS AUGINIMO TECHNOLOGIJOS”Nr.LLP-LdV-IVT-2012-LT-0673

Projekto pagrindinis tikslas - padėti jauniems žmonėms, kilusiems iš smulkių žemės ūkių, prisitaikyti prie šiuolaikinės Europos gyvenimo realijų, pasisemti tarptautinės praktikos kaip auginami augalai šiltnamiuose pažangiomis technologijomis, nes Lietuvoje šiltnamių ūkis dar nėra tobulai išvystytas ir moksleiviai neturi, kur įtvirtinti teorinių žinių.
Konkretūs tikslai:
• stiprinti mokinių praktinius įgūdžius ir komunikacines kompetencijas, kurios suteiks jiems didesnes galimybes konkuruoti žemės ūkio rinkoje;
• skatinti mokinius dirbti tarptautinėje komandoje, ugdyti tarpkultūrinės komunikacijos ir kalbinius įgūdžius;
• perimti gerąją užsienio šalių patirtį dirbant su naujausia technika, modernia įranga ir pritaikyti Lietuvoje;
• plėsti moksleivių akiratį, supažindinant juos su kitos šalies smulkiaisiais ūkiais;
• išanalizuoti taikomas modernias augalų auginimo technologijas šiltnamiuose.
Projekto partneriai:
Joniškio žemės ūkio mokykla;
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla;
Panevėžio Margaritos Petkevičaitės technologinė mokykla;
Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla
Priimantieji partneriai: Suomijos ir Norvegijos žemės ūkio mokyklos, kurios organizuoja moksleivių stažuotes savo mokyklų moderniuose šiltnamiuose bei pas vietos ūkininkus. Į kiekvieną stažuotę vyks po 8 projekto dalyvius.
Pirma stažuotė vyks Norvegijoje (2013 balandžio 14-27) dalyviai stažuosis ir rengs pranešimus šiomis temomis:
1. Šiltnamio mikroklimato reguliavimo sistema
2.Tręšimo ir laistymo sistema
3. Šiltnaminių daržovių auginimo technologija Norvegijoje
4. Mažatūrė augalų auginimo technologija Norvegijoje
5. Daigų auginimo technologija Norvegijoje
6. Gėlių auginimas Norvegijos šiltnamiuose
7. Produkcijos paruošimas realizacijai
8. Šiltnamių ūkis Norvegijoje

Antra stažuotė vyks Suomijoje (2013 gegužės 12-25 ). Šio vizito metu dalyviai rinks ir rengs pranešimus šiomis temomis:
1. Šiltnamio vėdinimo sistema
2. Augalų apsaugos sistema
3. Šiltnaminių daržovių auginimo technologija Suomijoje
4. Mažatūrė augalų auginimo technologija Suomijoje
5. Daigų auginimo technologija Suomijoje
6. Gėlių auginimas Suomijoje šiltnamiuose
7. Augalų apsaugos sistema
8. Šiltnamių ūkis Suomijoje
Po stažuotės dalyviai parengtus pranešimus pristatys mokyklose kitiems moksleiviams projekto renginio metu. Taip pat ta medžiaga bus patalpinta į Joniškio žemės ūkio mokyklos internetinę svetainę, kuria galės naudotis visų mokyklų moksleiviai ir mokytojai. Stažuotė bus įskaityta kaip integruota praktikos dalis.


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Joniškio žemės ūkio mokyklos vykdomame Švietimo mainų paramos fondo Leonardo da Vinči programos mobilumo projekte “AUTOMATIZUOTAS ŠILTNAMIO VALDYMAS IR PAŽANGIOS AUGALŲ AUGINIMO TECHNOLOGIJOS”
Nr.LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0721

Projekto pagrindinis tikslas - parengti vaizdinę ir mokomąją medžiagą bei atnaujinti žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo, agroserviso darbuotojo ir dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo mokymo programas ir redaguoti dalį apie automatizuotą šiltnamių valdymą bei augalų auginimo technologijas šiltnamiuose.
Projekte dalyvauja:
Joniškio žemės ūkio mokykla;
Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla;
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla;
VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla.
Priimančios organizacijos yra Suomijos žemės ūkio institutas ir Norvegijos žemės ūkio mokykla, kurios supažindins projekto dalyvius su automatizuoto šiltnamio valdymo sistema ir pažangiomis augalų auginimo technologijomis, organizuos susitikimus su vietos ūkininkais bei įvairių šiltnamių lankymą.
Į kiekvieną vizitą vyks po 8 projekto dalyvius (iš kiekvienos įstaigos po 2).
Pirmas dalyvių vizitas vyks Norvegijoje (2013 balandžio 14-20).
Šio vizito metu dalyviai rinks ir parengs vaizdinę ir mokomąją medžiagą šiomis temomis:
1. Šiltnamių ūkio palyginimas Lietuvoje ir Norvegijoje.
2. Mažatūrė augalų auginimo technologija Norvegijoje
3. Augalų apsaugos sistema šiltnamyje
4. Šiltnamio automatizavimas Norvegijoje.
5. Naudojamos šiltnamio terminologijos žodynėlis lietuvių, anglų, suomių ir norvegų kalbomis.
6. Šiltnaminių daržovių auginimo technologijos Norvegijoje.
7. Pažangios vazoninių gėlių auginimo technologijos Norvegijoje.
8. Pažangios skinamų gėlių auginimo technologijos Norvegijoje.

Antras vizitas vyks Suomijoje (2013 gegužės 12-18), jo dalyviai rinks ir parengs vaizdinę ir mokomąją medžiagą šiomis temomis:
1. Šiltnamių ūkio palyginimas Lietuvoje ir Suomijoje.
2. Maitinimo tirpalai ir jų paruošimas.
3. Mažatūrė augalų auginimo technologija Suomijoje
4. Šiltnamio automatizavimas Suomijoje
5. Naudojamos šiltnamio terminologijos žodynėlis lietuvių, anglų, suomių ir norvegų kalbomis .
6. Pažangios šiltnaminių pomidorų auginimo technologijos Suomijoje.
7. Pažangios vazoninių gėlių auginimo technologijos Suomijoje
8. Pažangios skinamų gėlių auginimo technologijos Suomijoje.

Visa surinkta medžiaga bus susisteminta ir pagal ją bus parengta vaizdinė ir mokomoji medžiaga DVD formatu. Ji bus skirta atnaujinti žemės ūkio verslo gamybos darbuotojo, agroserviso darbuotojo ir dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo mokymo programas ir redaguojama dalis apie automatizuotą šiltnamių valdymą bei augalų auginimo technologijas šiltnamiuose. Priimančių partnerių institucijos (Norvegijos ir Suomijos žemės ūkio mokyklos) įvertins parengtą medžiagą. DVD bus platinamas kitoms žemės ūkio mokykloms, ūkininkams Lietuvoje, Suomijoje ir Norvegijoje. Šis DVD tai metodinė medžiaga mokytojams rengiant žemės ūkio specialistus, o ūkininkams ir kitiems žemės ūkio specialistams pasitarnaus kaip puikių naujų idėjų šaltinis.


 

Projekto „Žalieji Perlai“ partnerių susitikimas Austrijoje

        Kovo 4-8 dienomis Austrijos Gussing mieste vyko Leonardo da Vinci programos partnerystės projekto „Green Pearls“ (LLP-LdV-PRT-2012-LT-0382) partnerių susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Austrijos bei Turkijos. Lietuvos delegaciją sudarė Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacijos narių atstovai. Alantos technologijos ir verslo mokyklą atstovavo direktorius Vladas Pusvaškis bei projektų vadovė Justina Levenauskienė.
Pirmąją vizito dieną visi projekto partneriai lankėsi Gussing technologijų centre, kur seminaro metu buvo supažindinti su bendra vietos žaliosios energetikos koncepcija ir įmonėmis, dirbančiomis šioje srityje. Pagrindinis šio regiono tikslas – patenkinti vietos energijos poreikį. Šiuo metu vietinės įmonės pagamina 80 procentų regionui reikalingo elektros bei šilumos energijos kiekio.
        Vėliau partneriai buvo supažindinti su Gussingo apylinkėse veikiančiomis žaliosios energetikos įmonėmis. Pirmiausia dalyviai aplankė biomasės elektrinę, naudojančią vietinę medieną, ją dujinant ir išgaunant elektros energiją. Šalia šios elektrinės šiuo metu veikia ir mokslinių tyrimų centras, kurio pagrindinis tikslas – efektyviai panaudoti elektrinės nesunaudotas medžiagas, sukuriant antros kartos degalus.
        Kitas aplankytas objektas – Urbersdorf kaimo katilinė, kuri sukurta kombinuojant biomasės deginimą bei saulės energiją. Biomasės gaunama iš vietos ūkininkų miškų, o papildomą energijos poreikį dengia saulės energijos įrenginiai, esantys ant katilinės stogo.
        Paskutinė ekskursijos stotelė – biodujų jėgainė, kuri tiekia šilumą visam Strem miesteliui. Biomasę šiai jėgainei taip pat tiekia ūkininkai, auginantys pasėlius.
        Sekančią dieną, seminaro metu mokslų daktaras Richardas Zweileris pristatė mokslinius tyrimus energetikoje, daromus šiame regione bei nušvietė ateities planus tiek regionui, tiek technologijų centrui. Be teorinių žinių dalyviai gavo ir praktinių įspūdžių – visi išbandė technologijų centro elektromobilį. Seminaro pabaigoje buvo aptarti tolimesni projekto planai, projekto partneriai nutarė, jog kitas projekto susitikimas bus planuojamas šių metų birželio mėnesį Lietuvoje. Vyraujant pakiliai nuotaikai partneriai pasikeitė atminimo dovanomis bei atsisveikino pažadėję susitikti Lietuvoje.
        Lietuvos delegacija buvo ypač susidomėjusi vietine žemės ūkio profesine mokykla, todėl Austrijos partneriai mielai suorganizavo vizitą į Gussingo žemės ūkio mokyklą. Apžiūrėjus mokyklos turimus įrenginius, auginamus gyvulius ir susipažinus su mokyklos sistema, lektorius Joachim Tajml suorganizavo išvyką prie vietos ežero bei supažindino su apylinkių fauna ir flora.
        Ketvirtadienio rytą grupė išvyko į Graz miestą susipažinti su austriško miesto kultūra iš kur ir atsisveikino su Austrija penktadienio rytą.

Nuotraukos >>>


     

PROFESIJOS MOKYTOJŲ
DĖMESIUI

VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris 2012 m. Joniškio žemės ūkio mokyklos laimėtame Leonardo da Vinči programos mobilumo projekte „Automatizuotas šiltnamio valdymas ir pažangios augalų auginimo technologijos“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0721.

Kviečiame profesijos mokytojus norinčius dalyvauti 1 savaitės stažuotėje Suomijoje 2013 gegužės 12-18 dienomis arba Norvegijoje 2013 balandžio 14-20 dienomis ir dalyvauti rengiant modulio aprašą pagal numatytas temas prašome pateikti prašymą iki vasario 28 d. Dėl prašymo formos ir temų pavadinimų kreiptis į projektų vadovą.

Atrankos kriterijai:

• profesijos mokytojas dirbantis su žemės ūkio verslo gamybos darbuotojo programa ar dekoratyvinio  apželdinimo verslo darbuotojo programa;
• dėstomas dalykas atitinka modulio aprašo numatytas temas (temas rasite pas profesinio skyriaus vedėją ir projektų vadovę)
• aktyvūs bendraujant su vietos ūkininkais bei žemės ūkio konsultavimo tarnyba;
• dalyvaujantys įvairiuose seminaruose ir patys rengiantys pranešimus;
• dirba su žemės ūkio programomis ne mažiau nei 3 metus. 

Projektų vadovė
Dalai Ivanauskienė


„Žalieji perlai“

Alantos technologijos ir verslo mokykla dalyvauja Leonardo da Vinci programos mobilumo projekte „Žalieji perlai“. Projekte dalyvauja 8 partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Austrijos, Italijos, Turkijos, Lenkijos, Rumunijos bei Graikijos.
Žalieji perlai – Leonardo da Vinci projektas, kurio metu 8 Europos šalių partneriai dalinasi savo patirtimi ir žiniomis apie užimtumą ekologijos srityje pasienio regionuose, didelį dėmesį kreipiant natūraliems ir atsinaujinantiems energijos šaltiniams, juos plėtojant, taip skatinant užimtumą ir tvarumą kaimo vietovėse. Žalieji perlai – tai geriausieji pavydžiai, kaip vienoje ar kitoje šalyje yra plėtojama ekologija, žalioji ekonomika.
Šio projekto partnerystė siekia padaryti indėlį į tvarią pažangą Europoje kuriant žaliąją ekonomiką, kuri gerina žmonių gyvenimo kokybę bei socialinį teisingumą,, tuo pačiu ženkliai mažina pavojų aplinkai ir gamtinių išteklių trūkumą bei poreikį. Be kita ko, projektas angažuotas sukurti naujas verslo galimybes tokiose srityse, kaip energetika, aplinkos tausojimas bei darbo efektyvumas naujoje „žaliojoje“ ekonomikoje.
Pagrindinės projekto temos:
        • Miškų ar agrarinės biomasės panaudojimas
        • Kiti atsinaujinantys energijos šaltiniai
        • Saugomų gamtos objektų vadyba
        • Žemės ūkio ir agroekologinės vartotojų grupės.
Projekto metu bus identifikuojama, analizuojama ir mokomasi iš kiekvieno iš dalyvių šalių praktinių pavydžių.
Bus identifikuojamas mokymų poreikis įgyvendinant projekto užsibrėžtus tikslus.
Projekto metu kiekvienas iš partnerių organizuoja susitikimą savo šalyje, kad parodytų savo ekologijos plėtojimo perlus – geriausius pavyzdžiui, kaip įgyvendina žaliosios ekonomikos principus, prisideda prie ekologiško požiūrio į energetiką ir gamtos išteklių naudojimą.
Kovo 4 - 8 dienomis numatomas vizitas į Austriją, kur priimantysis partneris supažindins su savo šalies ir regiono žaliaisiais perlais.
Baigiamasis projekto seminaras bus organizuojamas Ispanijoje, kur visi partneriai susirinks pasidalinti patirtimi, įgyta projekto metu, pasimokyti vieni iš kitų bei aptarti ateities bendradarbiavimo galimybes.


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla vykdo projektą “Alantos dvaro rūmų parko dalies sutvarkymas” Nr. LEADER-10-MOLĖTAI-01-012 pagal vietos plėtros strategijos "Molėtų rajono kaimo vietovių plėtros strategija" I PRIORITETO "Darni kaimo plėtra - patogios ir patrauklios gyventi bei veikti kaimo aplinkos kūrimas" PRIEMONĘ "Kaimo atnaujinimas ir plėtra", Mokykla pasirašė trišalę sutartį tarp Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos ir Molėtų rajono vietos veiklos grupės “Keisdamiesi keičiame“. Sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygos. Prašoma parama 158089 ,00 Lt. ir 33199,00 Lt pridėtinės vertės mokesčio (PVM), ), kuris bus finansuojamas iš šiam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bendrųjų valstybės biudžeto asignavimų. Bendra projekto vertė 212542,00 Lt. Vietos projekto nuosavos lėšos 21254,00 Lt.
         Projektas pradėtas įgyvendinti 2011 m. rugsėjo mėnesį. Lapkričio mėnesį gavus avansą pradėtos vykdyti projekte numatytos veiklos. Projekto įgyvendinimo metu pagamintas ir pastatytas informacinis aiškinamasis stendas, nupirkta iš UAB “Senojo miesto projektai” projekto ekspertizės paslauga , nupirkta iš firmos “Kumponas” projektavimo (techninio projekto parengimo), projekto priežiūros paslauga, nupirkti ir vykdomi parko tvarkymo darbai. Rangos sutartis pasirašyta su Žiuko įmone.
         Žiuko įmonė vadovaudamasi projekto sąmatiniais skaičiavimais pašalino senus medžius, išvalė ir pagilino griovius, išvalė tvenkinius, tačiau atėjus rudeniui dėl papildomų atmosferos kritulių ir storo dumblo sluoksnio susidariusio sandėliavimo vietose, darbai sustojo.
         Molėtų rajono vietos veiklos grupei “Keisdamiesi keičiame” buvo pateiktas prašymas dėl vietos projekto sutarties pratęsimo. Gautas pritarimas dėl projekto vykdymo sutarties pratęsimo. Projekte numatytos veiklos turi būti baigtos 2013 m. birželio 1 d.

Nuotraukos >>>


Mokytojų stažuotė Ispanijoje               

Šių metų lapkričio 18 – 25 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojos Jolita Michnevičienė ir Vaida Saugūnienė kartu su kolegomis iš Utenos regioninio profesinio mokymo centro bei Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos dalyvavo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro organizuotame Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0791 „Virėjų ir padavėjų, barmenų profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas Europos Šalyse“. Projekto tikslas – tobulinti profesijos mokytojų žinias ir įgūdžius maisto gaminimo, aptarnavimo ir profesinio mokymo srityje: susipažinti su Ispanijos virtuve, tradiciniais maisto produktais, aptarnavimo kultūra bei praktinio mokymo organizavimu.
Stažuotės metu susipažinome su Ispanijos virtuvės ypatumais, įgijome praktinių žinių Altaviana profesinėje maistininkų mokykloje, gaminome nacionalinį patiekalą La Paella. Lankėmės Metro Valencia, kuris 2011 metais tarptautiniame marketingo konkurse laimėjo pagrindinį prizą už puikiai išvystytą nacionalinio patiekalo La Paella ir viešojo transporto reklamą. Viešėdami Valensijos regiono Čestės integruoto mokymo centre, susipažinome su maisto gaminimo subtilybėmis, aptarnavimo standartais bei praktinio mokymo organizavimu.
Laisvalaikiu domėjomės Ispanijos kultūra, papročiais ir tradicijomis; aplankėme Valensijos senamiestį, gėrėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu.
Lietuvoje įgytą patirtį ir žinias panaudosime praktinių ir teorinių užsiėmimų metu, pakoreguosime virėjų ir barmenų/padavėjų mokymo programas, organizuosime Ispanijos virtuvės patiekalų savaites. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.

Nuotraukos>>>


        2012 m spalio 13-20d. profesijos mokytojos Gintarė Jakimonytė ir Dalia Žygelienė stažavosi Italijoje, Rimini mieste pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LdV-VETPRO-2012-LT- „Virėjų ir padavėjų, barmenų profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas Europos šalyse“. Projekto vykdytojai Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras, partneriai: Utenos regioninio profesinio mokymo centru, VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla.
        Projekto tikslas - tobulinti profesinio mokymo specialistų iš 4 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų žinias ir įgūdžius maisto gaminimo, aptarnavimo ir profesinio mokymo srityje: susipažinti su Italijos virtuve, tradiciniais maisto produktais, aptarnavimu bei praktinio mokymo organizavimu.
        Stažuotės metu susipažinom su Itališkos virtuvės ypatumais, Rimini žuvies restorane „ Zi Rosa“ įgijome praktinių žinių gaminant Viduržemio jūros patiekalus. Viešbučiuose susipažinome su svečių aptarnavimo standartais, maisto gaminimo technologijomis. Lankėmės Paslaugų, viešbučių ir viešojo maitinimo įstaigų institute Rimini mieste, kur susipažinome ir stebėjome virėjų, padavėjų, barmenų profesinį mokymą, domėjomės mokymo programomis, užmezgėme asmeninius kontaktus su profesijos mokytojais.
        Laisvalaikiu projekto dalyvės susipažino su Italijos kultūra, papročiais, tradicijomis; aplankė seniausią konstitucinę respubliką pasaulyje San Mariną ir Florenciją, ragavo skanias picas ir kavas. Grįžę į Lietuvą, profesijos mokytojai įgytą patirtį ir žinias panaudos praktinių ir teorinių užsiėmimų metu savo mokyklose, pakoreguos virėjų ir barmenų/padavėjų mokymo programas, organizuos Italijos virtuvės patiekalų savaites. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.

Nuotraukos >>>


Mokinių stažuotė Austrijoje

        Vykdant mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0667 „Apdailininko – statybininko specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“, 3 mūsų mokyklos apdailininkų specialybės mokiniai Julius Razumas, Saulius Petrėnas ir Darius Kiškauskas 2012 m. rugsėjo 12 - spalio 16 dienomis stažavosi Austrijoje, kur tobulino teorinius, praktinius profesinius įgūdžius.
        Moksleivius priėmė ir visą stažuotės laiką kuravo Landwirtsdhaft Betrieb organizacija, kurią Ukmergės TVM pasirinko kaip patikimą partnerį dėl jų turimos ilgametės patirties organizuojant tokio pobūdžio vizitus. Stažuotės pradžioje buvo suorganizuoti bendrosios bei profesinės vokiečių kalbos užsiėmimai, kurie vyko vakarais, po darbų įmonėse. Stažuotės metu mokiniai išbandė įvairias apdailos metodikas bei sužinojo naudingų gudrybių tiek išorės, tiek ir vidaus apdailai, dirbo rankiniu būdu, įvairiais įrankiais, mechanizmais. Praktikos metu buvo proga padirbėti su medžio paviršiais ir medžiagomis, metalo, gipso, keramikos ir t.t.
        Be darbinės praktikos mokiniai dalyvavo ir puikiose kultūrinėse programose-išvykose. Pirmiausia buvo suteikta galimybė aplankyti artimiausias kultūrine vietas Sirnitz, Osterreich, susipažinti su priimančios šalies kultūra, tradicijomis ir papročiais, nacionaline virtuve. Savaitgaliais buvo organizuojamos išvykos. Viena įsimintiniausių ir įdomiausių – išvyka į Veneciją. Be jos dalyviai lankėsi ir kituose miestuose (Vilich, Klagefurt, Borg Hochosterwitz) kur lankė žymias ir turistų pamėgtas vietas.
        Stažuotės pabaigoje buvo organizuotas stažuotės aptarimas, įteikti sertifikatai, pasidalinta pastarųjų savaičių

Nuotraukos >>>


        Utenos regioninio profesinio mokymo centras vykdo Leonardo da Vinci programos projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0661 „Svečiuose kaip namuose“
        Projekto partneriai: VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla.
        2012 m. rugsėjo 23 – spalio 14 dienomis vyko 3 savaičių stažuotė tolimojoje Maltoje. Iš mūsų mokyklos vyko Donatas Čekuolis ir Gytis Averka 2 kurso padavėjo – barmeno specialybės mokiniai. Stažuotės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Viduržiemio jūros valstybės viešbučiais ir restoranais. Stažuotės metu mokiniai ne tik tobulino praktinius įgūdžius, bet ir mokėsi anglų kalbos, susipažino su šios tolimosios šalies istorija, lankė žymias vietas, plaukiojo Viduržiemio jūros pakrantėmis laivu.


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje 2012 m. spalio 3 dieną vyko Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projekto “Kulinarijos menas ir padavėjo meistriškumas – restorano sėkmės garantas“ Nr. LLP-LdV-IVT-2011-LT-0525 informacinis seminaras.
        12 VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos, 6 Utenos regioninio profesinio mokymo centro, 6 Klaipėdos turizmo mokyklos mokiniai turėjo galimybę 3 savaites stažuotis nevyriausybinėje organizacijoje Internacional Education Collage TEMIS Ispanijoje ir profesinio mokymo centre Usak Ticaret Meslek, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Turkijoje.
        Stažuočių metu dalyviai susipažino su viešbučių paslaugų ir aptarnavimo kokybe, su restoranų darbo organizavimu, valgiaraščio ir kainoraščio sudarymo reikalavimais užsienio šalyse, su įvairių mitybos poreikių klientų aptarnavimu, pakėlė savo kvalifikaciją, išmoko naujų patiekalų paruošimo ir patiekimo technologijų, sužinojo daugiau apie gėrimų patiekimo ypatumus, vyno kultūrą ir someljė darbą, nacionalinius ispanų ir turkų virtuvių patiekalus, jų gaminimo ypatumus ir patiekimo kultūra, pramoko ispanų, turkų profesinį žodyną, patobulino anglų kalbos įgūdžius, susipažino su šalių kultūra, tradicijomis bei papročiais.
        Projekto dalyviai paruošė CD „ Kulinarijos menas ir svetingumo kultūra Ispanijoje ir Turkijoje", kurį pristatė susirinkusiems. Peržiūrėjus paruoštą medžiagą užvirė gyvas pokalbis, kurio metu dalyviai dalinosi neišdildoma patirtimi bei atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus. Galiausiai visi pripažino, kad tokia viešnagė ir galimybė stažuotis svečioje šalyje yra neįkainuojama patirtis tolimesniam profesijos tobulinimui.
        Renginio kulminacijoje dalyviams buvo įteikti Europass pažymėjimai, liudijantys atliktą praktiką aušto lygio organizacijose.

Nuotraukos >>>


Mokykla pradeda vykdyti projektą „Augalininkystės ir gyvulininkystės posričio modulinėms mokymo priemonėms skirtų mokymo priemonių rengimas, modulinių mokymo programų išbandymas (mokymo vykdymas) profesinio mokymo įstaigose“ projekto kodas Nr. VP1-2,2-ŠMM-04-V-03-017. Projekto vertė 2.042.172,90 Lt. Projektas finansuojamas ES fondų lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Projekto metu Alantos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojai, kartu su partneriais iš Alytaus profesinio rengimo centro, rengs modernias mokymo priemones šiems mokymo moduliams:
- Augalininkystės ir gyvulininkystės posričio modulinių mokymo programų įvadas;
- Alternatyvios energijos šaltinių panaudojimas žemės ūkyje;
- Gyvulių ir paukščių auginimas;
- Gamybos procesų darbų planavimas ir organizavimas;
- Žemės ūkio darbų mechanizavimas;
- Žirgų auginimas ir priežiūra;
- Aplinkosauga;
- Žemdirbystė, augalininkystė ir bitininkystė.
Paruoštas mokymas priemones pedagogai talpins į specialiai tam sukurtą interaktyvią aplinką, kuria galės naudotis visų šalies mokyklų mokytojai bei mokiniai. Be konspektų, vaizdinės/ grafinės medžiagos, bus kuriami 3D maketai. Jų dėka mokiniai galės susipažinti kaip veikia saulės, vėjo, vandens, biodujų gamybos, hibridinės jėgainės. 3D maketais taip pat galės naudotis visos profesinės mokyklos, vykdančios mokymus augalininkystės ir gyvulininkystės posričio mokymo programas.
Kad mokiniai galėtų ne tik stebėti 3D maketus ekrane, tačiau ir įgytų praktinių žinių, planuojama įsigyti biodujų, hidroelektrinės ir vėjo, saulės, grūdų sandėlio, melžimo linijos maketus/modelius.


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Utenos regioninio profesinio mokymo centro laimėtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLP-LDV-IVT-2012-LT-0661
“SVEČIUOSE KAIP NAMUOSE”

2012 m. rugsėjo 8-30 dienomis dvi virėjų – barmenų specialybės mokinės Sandra Kuoraitė ir Kristina Patašiūtė vyko į stažuotę Vokietijoje pagal projektą Nr. LLP-LDV-IVT-2012-LT-0661 „Svečiuose kaip namuose“.
Pagrindinis stažuotės tikslas – įgyti naujos patirties savo studijuojamos specialybės esminiuose segmentuose – viešbučiuose ir restoranuose.
Stažuotės metu dalyviai dirbo Bostelmann‘s, & Landgasthof Hoheluft, Landgasthaus viešbučiuose, Zum Meierhof, Landgut Stemmen viešbučiuose-restoranuose. Praktiniai darbai buvo: viešbučio kambarių aptarnavimas, svečių aptarnavimas restorane ir kavinėje, darbas virtuvėje.
Vakarais ir laisvu nuo praktikos metu dalyvės galėjo susipažinti su vietos įžymybėmis, o savaitgaliais dalyvavo ir priimančios organizacijos rengtose kultūrinėse programose – išvykose, kurių metu apžiūrėjo Nikolaikirche bokštą, Jakobikirche bažnyčią, Rotušę, kitas lankytinas Hamburgo vietas. Be kultūrinės programos buvo ir laisvalaikio pramogų – plaukimas Elbės upe, išvyka į žuvų turgų, degustacijos.
Stažuotės pabaigoje buvo suorganizuotas stažuotės aptarimas, pasidalinta įspūdžiais, stažuotės dalyviams išduoti sertifikatai.
Mokinės grįžo su naujomis idėjomis, kaip organizuojamas darbas viešbučiuose ir pabrėžė, kad būtinai pritaikys įgytą patirtį savo ateities darbuose.

Nuotraukos >>>


Europos bendradarbiavimo diena Alantos technologijos ir verslo mokykloje

        Rugsėjo 20 dieną Alantos technologijos ir verslo mokykla minėjo Europos bendradarbiavimo dieną. Šventę surengti paskatino vykdomas projektas „Educate for business“, kuriame mokykla dalyvauja kartu su dar penkiomis organizacijomis iš Lietuvos ir Latvijos.
        Šventės metu vyko projekto pristatymas aktų salėje, kur mokytojai bei mokiniai buvo supažindinti su vykdoma veikla, jos nauda mokyklai ir mokiniams, planuojama pagerinti mokymosi baze. Praktinio mokymo vadovas Stasys Skebas pasveikino susirinkusiuosius, papasakojo apie projekto pradžią, kaip vystėsi projektas, akcentuodamas, kad bendradarbiavimas išplečia galimybes ir leidžia dalintis sukaupta patirtimi. Projektą vykdanti grupė išsamiai nupasakojo projekto esmę, tikslus, aptarė, kaip bus pagerinta automechanikų ir barmenų-padavėjų mokymo bazė per projekto vykdymo laiką. Mokytojai ir mokiniai buvo informuoti apie planuojamas išvykas ir stažuotes, kurių metu tikimasi pasisemti patirties bei žinių. Įgyvendinant projektą siekiama pagerinti naujos kartos darbo jėgos konkurencingumą regione, pagerinti profesinių mokyklų absolventų įsidarbinimo galimybes, skatinant bendradarbiavimą su regiono verslo atstovais ir gerinant mokinių praktinius įgūdžius, gaunamus dar mokantis profesinėje mokykloje.
        Norintiesiems buvo galimybė susipažinti su mokyklos jau turimais įrenginiais praktiniam mokymui, buvo galima aplankyti mokyklos turimą praktinę bazę. Specialybių mokytojai pasakojo, kaip mokymas vyksta dabar, kokie yra planuojami pakeitimai ir atnaujinimai, panaudojat Europos sąjungos ir Lietuvos biudžeto skiriamą paramą.
        Renginio metu taip pat norėta parodyti projekto galimybes vietos verslininkams, kurių pagalba mokyklos moksleiviai turėtų galimybę atlikti praktiką jų įmonėse, taip pagerindami savo profesinius įgūdžius. Nauda – abipusė, nes regiono verslininkai gali užsiugdyti kvalifikuotų, jau turinčių darbo patirtį, specialistų kartą. Bendradarbiavimas – svarbiausias tiek renginio, tiek viso projekto akcentas, o gerinant regiono darbo rinkos būklę, tai yra būtinas žingsnis norint pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Nuotraukos >>>


Projekto „Educate for Business“ vykdomojo komiteto susitikimas Utenoje

       Rugsėjo 6-7 dienomis Utenoje vyko Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos „Educate for Busness“ projekto partnerių susitikimas. Jame dalyvavo atstovai iš Austrumlatgales, Middle Latgales ir Kraslavo profesinių mokyklų, Kraslavo ir Utenos savivaldybių administracijų, Utenos RPMC, Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Krašuonos progimnazijos.

Alantos technologijų ir verslo mokyklą atstovavo projektų vadovės Dalia Ivanauskienė ir Justina Levenauskienė bei direktoriaus pavaduotojas praktiniam ugdymui Stasys Skebas. Svečius iš bendradarbiaujančių organizacijų priėmė Utenos regioninis profesinio regimo centras, kur svečiai ne tik posėdžiavo, tačiau ir turėjo galimybę susipažinti su Utenos regioniniu profesinio regimo centru, jų vykdomais projektais ir turima mokymo baze.

Skaityti daugiau >>>


      

VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla su Nacionaline mokėjimų agentūra pasirašė paramos sutartį projektui „Žirgininko parengimas“ (Nr. 1PM-PV-11-1-007430).
Projekto trukmė: 2012-08-28 iki 2014-06-01.
Projekto partneris: VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla.
Projekto metu bus vykdomi žirgininko parengimo mokymai, kuriuos organizuos Alantos technologijos ir verslo mokyklos dėstytojai kartu su Raseinių technologijos ir verslo mokykla.
Mokymo programa bus skirta asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą ir norintiems išmokti jojimo, vadeliojimo, važnyčiojimo, žirgų priežiūros, treniravimo, šėrimo pagrindų, veislininkystės technologijų.
Mokymus planuojama vykdyti visose Lietuvos savivaldybėse.


Stažuotė Austrijoje 

        2012 metų birželio 16 – liepos 15 dienomis vyko stažuotė Austrijoje pagal mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr. LLP-LDV-IVT-2012-LT-0661 “SVEČIUOSE KAIP NAMUOSE”. Alantos technologijos ir verslo mokyklos barmenų-padavėjų specialybės mokiniai Andrius Kazlauskas ir Donatas Steiblys parsivežė neišdildomų įspūdžių ir patirties iš svečios šalies. Kadangi kelionė vyko autobusu, pažintis su Austrija prasidėjo jau antrą kelionės dieną pasiekus šalies sostinę Vieną. Stažuotės dalyviai turėjo galimybę susipažinti su viena puikiausių ir gražiausių Europos sostinių.
Mokinių stažuotė vyko Sirnitz mieste. Pirmiausia stažuotės dalyviai buvo supažindinti su stažuotės programa, priimančiaja organizacija, konkrečiomis darbo vietomis, pravestas įvadinis instruktažas. Mokiniams buvo vedamos vokiečių kalbos pradmenų pamokėlės, reikalingos sėkmingai praktikos pradžiai.
        Stažuotės metu mokiniai dirbo Burg Hochosterwitz, Gasthof Feisseir Zollfeld ir Gasthof Hochsteine restoranuose bei jų virtuvėse, kur mokėsi įvairių patiekalų paruošimo ir pateikimo būdų, ragavo Austrijoje populiarių patiekalų ir mokėsi juos gaminti.
         Be įdomaus darbo restoranuose, dalyviai turėjo ir laisvalaikio pramogų. Laisvu nuo praktikos metu, mokiniai turėjo galimybę aplankyti žymias vietas apylinkėse, o savaitgaliais buvo nuvykę ir apžiūrėjo Vilich miestą, Klagensfurt miestą, lankėsi Burg Hochosterwitz malūne, amatų dirbtuvėse, pilije, muziejuje ir kitose lankytinose vietose.
          Stažuotės pabaigoje buvo suorganizuotas stažuotės aptarimas, pasidalinta įspūdžiais, stažuotės dalyviams išduoti sertifikatai. Tą pačią dieną mokiniai paliko Austriją ir sekantį rytą jau buvo namuose, pilni naujų įspūdžių ir įgyją daugiau praktinės patirties.


          VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Leonardo da Vinci projektą „Virėjų ir padavėjų, barmenų profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas Europos šalyse „ (Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0791) ir skelbia konkursą stažuotei Italijoje ir Ispanijoje.

Skaityti daugiau >>>


Apdailininko – statybininko specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse

        Laimėtas mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektas „Apdailininko – statybininko specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas ES šalyse“ Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0667, skirtas apdailinimo - statybininko specialybės mokiniams.

Skaityti daugiau >>>


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla laimėjo Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0726
“Inovacijos mokyme apie žemės ūkio produktų ir paslaugų teikimą ir skatinimą ES šalyse”

Skelbiama 2012-2013 metų mobilumo projekto dalyvių atranka

Projektas skirtas 16 profesijos mokytojų, kurie turi patirties ir kvalifikacijos ekonominių, technologinių dalykų mokyme, siekia verslumo kompetencijų tobulinimo, vykdo žemės ūkio mokymo programas, užsienio kalbos įgūdžius.

Projekto atrankos kriterijai:
    • motyvacija,
    • užsienio kalbos (anglų, vokiečių) mokėjimas,
    • profesinės žinios,
    • dalyvavimas užklasinėje veikloje (dalyvavimas meninėje ir sportinėje veikloje bus privalumas),
    • patirtis ir kvalifikacija ekonominių, technologinių dalykų mokyme, verslumo kompetencijų
      tobulinimo siekis,
    • vykdomos žemės ūkio mokymo programos.

Mokomoji praktika (stažuotės) planuojama:

    1. Bulgarijoje 2012m. spalio 15-22 dienomis (1 savaitė).
    2. Italijoje 2013 balandžio 15-22 dienomis (1 savaitė).

Mokytojus, norinčius dalyvauti projekto dalyvių atrankoje, kviečiame teikti prašymus - anketas iki 2012-09-14 projektų vadovei ( 206 kab.).

Projektų vadovė Dalia Ivanauskienė


       VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla gegužės 1d. pradėjo vykdyti projektą „Development of co-operation platform for Latvian and Lithuanian vocational schools and enterpreneurs“ / “EDUCATE FOR BUSINESS“, projekto kodas LLIV-325, pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2007–2013 m. Projekto tikslas – didinti naujos kartos darbo jėgos konkurencingumą ir produktyvumą Lietuvos – Latvijos pasienio regione, kurti tvarią ir darnią socio-ekonominę plėtrą euroregione „Country of lakes“.

Projekto partneriai:
Euroregiono Latvijos biuras "Country of lakes"
Utenos rajono savivaldybės administracija
Alantos technologijos ir verslo mokykla
Vidurio Latgalos profesinė vidurinė
Austrumlatgalos profesinė vidurinė mokykla
Kraslavos vietos savivaldybė

 

Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla užbaigė Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto Nr.LLP-LdV-IVT-2011-LT-0525 „Kulinarijos menas ir padavėjo meistriškumas-restorano sėkmės garantas“ įgyvendinimą paskutiniu vizitu Tenerifėje.

Kiekvienas projektas – tai nauja patirtis, naujos pažintys ir galimybė išreikšti save. Ruošiantis profesijai visada svarbu rasti laiko profesiniam ir geografiniam mobilumui.
Labai svarbu įgytas žinias patikrinti svetur, o pažintis su kitų tautų papročiais, valgio gaminimo paslaptimis - tai žingsnis į naują, kintančią ES darbo rinką. Visa tai pavyko suderinti išvykoje Ispanijoje. 2012-05-24 – 2012-06-14 stažuotėje Ispanijoje dalyvavo 8 mokiniai: 4 iš VšĮ Alantos TVM ( Justinas Skardinskas, Gerda Jočytė, Deimantė Meldaikytė ir Jurgita Doluchanovaitė), 2 iš Klaipėdos turizmo mokyklos ir 2 - Utenos RPRC. Stažuotė vyko Kanarų salyno Tenerifės pietinėje dalyje, Playa de las Americas miestelyje.
Mokinius lydėjo šio projekto autorė VšĮ Alantos TVM profesijos mokytoja metodininkė Gintarė Jakimonytė.
Tris savaites dirbome ,,Laguna Park 2“ viešbučio restorane. Jau pirmąją dieną sužavėjo pažintis su koledžo ,,TEMIS“ direktoriumi Jose Antonio Ventura ir kitais darbuotojais, kurie papasakojo apie šalį, jos kultūrą, tradicijas, ekonominę padėtį. Viešnagės metu mus mokė ispanų kalbos pagrindų, kaip pritaikyti savo teorijos žinias praktikos metu ispaniškoje virtuvėje. Visas ,,Laguna Park 2“ viešbučio kolektyvas buvo labai draugiškas, padėjo susipažinti su restorano, virtuvės darbu. Ir teko įsitikinti, kad restorano sėkmė - darbuotojo profesionalumas, darbštumas ir kūrybingumas. Tenerifėje ne tik dirbome, mokėmės ispanų kalbos, bet ir laisvalaikį leidome labai turiningai - keliavome po visą Tenerifės salą, degustavome jos virtuvės valgius bei ragavome tradicinės kavos „barakito“. Populiariausi kanarietiški patiekalai: „papas arrugadas“ – sūriame vandenyje virtos bulvės su lupenomis, kurios patiekiamos kaip garnyras prie žuvies ir mėsos patiekalų. Daugelis patiekalų yra patiekiama kartu su „mojo“ – specialiu padažu, kurį gaminant naudojami česnakai ir kitos sudėtinės dalys, nulemiančios padažo spalvą (gali būti raudona ar žalia). Kanarų salose populiarūs ir tradiciniai ispaniški patiekalai: „paella“ – ryžių patiekalas su jūros gėrybėmis ir smulkinta mėsa; „gazpacho“ – šalta įvairių daržovių sriuba; „caldera de pescado“ – ispaniška žuvies sriuba; „cortado“ – kava su trupučiu pieno. Lankėmės Tenerifės sostinėje Santa Cruz. Apžiūrėjome įžymiausias salos vietas, viešėjome Tenerifės valdžios institucijoje, kurioje pristatėme ir savo mokyklą. Aplankėme nacionalinį parką Las Canadas del Teide, kurio centre stūkso trečias pagal dydį pasaulyje vulkanas Canadas del Teide. Paskutinį vakarą buvo įteikti sertifikatai patvirtinantys, jog baigėme ispanų kalbos kursus. Praktikos laikas prabėgo labai greitai, rodos tik vakar išsikrovei lagaminus naujoje šalyje, o jau vėl juos reikia krautis. Ši kelionė nepaprastai naudinga ir nepamirštama.

Nuotraukos >>>


   

LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007-2013 METŲ PROGRAMOS V KRYPTIES „TECHNINĖ PARAMA“ VEIKLOS SRYTIS „NACIONALINIS KAIMO TINKLAS“

2012 m. gegužės 15 – 16 dienomis VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyko 2 atvirų durų dienų renginys „ Verslas kaime – patrauklus ir pelningas“
Atvirų durų dienų esmė - sudominti jaunimą verslų įvairove kaime. Mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai klausėsi paskaitų: „Kaimo aplinkos pritaikymo tikslinio vartotojo poreikiams svarba ir ypatumai“ bei „Verslo kūrimo SSGG konkrečiam verslui ar situacijai“
2 atvirų durų dienų tikslas - įrodyti jaunimui, kad verslas kaime gali būti patrauklus ir pelningas. Praktinių užsiėmimų metu buvo nagrinėjama: kaimo aplinkos pritaikymo tikslinio vartotojo poreikiams svarba ir ypatumai, pelningo paslaugų verslo kūrimas, naudojant modernias žemės ūkio technologijas, praktinės jų galimybės.
Renginyje dalyvavo profesinių mokyklų mokiniai ir jų mokytojai, kurie vykdo mokymą pagal ekologinio ūkio darbininko, žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo, kaimo verslų paslaugų tiekėjo, žirgininkystės darbuotojo, technikos priežiūros darbuotojo, automobilių mechaniko, automobilių remontininko, technikos priežiūros darbuotojo bei kitas programas.
Antrą atvirų durų dieną vyko praktinis žemės ūkio verslo paslaugos pristatymas. Dalyviai turėjo galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus ariant dirvą traktoriumi, dirbant kombainu ir kita žemės ūkio technika.
Renginio pabaigoje apibendrinant rezultatus pritarta , kad norint įsitvirtinti ES konkurencinėje žemės ūkio prekių rinkoje reikalingi verslūs žemės ūkio produktų gamybos bei paslaugų teikimo poreikius teikiantys verslininkai, tikintys šios šakos verslo patrauklumu bei naudingumu.
Visiems dalyviams įteiktos prisiminimo dovanėlės, o nugalėtojams simboliniai prizai.

Nuotraukos >>>


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris vykdant Utenos regioninio profesinio mokymo centro laimėtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLP-LDV-IVT-2012-LT-0661
“SVEČIUOSE KAIP NAMUOSE”

Skelbiama 2012 metų mobilumo projekto dalyvių atranka.

Skaityti daugiau >>>


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla įgyvendina projektą “Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Utenos regioninio profesinio mokymo centro ir Kauno jaunimo mokyklos, socialinę atskirtį patiriančių vaikų ir jaunimo integracija į darbo rinką”, projekto kodas Nr. VP1-1.3-SADM-02-K-03-032 finansuojamą pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ įgyvendinimo priemonę „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“.

Skaityti daugiau >>>


Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2011-LT-0538
„Tarptautinė patirtis rengiant logistus ekspeditorius“
 

4 Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos mokiniai ir po 2 mokinius iš Alantos technologijos ir verslo mokyklos bei Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro turėjo galimybę 2012-01-08-2012-01-29 stažuotis profesinio rengimo centre F+U Sachsen gGmbH Vokietijoje.

Skaityti daugiau >>>                              Nuotraukos >>>


Alantos technologijos ir verslo mokykla yra partneris Kėdainių profesinio rengimo centro vykdomam Leonardo da Vinci mokytojų mobilumo projektui

Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0599

“ Profesijos mokytojų logistikos srities kompetencijų tobulinimas užsienyje“  

Projekto tikslas- tobulinti profesijos mokytojų profesines kompetencijas, siekiant užtikrinti transporto ir logistikos srities darbuotojų profesinio rengimo kokybę ir prestižą.
Trečiasis vizitas įvyko 2012 m. kovo 3 – 11 d. Vokietijoje Wisamar Bildungsgesellschaft gemeinnuetzige GmbH profesinio mokymo centre, kur lankėsi Kęstutis Liškauskas. Vizito metu dalyviai susipažino su Vokietijos šalies švietimo sistema, profesinio mokymo organizavimu, mokymo proceso aprūpinimu materialiniais ir finansiniais ištekliais, su transporto ir logistikos sričių mokymo programų turiniu, mokymo/si priemonėmis ir procese naudojamomis naujomis technologijomis buvo pristatytos logistikos sistemos.

Skaityti daugiau >>>                                   Nuotraukos >>>


        Pagal Kėdainių profesinio rengimo centro įgyvendinamą Leonardo da Vinči programos mobilumo projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2011-LT-0503 ,,Tarptautinė patirtis - būsimiems logistikos specialistams“ VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos tarptautinių vežimų vairuotojų ekspeditorių specialybės mokiniai Martynas Panava, Kęstutis Tamkus, Arminas Martinkėnas ir Milvydas Plėštys nuo 2012 metų kovo 5 dienos iki 2012 metų kovo 31 dienos dalyvavo stažuotėje Turkijos logistikos įmonėse: Aras Cargo, Fillo Cargo, Nestle ir Surat Cargo. Stažuotės metu susipažinta su prekių sandėliavimu ir krovinių pristatymu, bendravimo su klientais specifika. Laisvu metu vyko daug ekskursijų, kurių metu susipažinta su Kapadokijos kraštovaizdžiu, kitomis Turkijos įžymiomis vietomis.

Nuotraukos >>>


Stažuotė Italijoje

Radviliškio TVMC Šeduvos TVMS baige įgyvendinti projektą „Žmogus ir žirgas“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-0612. Projektas skirtas Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos, VŠĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos žirgininkystės verslo darbuotojo, smulkaus verslo bei kaimo verslų paslaugų teikėjo profesinio mokymo specialistams ir Lietuvos žirginio sporto sąjungos bei Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos vadovams, atsakingiems už personalo kvalifikacijos kėlimą.
Projekto tikslas – siekiant gerinti profesinio mokymo kokybę, plėtoti specialistų, dalyvaujančių profesiniame mokyme, profesines, specialiąsias, bendrąsias ir bendrakultūrines kompetencijas.
Projekto uždaviniai:
Susipažinti su žirgininkystės darbuotojų profesinio mokymo bazėmis, mokymo proceso organizavimu bei perimti inovatyvią užsienio šalių patirtį.
Susipažinti su profesinio mokymo institucijų ir darbdavių bendradarbiavimo praktika ir analizuoti pastarųjų indėlį į žirgininkystės darbuotojų profesinio mokymo procesą.
Įgyti naujų žinių, reikalingų žirgininkystės verslo darbuotojo, smulkaus verslo ir kaimo verslų paslaugų teikėjo profesinio mokymo programų atnaujinimui.
Tobulinti projekto dalyvių komunikavimo užsienio kalba gebėjimus, skatinti iniciatyvumą, kūrybiškumą ir motyvaciją mokytis visą gyvenimą.
Stiprinti partnerystės ryšius tarp projekte dalyvaujančių organizacijų.
2012 03 26- 31 dienomis vykusioje stažuotėje Italijoje, Peskaros regione dalyvavo mūsų mokyklos profesijos mokytojas Kazimieras Trota.
Stažuotės metu susipažino su Italijos švietimo ir profesinio rengimo sistema, taip pat su profesinių mokyklų teorinio ir praktinio mokymo organizavimu, mokymo priemonių ir įrankių naudojimu mokymo procese. Aplankė žirgynus, susipažino su žirgynų pastatais, įrengimais, praktynio mokymo organizavimu žirgyne. Susipažino su žirgų priežiūros, treniravimo technologijomis. Taipogi tobulino užsienio kalbos įgūdžius, susipažino su šalies kultūra, tradicijomis bei papročiais. Stebėjo jojimo ir ristūnų žirgų varžybas.

Nuotraukos >>>


       VšĮ Alantos ir technologijos verslo mokykla toliau įgyvendina mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT29 „Marketingo žinios – sėkmingas verslas ateityje“
        2012 m. kovo 19-26 dienomis keturios Alantos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytojos - D. Ivanauskienė, J.Tamulienė, G.Zaleckienė ir V. Žygelienė, dvi profesijos mokytojos iš Kėdainių profesinio rengimo centro – V. Radavičienė ir R. Pužauskaitė bei dvi Vilniaus Turizmo ir verslo mokyklos mokytojos – R. Petrauskienė ir A. Mieželienė lankėsi Italijoje, Rimini mieste. Stažuotės metu aplankytos šio miesto profesinės mokyklos – „R. Valturio“ ir „Marco Polo“ institutai, susipažinta su Rimini miesto Prekybos rūmų veikla bei aplankytas Sistema Turizmo s.r.i. centras, kuris turi kelis padalinius visoje Italijoje. Visų vizitų metu, profesijos mokytojos dalyvavo susitikimuose su šių mokyklų profesijos mokytojais, mokiniais, diskutavo, dalijosi gerąja patirtimi, dalyvavo marketingo dalyko užsiėmimuose.
        Profesijos mokytojos susipažino su marketingo dalyko integravimu į mokymo procesą, seminaro ir diskusijų metu aptarė, kokias individualias užduotis, mokytojai patikia mokiniams, kaip teorija yra pritaikoma konkrečiame versle bei praktiniame mokyme. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę susipažinti ir daugiau sužinoti apie Italijos profesinio mokymo sistemą, patobulinti savo profesinę kvalifikaciją, užsienio kalbines žinias, bendrakultūrines kompetencijas bei asmeninę patirtį.
        Vizito pabaigoje, projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai.
        Stažuotės metu įgytas žinias, mokytojai pritaikys parengdami marketingo dalyko praktinių užduočių rinkinį, kuris bus naudojamas VšĮ Alantos technologijos ir verslo bei Vilniaus turizmo ir prekybos mokyklose ir Kėdainių profesinio rengimo centre, marketingo dalyko teorinio ir praktinio mokymo užsiėmimuose.

Nuotraukos >>>


Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla toliau tęsia Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto Nr.LLP-LdV-IVT-2011-LT-0525 „Kulinarijos menas ir padavėjo mesitriškumas-restorano sėkmės garantas“ įgyvendinimą.
2012 03 03-03 24 stažuotėje Ispanijoje dalyvavo 8 gastronomijos ir aptarnavimo sektoriaus specialybės mokiniai:4 iš VšĮ Alantos TVM, 2 iš Klaipėdos turizmo mokyklos ir 2 - Utenos RPRC.
VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklai atstovavo padavėjo-barmeno specialybės mokiniai: Gintaras Šimulionis, Andrius Kazlauskas, Žygimantas Dirma ir Mykolas Česnuitis. Mokinius lydėjo profesijos mokytoja metodininkė Gintarė Jakimonytė.
Stažuotės dalyviai vyko į Kanarų salyno Tenerifės pietinę dalį, Playa de las Americas miestelį .Mokiniai 3 savaites dirbo Laguna Park 2 viešbučio restorane - puošniame ir moderniame apartamentų komplekse, kuris savo klientams siūlo puikius patogumus: maitinimą, teniso kortus, žaidimų kambarius, vaikų žaidimų aikštelę, biliardą, stalo tenisą, karaokė, smiginį, plaukimo baseiną lauke.
Juos globojo, mokė ir padėjo nuoširdūs, tarptautinės praktikos organizavimo patirties turintys International Education College TEMIS darbuotojai. Visas Laguna Park 2 viešbučio kolektyvas buvo labai draugiškas, padėjo susipažinti su restorano virtuvės ir barų įranga, apskaitos programa.
Tenerifėje ne tik dirbome, mokėmės ispanų kalbos, bet ir laisvalaikį leidome labai turiningai. Mėgavomės visomis Laguna Park 2 svečiams teikiamomis privilegijomis: skanavome ispanų virtuvės valgius, kaitinomės saulėje, maudėmės viešbučio baseine, žaidėme sporto aikštynuose. Lankėmės Tenerifės sostinėje Santa Cruz de Tenerife, Puerto de la Cruz, La Laguna miestuose, apžiūrėjome įžymiausias salos vietas, viešėjome Tenerifės valdžios institucijoje, buvome maloniai priimti La Laguna universitete. Mums suruoštoje ekskursijoje laivu, grožėjomės vandenyne gyvenančiais delfinaisir banginiais. Aplankėme nacionalinį parką Las Canadas del Teide, kurio centre stūkso trečias pagal dydį pasaulyje vulkanas Canadas del Teide.
Praktikos laikas prabėgo kaip vienas akimirksnis. Daug patirta, išmokta, išgyventa. Tai nepaprastai naudinga ir nepamirštama profesinė ir gyvenimiška patirtis, kurią visi projekto dalyviai mielai išgyventų dar ir dar kartą.
Mokiniams buvo įteikta sertifikatai ir EUROPASS dokumentai, kurie pagerins jų įsidarbinimo perspektyvą, tuo labiau, kad EUROPASS dokumentas, kuriame aprašytas praktikos užsienyje turinys ir įvertinimas, yra pripažįstamas visoje Europoje.
Stažuotė užsienyje - tai ne vien tik nauja profesinė patirtis ir nauji įgūdžiai, bet ir turiningas laisvalaikis bei pažintis su nauja šalimi, jos žmonėmis ir papročiais. Visi dalyviai tvirtina, kad viskas, ką patyrė ir išgyveno buvo nauja , labai įdomu ir naudinga. Kaip sako Tenerifės gyventojai:
„Tenerifėje viskas įmanoma, net ir tai, kas neįmanoma!“

Nuotraukos >>>


Kėdainių profesinio rengimo centras vykdo Leonardo da Vinci programos projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0599 „Profesijos mokytojų logistikos srities kompetencijų tobulinimas užsienyje“ Projekto tikslas- tobulinti profesijos mokytojų profesines kompetencijas, siekiant užtikrinti transporto ir logistikos srities darbuotojų profesinio rengimo kokybę ir prestižą. Partneriai: VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, Anykščių technologijos mokykla.

Skaityti daugiau >>>          Nuotraukos Ispanija >>>           Nuotraukos Turkija >>>


Laimėtas mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektas “Marketingo žinios – sėkmingas verslas ateityje“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-06-29 skirtas profesijos mokytojams.

Skaityti daugiau >>>


Laimėtas mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektas “Kulinarijos menas ir padavėjo meistriškumas – restorano sėkmės garantas“ Nr. LLP-LdV-IVT-2011-LT-0525 skirtas virėjo, padavėjo – barmeno specialybės mokiniams.

Skaityti daugiau >>>


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla,  kaip siunčiantis partneris dalyvauja Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos laimėtame mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projekte “Tarptautinė patirtis rengiant logistus ekspeditorius“ Nr. LLP-LdV-IVT-2011-LT-0538.

Skaityti daugiau >>>


VP1-2.2-ŠMM-04-V-03-006

„Vidinių profesinio mokymo kokybės užtikrinimo sistemų sukūrimas ir diegimas Utenos regiono profesinio mokymo įstaigose“.

Projektas finansuojamas pagal 2007-2013 metų laikotarpio ES struktūrinių fondų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-2.2-ŠMM-04-V „Aukščiausios kokybės formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų teikimas“

Pradžia - 2011-11-03
Pabaiga - 2013-05-03

Projektas įgyvendinamas kartu su šiais partneriais:
• VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla,
• Anykščių technologijos mokykla,
• VšĮ Utenos darbo rinkos mokymo centras,
• Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras,
• Zarasų žemės ūkio mokykla.

Projekto biudžetas – 306 000 Lt.
Projekto tikslas – gerinti profesinio mokymo kokybę.
Projekto uždavinys – plėtoti vidinius profesinio mokymo kokybės užtikrinimo mechanizmus Utenos regiono profesinio mokymo įstaigose.

Veiklos:
1. Kurti vidines profesinio mokymo kokybės užtikrinimo sistemas Utenos regiono profesinio mokymo įstaigose; vykdyti personalo mokymus;
2. Diegti vidines profesinio mokymo kokybės užtikrinimo sistemas Utenos regiono profesinio mokymo įstaigose.
3. Atlikti profesinio mokymo įstaigose sukurtų ir įdiegtų sistemų atitikimo kokybės užtikrinimo reikalavimams vertinimą.

Projekto veiklų įgyvendinimas prisidės prie profesinio mokymo kokybės gerinimo proceso, jo metu sukurti produktai ne tik sudarys sąlygas užtikrinti profesinio mokymo institucijų teikiamų paslaugų atitiktį darbo rinkos reikalavimams, mokinių ir kitų suinteresuotų asmenų lūkesčiams, bet ir užtikrins kokybišką ir efektyvų profesinio mokymo institucijų veiklos administravimą.

Projektą administruoja Europos Socialinio fondo agentūra.


        VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla vykdo projektą “Alantos dvaro rūmų parko dalies sutvarkymas” Nr. LEADER-10-MOLĖTAI-01-012 pagal vietos plėtros strategijos "Molėtų rajono kaimo vietovių plėtros strategija" I PRIORITETO "Darni kaimo plėtra - patogios ir patrauklios gyventi bei veikti kaimo aplinkos kūrimas" PRIEMONĘ "Kaimo atnaujinimas ir plėtra".

Plačiau>>>


Stažuotė Ispanijoje

        Radviliškio TVMC Šeduvos TVMS pradedamas įgyvendinti projektas „Žmogus ir žirgas“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2011-0612. Projektas skirtas Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos, VŠĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos žirgininkystės verslo darbuotojo, smulkaus verslo bei kaimo verslų paslaugų teikėjo profesinio mokymo specialistams ir Lietuvos žirginio sporto sąjungos bei Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos vadovams, atsakingiems už personalo kvalifikacijos kėlimą.
        Projekto tikslas – siekiant gerinti profesinio mokymo kokybę, plėtoti specialistų, dalyvaujančių profesiniame mokyme, profesines, specialiąsias, bendrąsias ir bendrakultūrines kompetencijas.
        2011 11 12-19 dienomis vykusioje stažuotėje Ispanijoje dalyvavo mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Kavaliauskienė.
        Stažuotės metu dalyviai susipažindinti su Ispanijos švietimo ir profesinio rengimo sistema, žirgininkystės verslo organizavimu.
        Lankytasi žirgininkystės įmonių asociacijoje, jojimo klube „Club Hipico del Sur“, jojimo centre „Club Hipido La Atalaya“, ūkiuose, kuriuose laikomi žirgai. Vyko susitikimai ir pokalbiai su specialistais apie profesinio mokymo institucijų ir darbdavių bendradarbiavimą, pašarų gamybą, jojimo verslo organizavimą. Suteikta daug informacijos apie hipoterapiją, aplankyti žirgynai, kuriuose taikomas šis gydymo būdas. Taikant gydymą jojimu sustiprėja sergančiojo raumenys, raiščiai, didėja vaikų pasitikėjimas savimi. Hipoterapija rekomenduojama vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi.
        Stažuotės dalyviai susipažino su Ispanijos, Tenerifės kultūra, tradicijomis, nacionaliniais patiekalais. Stažuotės metu tobulino užsienio kalbos įgūdžius, I.E.C. TEMIS (Temis School) mokykloje buvo pristatytas suaugusiųjų ir mokinių mokymo organizavimas, savanorių įtraukimas į mokymo procesą.

Nuotraukos>>>


Leonardo da Vinči programos mobilumo projektas
Nr. LLP-LdV-IVT-2011-LT-0503
,,Tarptautinė patirtis - būsimiems logistikos specialistams“

Skelbimas>>>


Leonardo da Vinči programos mobilumo projektas
Nr.LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0599
„Profesijos mokytojų logistikos srities kompetencijų tobulinimas užsienyje“

Skelbimas>>>


Stažuotė Alanijos regione Turkijoje

        Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla pradėjo įgyvendinti Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą Nr.LLP-LdV-IVT-2011-LT-0525 „Kulinarijos menas ir padavėjo mesitriškumas-restorano sėkmės garantas“
Projekto tikslas – tobulinti virėjo, padavėjo ir barmeno specialybių mokinių profesines žinias ir praktinius įgūdžius, atliekant stažuotę 5 žvaigždžių viešbutyje „Meryan“ Alanijos regione Turkijoje.
Projekto metu siekiama įgyvendinti šiuos poreikius:
• Sudaryti optimalias sąlygas profesiniam ir geografiniam mokinių mobilumui, skatinant asmeninį tobulėjimą turizmo ir viešbučių paslaugų teikimo srityje;
• Suteikti žinių apie viešbučių paslaugų ir aptarnavimo kokybės užtikrinimą, atsiskaitymo už aptarnavimą sistemą, veiksnius, kurie daro įtaką geram restorano įvaizdžiui;
• Ugdyti darbo ir svetingumo kultūrą aptarnavimo sektoriuje;
• Susipažinti, valgiaraščio ir kainoraščio sudarymo reikalavimais;
• Susipažinti su įvairių mitybos poreikių klientų aptarnavimu;
• Kelti mokinių kvalifikacijas,
• Susipažinti su nacionaliniais tautų virtuvių patiekalais, jų gaminimo ypatumais ir patiekimo kultūra.

2011 09 18-10 09 stažuotėje dalyvavo 8 padavėjo –barmeno specialybės mokiniai:4 iš VšĮ Alantos TVM, 2 iš Klaipėdos turizmo mokyklos ir 2 - Utenos RPRC.
Mokinius lydėjo profesijos mokytoja metodininkė Gintarė Jakimonytė.
Pagal sudarytą programą mokiniai dirbo viešbučio restorane ir baruose. Mokiniai įgijo naujos profesinės patirties, dirbo su modernia įranga, susipažino su restorano darbo organizavimu, naujomis patiekalų paruošimo ir patiekimo technologijomis, gėrimų patiekimo ypatumais, padavėjo - barmeno darbo specifika Turkijoje ir šiai profesijai ten keliamais reikalavimais. Juos globojo, mokė ir padėjo draugiškas, didelės patirties turintis viešbučio kolektyvas.
Stažuotės dalyviai patobulino užsienio kalbos įgūdžius, susipažino su šalies kultūra, tradicijomis bei papročiais. Laisvadieniais stažuotės dalyviai keliavo, susipažino su Alanijos regionu ir išbandė raftingą. Raftingas - jau seniai žinomas kaip ekstremalus, tačiau labai daug įspūdžių paliekantis išbandymas keliaujant kalnų upe žemyn, todėl teko ne tik grožėtis įstabiu gamtos grožiu, upės vingiais, bet gauti didelę adrenalino dozę.

Nuotraukos>>>


VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla kaip partneris Leonardo Da Vinci projektuose

Projekto santrauka>>>                    Skelbimas>>>


      

        Įgyvendiname projektą „ Žemdirbiškų profesijų pristatymas ir plėtra kaime“ Nr. 4NT-KU-10-1-0009-PR001 pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „ Techninė pagalba“ veiklos sritį „ Nacionalinis kaimo tinklas“.

Plačiau>>>


Žemės ūkio sektorinio praktinio mokymo centro kūrimas VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje

Skaidrė >>>                Tinklalapis >>>


Spalio 25-28d. profesijos mokytoja metodininkė Gintarė Jakimonytė dalyvavo Leonardo da Vinci programos „Profesinės veiklos kokybės gerinimas“ kontaktiniame seminare Antalijos mieste,Turkijoje.

Seminare dalyvavo švietimo įstaigų ir organizacijų atstovai iš 16 šalių. Pirmąją vizito dieną pristatėme savo šalis, švietimo sistemas, atsakinėjome į užduodamus klausimus. Ir vizito organizatoriai, ir dalyviai labai domėjosi Lietuvos istorija, visuomeniniu gyvenimu, politika, švietimo sistema. Vizito metu turėjau puikią galimybę tobulinti anglų kalbos įgūdžius, komunikacines, tarpkultūrines kompetencijas, stebėti bei susipažinti su kitų šalių mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginių organizavimu bei jų profesijos tobulėjimo galimybėmis.

Darbotvarkė kasdien buvo gana įtempta, nuo ankstaus ryto iki vakaro, o kiekvieną vakarą buvo suplanuota tam tikra programa, kuri taip pat buvo susijusi su pažintinio vizito tema. Aplankėme Antalijos universitetą ir profesinę mokyklą. Buvome gana pavargę fiziškai, bet patirti įspūdžiai pranoko ir nuovargį nustūmė į antrą planą. Labai daug vyko įvairių diskusijų tarp grupės dalyvių, daug įgijau naujų žinių, susipažinau su įdomiais žmonėmis, sužinojau apie 16 šalių švietimo sistemas. Su grupės dalyviais palaikome ryšį, labai intensyviai susirašinėjame tarpusavyje, diskutuojame apie galimus naujus projektus.

Dalyvavimas pažintiniuose vizituose - tai puikus šansas pasisemti patirties švietimo srityje iš kitų šalių, parodyti savo šalies švietimo sistemos ypatybes, pristatyti savo institucijos veiklą ir lavinti tarpkultūrinę kompetenciją. Tai yra galimybė surasti partnerius tolimesnei veiklai, kitiems projektams. Įvairių kultūrų pažinimas ir užsienio kalbos lavinimas - labai didelės vertybės.

Profesijos mokytoja metodininkė Gintarė Jakimonytė

Nuotraukos >>>


Vykdome dvišalį COMENIUS partnerysčių projektą „Sporto įrangos iš medžio gamyba, tobulinant užsienio kalbos įgūdžius“ LLP-COM-MP-2008-LT-00019

Partnerystė tarp  VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos ir Šteinfurto technikos mokyklos bei jos praktinės mokymo bazės tęsiasi jau 7 metus. Pagrinde bendradarbiauja stalių specialybės moksleiviai ir dėstytojai. Projekto darbas abiejose mokyklose integruojamas į šios specialybės dėstymą. Šis mūsų projektas- tai „Sportinė  įranga iš medžio“. Lietuvių ir vokiečių moksleiviai kartu paruoš ruošinius įrangos gamybai ( nacionalinio vokiečių žaidimo medinės raketės, šis žaidimas retas, priklausantis tik Šteinfurto regionui), projektuos bei gamins įrangą. Tuo pačiu jie mokysis įvairiausių geometrinių konstrukcijų.  Iš svarbiausių terminų bus sudarytas vokiečių – anglų – lietuvių kalbų žodynėlis. Geometrinės konstrukcijos bus išpjaunamos pagal CAD programą „AutoCAD“ kompiuterizuotomis staklėmis CNC.

Mūsų mokykloje 2009-05-05 – 05-14 svečiuojasi ir dirba moksleivių bei dėstytojų grupė iš Vokietijos Šteinfurto technikos mokyklos pagal Comenius projektą „Sporto įrango gamyba, tobulinant užsienio kalbos žinias“. Dirbant kartu su mūsų mokiniais, gaminamos medinės teniso raketės, kurios vėliau bus panaudotos pristatant vokiečių liaudies žaidimą. Svečiai ne tik dirba, bet ir susipažįsta su mūsų šalimi, jos tradicijomis. Lankėsi Molėtų, Anykščių miestuose, grožėjosi Kernave, Trakais, Vilniumi bei Kaunu. Vakarais visi draugiškai žaidžia futbolą bei krepšinį. Kitais mokslo metais spalio mėnesį mūsų mokinių ir mokytojų grupė vyks į Vokietiją toliau tęsti veiklą pagal šį projektą

      Nuotraukos  >>>          >>>> 

Mūsų mokyklos staliaus, apdailininko (statybininko) specialybių mokiniai, kartu su lydinčiais mokytojais Jolanta Bimbiriene, Lina Skladaityte ir Viktoru Šimėnu lapkričio 9-21 dienomis vyko į kelionę Vokietijoje, Šteinfurto technikos mokykloje, pagal Comenius partnerysčių projektą LLP-COM-MP-2008-00019 „ Sporto įrangos iš medžio gamyba, tobulinant užsienio kalbos įgūdžius“.

     Nuotraukos >>>


    Mūsų mokykla yra partneris  VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centrui, vykdant Leonardo Da Vinci mobilumo projektą „ Tarptautinė patirtis būsimiems apželdinimo specialistams“ Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0286.
   Projekto tikslas – įgyti apželdinimo specialybės mokinių, bendravimo, bendradarbiavimo gebėjimus, susipažinti su įvairių ES šalių aplinkos priežiūros darbo specifika, naujovėmis, naudojama įranga ir patobulinti profesinius įgūdžius.
   Projekto rezultatas – projekto dalyviai įgis naujų praktinio darbo gebėjimų, kurie bus įvertinti ir užskaityti kaip gamybinės praktikos dalis. Tarptautinio projekto metu įgytos žinios bus naudojamos tobulinant Lietuvos apželdinimo srities specialistų rengimą; susipažindami su užsienio šalių darbo specifika. Įgytos teorinės ir praktinės žinios leis lengviau prisitaikyti dirbant Lietuvos aplinkos priežiūros rinkoje, planuoti savo darbo laiką ir dirbti komandoje.
    Gegužės 1-15 dienomis, įgyvendinant šį projektą 4 mūsų mokyklos mokiniai atliko praktiką Wisamar GbR organizacijoje Leipcige, Vokietijoje.

   Nuotraukos >>>


    Birželio 17 d. mūsų mokykloje vyko Leonardo da Vinčio mobilumo projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0286 „Tarptautinė patirtis būsimiems apželdinimo specialistams“ patirties, įgytos mobilumo vizito Ispanijoje metu, pasidalijimo praktinis seminaras. Pranešėja Angelė Kiguolienė pasakojo apie mobilumo vizitą Ispanijoje. Taip pat vyko praktiniai užsiėmimai. Projekte dalyvavę Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai mūsų mokyklos mokomajame sode parodė kaip galima suformuoti poilsio vietos želdinių reljefą.


   

Kovo 28-31 dienomis mūsų mokykloje pagal Leonardo da Vinči mobilumo VETPRO projektą „Šilko kelias per Lietuvą: naujas požiūris į profesinį mokymą“ lankėsi svečiai iš Turkijos iš Ušako turizmo ir viešbučių aptarnavimo profesinės mokyklos

               Daugiau >>>                                                                          Nuotraukos >>>

 


 Mūsų mokykla yra partneris Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklai Leonardo da Vinci mobilumo projekte „Daržovės ant mūsų stalo“ Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0240.  Šis projektas skirtas pirminio profesinio mokymo lygmens mokiniams, kurie mokosi virėjo, konditerio, padavėjo-barmeno, viešbučių darbuotojo specialybių.

Projekto rengėjas- Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla.

Kiti siunčiantys partneriai- VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla ir Vilkijos žemės ūkio mokykla.

Socialiniai partneriai Lietuvoje: „Reval Hotel Lietuva“ ir „Holliday Inn Vilnius“ viešbučiai

Priimantys partneriai užsienyje:

·        Italijos profesinė mokykla „Instituto Statale di Istruzione Secondaria Superiore“

·        Ispanijos restoranas El Nou portet

Ispanijoje dalyviai stažuosis 4, o Italijoje 3 savaites.

Pagrindinis projekto tikslas - tobulinti pirminio profesinio lygmens mokinių - būsimų virėjų, padavėjų-barmenų, viešbučių darbuotojų profesinę kompetenciją, didinti jų konkurencingumą ir integraciją į Lietuvos ir ES darbo rinką.

Stažuočių metu mokiniai turės galimybę:

·        susipažinti su priimančios šalies kulinariniu paveldu;

·        patobulinti profesinius įgūdžius gaminant, serviruojant, puošiant bei patiekiant daržovių, nebūdingų lietuviškai virtuvei, patiekalus;

·        įgyti žinių ir įgūdžių gaminant vegetariškus patiekalus;

·        patobulinti įgūdžius dirbant su naujausia virtuvės įranga;

·        praplėsti savo sociokultūrinį akiratį kultūrinės programos metu;

·        patobulinti užsienio kalbos įgūdžius.

 

Projekto nauda ir rezultatai - stažuočių metu įgyta patirtis, vaizdinė medžiaga (gaminamų patiekalų receptūros, nuotraukos) bus panaudota rengiant metodinę medžiagą apie daržovių patiekalus. Ši metodinė medžiaga bus naudojama kulinarijos mokslo teorinių ir praktinių užsiėmimų metu. Bus surengtas projekto pristatymas siunčiančiųjų mokyklų bendruomenėms ir socialiniams partneriams. Projekto dalyviai gaus Europass mobilumo dokumentus. Stažuotė bus užskaityta kaip mokomosios programos dalis.

Į stažuotę Ispanijoje vyko mūsų mokyklos virėjo ir barmeno specialybės mokinės  -  Dovilė Kaziukonytė ir Renata Matijošiūtė

         Daugiau >>>                                                                            Nuotraukos >>>

 Į stažuotę Italijoje vyko mūsų mokyklos virėjo ir barmeno specialybės mokinės – Neringa Labadaitė ir Inga Kaunietytė

         Daugiau >>>                                                                           Nuotraukos >>>


Mokytojų apsilankymas Vokietijoje

             Daugiau >>>                                                        Nuotraukos >>>

 


      2008m. rugsėjo 20d.-spalio 10d. buvo vykdomas Leonardo da Vinci projektas LLP-LdV-IVT-2009-LT-0233 „Nacionalinė virtuvė ir aptarnavimo kultūra – svetingumo pagrindas“.
Stažuotėje dalyvavo 4 padavėjo ir barmeno specialybės mokiniai iš VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos, po 2 virėjo specialybės mokinius iš Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos ir Utenos regioninio profesinio mokymo centro.
      Pagal sudarytą programą mokiniai dirbo tarptautiniam viešbučių tinklui „Dedeman“ priklausančiame restorane, nacionalinio tipo restorane „ Evvel Zaman“, Rizės pramonės mokykloje kartu su mokiniais gamino turkiškus patiekalus, susipažino su maitinimo paslaugų teikiamomis naujovėmis ir aptarnavimo kultūra. Keli televizijos kanalai (CayTV, TNT, KackarTV) paruošė reportažus apie stažuotę Rize mieste.
      Savaitgaliais buvo organizuojamos kelionės į kalnus, aplankytas arbatos muziejus ir romėnų pastatytos pilys.

LEONARDO DA VINCI MOBILUMO PROJEKTAS  „Nacionalinė virtuvė ir aptarnavimo kultūra-svetingumo pagrindas“  Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0233 stažuotė Turkijoje, Fetijos regione

                   Daugiau >>>                                                                      Nuotraukos >>>

                                                            Nuotraukos>>>

                                                                                                              


  Mūsų mokykla yra partneris Leonardo Da Vinci projekte  LLP-LdV-VETPRO-2009-LT-0268 „GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ INTEGRAVIMAS IR DIEGIMAS PROFESIJOS MOKYME“, kurį vykdo Marijampolės profesinio rengimo centras.
    Projektas „Gyvenimo įgūdžių diegimas profesijos mokyme“ siekia pagerinti mokymo kokybę profesinio mokymo institucijose. Taip pat panaudoti Vakarų Europos patirtį profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimui. Susipažinę su užsienio kolegų darbu, mūsų mokytojai sugebės naujai pažvelgti į savo dėstomą dalyką ir jo galimybes, tuo pačiu uždegs savo mokinius, stiprins jų atsakomybės jausmą. Projekto tikslai- atnaujinti praktinio ir teorinio specialybės mokymo  turinį naujais metodais, įtraukiant į jį gyvenimo įgūdžių diegimą teorinių ir praktinių užsiėmimų metu.
    Pagal šį projektą stažuotei į Švediją (spalio 4-11 dienomis) vyks Stasys Skebas, stažuotei į Jungtinę Karalystę (Angliją) (2010 m. balandžio 11-18 dienomis) vyks Eugenijus Žukauskas, stažuotei į Suomiją ( 2010 m. gegužės 2-9 dienomis) vyks  Dalia Grabauskienė.

Leonardo Da Vinci mobilumo projektas " Gyvenimo įgūdžių integravimas ir diegimas profesijos mokyme", stažuotė Švedijoje.

              Daugiau >>>                                                             Nuotraukos>>>

Leonardo Da Vinci mobilumo projektas " Gyvenimo įgūdžių integravimas ir diegimas profesijos mokyme", stažuotė Jungtinėje Karalystėje.

        Daugiau >>>                                                                   Nuotraukos >>>

Leonardo Da Vinci mobilumo projektas " Gyvenimo įgūdžių integravimas ir diegimas profesijos mokyme", stažuotė Suomijoje.

       Daugiau >>>                                                                Nuotraukos >>>


Rugsėjo 20 d. Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Utenos regioninio profesinio mokymo centro ir Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos moksleiviai su lydinčia mokytoja Gintare Jakimonyte, išvyko trijų  savaičių stažuotei  į Turkiją, pagal Leonardo Da Vinci mobilumo projektą Nr. LLP-LdV-IVT-2009-LT-0233 „ Nacionalinė virtuvė ir aptarnavimo kultūra – svetingumo pagrindas“.


  Gegužės 23-30 dienomis profesinio mokymo skyriaus vedėja I. Kavaliauskienė pagal Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci projektą Nr LLP-LdV-VETRO-2008-LT-0169 „Inovatyvių mokymo metodų taikymas profesiniame rengime“ dalyvavo stažuotėje Norvegijoje. Aplankyta Luster profesinė, Songdalo aukštesnioji mokyklos. Stažuotės metu daug dėmesio skirta verslumo ugdymui profesinėje mokykloje, lankytasi mokinių mokomojoje verslo įmonėje „Youth company“, dalyvauta pamokose. Apie Norvegijos švietimo sistemą pasakojo Hermannsverko apskrities švietimo skyriaus atstovai. Susipažinta su šalies tradicijomis, nuostabia ir įspūdinga gamtos aplinka.

                                                                                         Nuotraukos >>>


                                                                                                                      

         Europos regioninės plėtros fondo projekte:

    BPD2004-ERPF-1.5.0-11-05/0023 „Regioninės ekologinio ūkininkavimo mokymo bazės sukūrimas ir plėtra VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje“. (plačiau).

 

        


Europos socialinio fondo projekte:

    BPD2004-ESF-2.4.0-03-05/0147 „Kaimo paslaugų verslo darbuotojo mokymo programos rengimas ir įgyvendinimas“. (plačiau, nuotraukos, straipsnis rajoniniame laikraštyje).

Nuo gruodžio 10 d. mokykloje vyko mokytojų metodinių darbų paroda. Mokytojai pateikė ne tik savo metodinius darbus, bet ir geriausius mokinių projektinius darbus.

                                                                                                               Nuotraukos >>>


     2006m. spalio 17 dieną 15val. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje 205 auditorijoje vyko projekto: Nr. BPD 2004 – ESF – 2.4.0 – 03 – 05/0147 „Kaimo paslaugų verslo darbuotojo mokymo programos rengimas ir įgyvendinimas“ valdymo grupės posėdis.

Nuotraukos >>>


Socialinio fondo projektuose esame partneriais:

    ESF/2004/2.4-K01-004 „Nuotolinis mokymasis profesinėje mokykloje – lygių galimybių užtikrinimas“ (Kėdainių profesinio mokymo centras). (plačiau)

    BPD2004-ESF-2.4.0-03-05/0045 „Lietuvos profesinių mokyklų, rengiančių darbuotojus kaimui, konkurencingumo didinimas ir veiklos tęstinumo užtikrinimas, diegiant naujas mokymo programas“ (Joniškio žemės ūkio mokykla).

 

        Europos Žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo projekte:

    BPD2004-EŽUOGF-4.7-01-04/9/0003 „Ūkininkų ir kitų asmenų, susijusių su žemės ūkio ar alternatyvia žemės ūkiui veikla mokymas Molėtų ir Ignalinos rajonuose“.

 Projektų vadovė                                                             Alesė Steniukynienė

 


Atgal - - - - - - - - - - - Į pagrindinį

Naujienos | Naujienų archyvas | Kontaktai | Bendros žinios apie mokyklą | Deutsch | English | Russian | Mokymo proceso organizavimas | Informacija moksleiviams | Informacija moksleivių tėvams | Foto galerija | Video galerija | Nuorodos į kitas interneto svetaines

Atnaujinta 2015.12.18 Sukurta 2002 ©